Jégvarázs: Kaprizov szezonbeli harmadik mesterhármasával vezette győzelemre a Wildot

Szezonbeli harmadik mesterhármasát ütötte, valamint pályafutása 300. pontját szerezte Kirill Kaprizov a Minnesota Wild színeiben a San Jose Sharks ellen 4–3-ra megnyert mérkőzésen. A Wildból Frederick Gaudreau talált még a kapuba, Matt Boldy pedig két gólpasszt adott, a Minnesota pedig annak ellenére is nyerni tudott, hogy a kapuban Filip Gustavsson nem védett különösebben jó hatékonysággal, a három kapott gól mellett 12-szer védett. A Sharks sorozatban a hetedik vereségét szenvedte el, a gólokat Mikael Granlund, Nico Sturm és Anthony Duclair szerezték.

Kirill Kaprizov Hat Trick! 4-3 #mnwild lead and his 300th career NHL point pic.twitter.com/sBpeF9fb8F

— Alex Micheletti (@AlexMicheletti) March 4, 2024

A végeredményből nem úgy tűnik, de a Winnipeg Jets a harmadik harmadot még 2–1-es hátrányban kezdte a Buffalo Sabres otthonában. A vendégek aztán az utolsó játékrészt 4–0-ra nyerték, és összességében nagy különbségű győzelemmel zártak. A kulcspillanat Morgan Barron gólja volt, aki a Buffalo védelmének nagy hibáját kihasználva szerezte meg a vezetést, és a Sabres utána már csak futott az eredmény után. A Jets-nél Josh Morrissey és Vladislav Namestnikov is góllal, gólpasszal zárt, a Sabres góljait JJ Peterka és Eric Robinson szerezte.

Morgan Barron’s first goal in 8 games is the eventual game-winner. Unbelievable shot at the end of a long shift.

Winnipeg wins 5-2 over the Buffalo Sabres! pic.twitter.com/8TAmdfK6BL

— Winnipeg Sports Talk (@SportsTalkWPG) March 4, 2024

Az Edmontonnál Connor MacDavid gólt és gólpasszt tudott felmutatni a Pittsbrug 6–1-es legyőzésekor, ezzel a legutóbbi 11 mérkőzésen szerzett pontot. Zach Hyman duplázott a mérkőzésen, Ryan McLeod góllal, gólpasszal zárt, míg Leon Draisaitl három gólpasszt ért el. A Penguins gólját Evgeni Malkin ütötte, Alex Nedeljkovic 31-et védett a hat kapott gól ellenére is.

AZ NHL LEGUTÓBBI JÁTÉKNAPJÁNAK VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJA IDE KATTINTVA NÉZHETŐ MEG!