New York Rangers-Dallas Stars 3–1

Az előjeleknek megfelelően alakult a mérkőzés: sorozatban nyolcadik győzelmét aratta a Rangers, míg a Stars egymás után a harmadik vereségét szenvedte el. A Rangers kapusa, Igor Shesterkin 41 védést mutatott be (17-et a harmadik harmadban), és a találkozó után úgy fogalmazott, hogy a szezon legjobb játékát nyújtotta a csapat. A New York góljait Adam Fox, Kaapo Kakko és Vincent Trocheck szerezte, előbbi azt emelte ki a győzelem értékelésekor, hogy a játékosok egyre inkább kezdenek playoff-formában kerülni, és mindig akkor szerezték a gólokat, amikor a legnagyobb szükség volt rá. A Dallasnál Miro Heiskanen szerezte az egyetlen gólt, míg a kapuvasak között Scott Wedgewood 23-szor tudott védeni. A Stars edzője Peted DeBoer nem kárhoztatta játékosait a vereségért, inkább az ellenfelet dicsérte, mondván megérdemelte a Rangers a győzelmet.

Colorado Avalanche-Vancouver Canucks 3–1

Topcsapatok magas színvonalú találkozójaként lehetne jellemezni a Canucks vendégjátékát, a liga még mindig legjobb mérlegével rendelkező vancouveriek sorozatban harmadszor kaptak ki! A Coloradóban Nathan MacKinnon egy asszissztal járult hozzá a győzelemhez, és hazai pályán egymás után már a 27. mérkőzésén szerzett pontot. Ezeken a mérkőzéseken összességében 56 pontnál tart (22 gól, 34 assziszt), amivel elérte Guy Lafleur (Montreal Canadiens, 1979–1980) teljesítményét, ami a 7. leghosszabb hazai pontszerző sorozat az NHL történetében. A rekordot Wayne Gretzky tartja (Los Angeles Kings, 1989–1990), aki sorozatban 40 hazai mérkőzésen szerzett pontot. Az Avalanche góljaiból kettőt ezen az estén Ryan Johansen ütött, Alexander Georgiev a kapuban 24-et védett. A Canucks J.T. Miller révén az első harmadban még megszerezte a vezetést, a folytatásban azonban már nem tudott betalálni.

AZ NHL JÁTÉKNAPJÁNAK VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJA ITT TEKINTHETŐ MEG!

Florida Panthers-Ottawa Senators 3–2 (hosszabbítás után)

Papíron könnyed győzelemnek tűnt, mégis nagyon megizzadt a Senators ellen a Panthers, hosszabbításban azonban így is sikerült győzelmet aratnia. A mindent eldöntő gólt Anton Lundell ütötte a ráadás 1:35 percében, a Panthers így sorozatban hatodik győzelmét könyvelhette el. Lundell szinte nullszögből talált a kapuba, és a mérkőzés után úgy nyilatkozott, hogy pályafutása legszebb gólját ütötte a Florida csarnokában. Rajta kívül Aaron Ekblad és Brandon Montour talált a kapuba, Sergei Bobrovsky 28-at védett. A Senatorsnál Thomas Chabot góllal és assziszttal tűnt ki, ám hiába hozta vissza csapatát 0–2 után a meccsbe, fordítani már nem sikerült. S, akkor Anton Lundell hosszabbításban ütött győztes gólja:

FIRST CAREER OT GOAL FOR ANTON LUNDELL@FlaPanthers | #TimeToHunt pic.twitter.com/7hNfNRcqZj