A Rangers folytatta jó, az Islanders megszakította rossz sorozatát

A New York Rangers sorozatban hetedik összecsapását is megnyerte az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) keddi játéknapján.

A Rangers 6-2-re győzött a Chicago Blackhawks otthonában, sikerével pedig elrontotta a hazaiak kapusának jubileumát, ugyanis a háromszoros bajnok Marc-Andre Fleury 900. mérkőzésén lépett jégre. A hálóőr 24-szer védett, de ez kevésnek bizonyult ahhoz, hogy harmadikként megszerezze 500. győzelmét.

This keeps on blooming.

Congratulations to @NHLBlackhawks goaltender Marc-Andre Fleury who now has 900 NHL games to his name. pic.twitter.com/RAIkgyjoc8

— NHLPA (@NHLPA) December 8, 2021

A másik New York-i csapat, az Islanders viszont 12 egymást követő vereség után gyűjtötte be a két pontot, miután az Ottawa Senators vendégeként 5-3-ra győzött. Az idei nagydöntősök párharcát ezúttal is a címvédő Tampa Bay Lightning nyerte a Montreal Canadiens ellen. A floridaiak kedden 3-2-re diadalmaskodtak úgy, hogy 2:10 perccel a vége előtt még a kanadaiak vezettek. A nap egyetlen mesterhármasát a San Jose Sharks cseh támadója, Tomas Hertl ütötte a Calgary Flames ellen 5-3-ra megnyert találkozón. Az Anaheim Ducks 2-0-s diadala két okból is emlékezetes marad: Trevor Zegras lacrosse-stílusban az ütő tollára vette a korongot, és a kapu mögül előreemelte, Sonny Milano pedig kapásból beütötte, másrészt Anthony Stolarz mind a 25 kapujára irányuló lövést hárította.

Detroit Red Wings-Nashville Predators 2-5
Montreal Canadiens-Tampa Bay Lightning 2-3
Ottawa Senators-New York Islanders 3-5
Toronto Maple Leafs-Columbus Blue Jackets 5-4
Buffalo Sabres-Anaheim Ducks 0-2
St. Louis Blues-Florida Panthers 4-3
Winnipeg Jets-Carolina Hurricanes 2-4
Chicago Blackhawks-New York Rangers 2-6