""

A Houston Texans a Denver Broncos-t, míg az Oakland Raiders a Pittsburgh Steelers-t fektette két vállra.

A Chicago Bears magabiztos győzelmet aratott a St. Louis Rams ellen. Az első negyed alapján, még senki sem gondolt arra, hogy a Bears 23-6-ra fogja megnyerni a mérkőzést, ugyanis a Chicago Robbie Gould 54 yardos field goaljával az első felvonást 3-0-ra nyerte meg. A második játékrészben Michael Bush három yardos futott touchdown-jával tovább növelte az előnyét a Bears, igaz a Rams Greg Zuerlein mezőnygóljával közelebb férkőzött a hazai csapathoz. A harmadik tizenöt percben Zuerlein újabb field goal-jával a St. Louis felzárkózott négy pontra. Az utolsó negyedben 13 pontot szerzett a Bears, közte egy Major Wright-féle 43 yardos interception visszahordásból szerzett TD. Érdekesség, hogy a Chicago védelme hatszor vitte földre Sam Bradfordot a Rams irányítóját.

NFL
3. játékhét

"" Chicago Bears – St. Louis Rams ""

23-6 (3-0, 7-3, 0-3, 13-0)
Jay Cutler 31/17, 183 passzolt yard, 1 Interception Sam Bradford 35/18, 152 passzolt yard, 2 Interception
Michael Bush 55 futott yard, 1 Touchdown Steven Jackson 29 futott yard
Brandon Marshall 71 elkapott yard Danny Amendola 66 elkapott yard
Israel Idonije 5 szerelés, 2.5 sack James Laurinaitis 11 szerelés

A Cleveland Browns sorozatban harmadik mérkőzését veszítette el. Amennyiben a 2011-es idényt is figyelembe vesszük, akkor a Browns az előző kilenc összecsapását elveszítette. Az ohiói alakulat hazai pályán kapott ki a Buffalo Bills-től. A győztes csapatból kiemelhetjük Ryan Fitzpatrickot, aki parádés teljesítményt nyújtott. A huszonkilenc esztendős irányító 208 passzolt yarddal és három TD átadással zárt, nem mellesleg volt 10 futott yardja is. A Browns újonc irányítója, Brandon Weeden nem lehet büszke a játékára, ugyanis három mérkőzésen hat interception-t dobott. A Bills első három találkozójából kettőt megnyert. Sajnálatos hír, hogy a Buffalo sztárfutója, C.J. Spiller vállsérülést szenvedett a mérkőzésen. Spiller a forduló előtt a liga legtöbb yardját futó játékosa volt.

NFL
3. játékhét

"" Cleveland Browns – Buffalo Bills ""

14-24 (0-14, 7-0, 7-3, 0-7)
Brandon Weeden 43/27, 237 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 2 Interception Ryan Fitzpatrick 35/22, 208 passzolt yard, 3 Touchdown átadás
Trent Richardson 27 futott yard, 1 Touchdown Tashard Choice 91 futott yard
Jordan Cameron 45 elkapott yard Steve Johnson 71 elkapott yard, 1 Touchdown
Craig Robertson 8 szerelés Mario Williams 4 szerelés, 1.5 sack

A Dallas Cowboys – Tampa Bay Buccaneers mérkőzés a védelmekről szólt, igaz a vendég csapat Luke Stocker elkapott yardjával kezdte a találkozót. Az összecsapást végül 16-10-re a Dallas nyerte meg, így jelenleg 2-1-es mérleggel áll a texasi csapat. Érdekesség, hogy Tony Romo és Josh Freeman kezéből is kétszer-kétszer ütötték ki a labdát. A Cowboys irányítója mindkétszer elveszítette a játékszert, míg a Bucs QB-jét megmentették a társak. A Dallas védelméből kiemelhetjük DeMarcus Ware-t, aki két-két sacket és forced fumble-t jegyzett. A másik oldalon Michael Bennett és Gerald McCoy is két sacket és egy forced fumble-t ért el a találkozón. Érdekesség, hogy a mérkőzés vége előtt 40 másodperccel a Bucs megpróbálkozott egy onside kickkel, de nem jött be Greg Schiano húzása.

NFL
3. játékhét

"" Dallas Cowboys – Tampa Bay Buccaneers ""

16-10 (7-7, 3-0, 0-0, 6-3)
Tony Romo 39/25, 283 passzolt yard, 1 Interception                         Josh Freeman 28/10, 110 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
DeMarco Murray 38 futott yard, 1 Touchdown Doug Martin 52 futott yard
Miles Austin 107 elkapott yard Mike Williams 33 elkapott yard
DeMarcus Ware 5 szerelés, 2 sack, 2 forced fumble Michael Bennett és Gerald McCoy 4 szerelés, 2 sack, 1 forced fumble

""

A Tennessee Titans egy parádés mérkőzésen győzte le a Detroit Lions-t. Az első két negyedet 20-9-re nyerte meg a Titans, majd a harmadik felvonásban a Lions Mikel Leshoure futott touchdown-jával és Jason Hanson extra pontjával hét egységet ledolgozott a hátrányából. A negyedik negyed elején a Detroit tíz pontot szerzett, majd a hazai együttes három TD-vel (Darius Reynaud 105 yardos kickoff visszahordás, Nate Washington 71 yardos elkapás, Alterraun Verner 72 yardos fumble visszahordás) jelezte, hogy meg akarja nyerni, ezt a találkozót. A Lions nem adta fel a mérkőzést és az utolsó percben két hatpontost szerzett, ezzel döntetlenre mentette a mérkőzést. Az összecsapást Rob Bironas a hosszabbításban értékesített 26 yardos mezőnygóljával a Titans nyerte meg, míg a Lions kezdő QB-je Matthew Stafford megsérült a találkozón (izomhúzódás). A mérkőzés nyugodtan pályázhat az év összecsapása címére.

NFL
3. játékhét

"" Tennessee Titans – Detroit Lions ""

44-41 (10-6, 10-3, 0-7, 21-25, 3-0) – hosszabbításban
Jake Locker 42/29, 378 passzolt yard, 2 Touchdown átadás Matthew Stafford 42/33, 278 passzolt yard, 1 Touchdown átadás
Jake Locker 35 futott yard Mikel Leshoure 100 futott yard, 1 Touchdown
Nate Washington 112 elkapott yard, 1 Touchdown Calvin Johnson 164 elkapott yard, 1 Touchdown
Akeem Ayers 16 szerelés, 1 sack Chris Houston 5 szerelés, 1 forced fumble

Az Indianapolis Colts remekül kezdte a Jacksonville Jaguars elleni mérkőzést, ugyanis az első két negyedben 11 pontos előnyre tett szert. Érdekesség, hogy Andrew Luck az első felvonásban egy 40 yardos touchdown passzt adott a szintén újonc, T.Y. Hiltonnak. A második félidőt parádésan kezdte a Jacksonville, ugyanis Maurice Jones-Drew egy 59 yardos TD futást mutatott be. A negyedik negyed utolsó perce drámaira sikeredett. Ötvenhat másodperccel a találkozó vége előtt Adam Vinatieri 37 yardos field goaljával a Colts 17-16-ra vezetett, majd a Jaguars irányítója, Blaine Gabbert egy 80 yardos hatpontos passzt adott Cecil Shorts III-nek, ezzel a vendég együttes nyerte meg a mérkőzést. Érdekesség, hogy a két pontszerzés között 11 másodperc telt el. Az összecsapás hőse a szezon előtt sztrájkoló, Jones-Drew volt. A huszonhét esztendős futó 177 yarddal és egy TD-vel fejezte be a mérkőzést.

NFL
3. játékhét

"" Indianapolis Colts – Jacksonville Jaguars ""

17-22 (7-3, 7-0, 0-10, 3-9)
Andrew Luck 46/22, 313 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 1 Interception Blaine Gabbert 21/10, 155 passzolt yard, 1 Touchdown átadás
Donald Brown 62 futott yard Maurice Jones-Drew 177 futott yard, 1 Touchdown
T.Y. Hilton 113 elkapott yard, 1 Touchdown Cecil Shorts 80 elkapott yard, 1 Touchdown
Robert Mathis 3 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble Paul Posluszny 7 szerelés, 1 Interception

A Miami Dolphins Daniel Thomas egy yardos futott touchdown-jával kezdte a New York Jets elleni találkozót. A második és a harmadik felvonásban is döntetlenre végzett egymással a két csapat, míg az utolsó 15 percben a Jets egalizálta az eredményt, így a hosszabbításra maradt a döntés. A Dolphins drámai véghajrá után veszítette el a találkozót. A ráadás közepén Nick Folk első mezőnygól kísérletét blokkolták a védők, de a Dolphins rosszkor kért időt, így a Jets rúgója ismételhetett. Folk a második próbálkozását már értékesítette, így a New York 23-20-ra győzedelmeskedett a Miami otthonában. Tim Tebow-nak a Jets irányítójának két elkapási kísérlete volt, de egy yardot sem hozott ezekkel.

NFL
3. játékhét

"" Miami Dolphins – New York Jets ""

20-23 (7-0, 3-3, 7-7, 3-10, 0-3) – hosszabbításban
Ryan Tannehill 36/16, 196 passzolt yard, 1 Interception                       Mark Sanchez 45/21, 306 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 2 Interception
Daniel Thomas 69 futott yard, 1 Touchdown Bilal Powell 45 futott yard
Davone Bess 86 elkapott yard Santonio Holmes 147 elkapott yard
Chris Clemons 6 szerelés, 1 Interception David Harris 9 szerelés

""

A San Francisco 49ers a Minnesota Vikings otthonában szenvedett először vereséget az idényben. A ”Vikingek” 24-13-ra nyerték meg a mérkőzést. A Minnesota védelmét ki kell emelni, ugyanis a 49ers támadósora az első két mérkőzésén 57 pontot szerzett. A győztes csapatból kiemelhetjük Christian Ponder-t, aki két TD átadással és egy hatpontos futással zárta az összecsapást. Az irányítón kívül a két touchdown elkapást bemutató, Kyle Rudolph és a 13 szerelést és két sacket jegyző, Chad Greenway is remek teljesítményt nyújtott a Vikings-ban. Érdekesség, hogy a Fricso a 2011-es idényt is figyelembe véve egymás után öt alapszakasz siker után szenvedett ismét vereséget.

NFL
3. játékhét

"" Minnesota Vikings – San Francisco 49ers ""

24-13 (7-0, 10-3, 0-10, 7-0)
Christian Ponder 35/21, 198 passzolt yard, 2 Touchdown átadás      Alex Smith 35/24, 204 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
Adrian Peterson 86 futott yard Frank Gore 63 futott yard
Percy Harvin 89 elkapott yard Mario Manningham 56 elkapott yard
Chad Greenway 13 szerelés, 2 sack NaVorro Bowman 18 szerelés

A Kansas City Chiefs hatalmas meglepetésre legyőzte a New Orleans Saints csapatát a Mercedes-Benz Superdome-ban. A rendes játékidőben döntetlenre végeztek a csapatok, így ez a mérkőzés is a hosszabbításban dőlt el. Ryan Succop a ráadásban egy 31 yardos mezőnygól kísérletet értékesített, így a Chiefs 27-24-re nyerte meg a találkozót. Érdekesség, hogy a Kansas City rúgója hatból hat field goal kísérletet rúgott be. Ennek ellenére az összecsapás hőse Jamaal Charles volt. A huszonöt esztendős játékosnak 33 futása volt, ezekkel 233 yardot és egy touchdown-t ért el, nem mellesleg 55 elkapott yardja is volt a találkozón. A harmadik negyedben Charles-nak volt egy 91 yardos hatpontos futása is. A Chiefs-nek ez volt az első sikere a 2012-es szezonban.

NFL
3. játékhét

"" New Orleans Saints – Kansas City Chiefs ""

24-27 (7-3, 3-3, 14-7, 0-11, 0-3) – hosszabbításban
Drew Brees 36/20, 240 passzolt yard, 3 Touchdown átadás, 1 Interception Matt Cassel 44/26, 248 passzolt yard, 1 Interception
Darren Sproles 62 futott yard Jamaal Charles 233 futott yard, 1 Touchdown
Lance Moore 70 elkapott yard, 1 Touchdown Dwayne Bowe 79 elkapott yard
Junior Galette 2 szerelés, 2 sack, 1 forced fumble Justin Houston 4 szerelés, 3 sack

Andy Dalton nyerte meg a Robert Griffin III elleni párharcot. A Cincinnati Bengals irányítója ugyan egyszer eladta a labdát, de három touchdown átadással és 328 passzolt yarddal zárta a találkozót. A Washington Redskins QB-je 221 passzolt yarddal, egy TD átadással, 85 futott yarddal és egy hatpontos futással fejezte be a mérkőzést. Az összecsapás első negyedét érdemes kiemelni. Tizenhét másodperc telt el a mérkőzésből, mikor a Bengals egy trükkös játékkal megszerezte a vezetést. Az elkapó, Mohamed Sanu egy 73 yardos touchdown passzt adott A.J. Greennek, aki karriercsúcsot jelentő 183 elkapott yarddal zárta az összecsapást. A 11. percben Rob Jackson egy nulla yardos interception visszahordás után egalizálta az eredményt. Az összecsapást végül 38-31-re nyerte meg a Bengals.

NFL
3. játékhét

"" Washington Redskins – Cincinnati Bengals ""

31-38 (7-14, 3-0, 14-0, 7-14)
Robert Griffin III 34/21, 221 passzolt yard, 1 Touchdown átadás Andy Dalton 27/19, 328 passzolt yard, 3 Touchdown átadás, 1 Interception
Robert Griffin III 85 futott yard, 1 Touchdown BenJarvus Green-Ellis 38 futott yard, 1 Touchdown
Fred Davis 90 elkapott yard A.J. Green 183 elkapott yard, 1 Touchdown
London Fletcher 13 szerelés Michael Johnson 6 szerelés. 3 sack

Az Arizona Cardinals folytatja remek szereplését. A tempe-i alakulat a Philadelphia Eagles-t látta vendégül és már az első félidőben eldöntötte az összecsapást. A Cardinals az első két negyedben huszonnégy pontot szerzet, míg az Eagles-t nulla egységen tartotta a védelem. Érdekesség, hogy a második felvonás utolsó másodpercében James Sanders-nek volt egy 93 yardos fumble visszahordás utáni hatpontosa. A harmadik 15 percben a Philadelphia Alex Henery két mezőnygóljával közelebb férkőzött a hazai csapathoz, de a Cardinals-t ezen a játéknapon nem lehetett megverni. A 27-6-os végeredményt a negyedik negyedben Jay Feely állította be. A rúgó 27 yardról értékesítette field goal kísérletét. Érdekesség, hogy az Arizona egymás után a hetedik hazai mérkőzését nyerte meg, ez a franchise történelmének második leghosszabb hasonló sorozata.

NFL
3. játékhét

"" Arizona Cardinals – Philadelphia Eagles ""

27-6 (10-0, 14-0, 0-6, 3-0)
Kevin Kolb 27/14, 222 passzolt yard, 2 Touchdown átadás Michael Vick 37/17, 217 passzolt yard
Ryan Williams 83 futott yard LeSean McCoy 70 futott yard
Larry Fitzgerald 114 elkapott yard, 1 Touchdown Damaris Johnson 84 elkapott yard
Daryl Washington 6 szerelés, 2 sack Kurt Coleman 9 szerelés

Az Atlanta Falcons nyerte meg a veretlenek csatáját. A georgiai alakulat a játék mindegyik elemében felülmúlta a Chargers-t, amely a remek kezdés ellenére (2-0), ezen a találkozón harmatgyenge teljesítményt nyújtott. A két csapat közti hatalmas különbséget hűen tükrözi, hogy a Falcons-nál 36:14 percig, míg a hazaiaknál 23:46 percig volt a labda. A találkozó legjobbja a tizenhatodik szezonját teljesítő Tony Gonzalez volt. A harminchat esztendős tight end 91 elkapott yarddal és egy touchdownnal zárt. Érdekesség, hogy az Atlanta mindhárom győzelmét az AFC Főcsoport Nyugati divíziójában szereplő csapatai ellen érte el (Kansas City Chiefs, Denver Broncos)!

NFL
3. játékhét

"" San Diego Chargers – Atlanta Falcons ""

3-27 (0-6, 0-14, 3-0, 0-7)
Philip Rivers 38/21, 173 passzolt yard, 2 Interception                   Matt Ryan 40/30, 275 passzolt yard, 3 Touchdown átadás, 1 Interception
Jackie Battle 55 futott yard Michael Turner 80 futott yard, 1 Touchdown
Malcom Floyd 52 elkapott yard Tony Gonzalez 91 elkapott yard, 1 Touchdown
Atari Bigby 15 szerelés Thomas DeCoud 3 szerelés, 2 Interception

""

A Denver Broncos remekül kezdte a Houston Texans elleni mérkőzést, ugyanis a hazai csapat védelme rögtön az első vendég támadásból pontot szerzett. Elvis Dumervil vitte földre a saját célterületében Matt Schaubot, ami azt jelentette, hogy a Denver safety-vel szerezte meg a vezetést. A felvonás közepén, azonban mindenkit elhallgattatott a Texans, ugyanis Schaub egy 60 yardos touchdown passzt adott Andre Johnsonnak. A második játékrész legelején Arian Foster-nek és Kevin Walter-nek is adott egy-egy TD passzt Schaub. A Broncos Matt Prater két field goal-jával maradt meccsben. A harmadik negyedben a Houston tíz egységgel növelte az előnyét. Az utolsó 15 percben Peyton Manningék hatalmas hajrába kezdtek (a QB-nek két hatpontos átadása volt), de a Houston 31-25-re megnyerte az összecsapást. A találkozó legjobbja Schaub volt, aki négy TD passzt jegyzett.

NFL
3. játékhét

"" Denver Broncos – Houston Texans ""

25-31 (5-7, 6-14, 0-10, 14-0)
Peyton Manning 52/26, 330 passzolt yard, 2 Touchdown átadás Matt Schaub 30/17, 290 passzolt yard, 4 Touchdown átadás, 1 Interception
Willis McGahee 36 futott yard Arian Foster 105 futott yard
Eric Decker 136 elkapott yard Kevin Walter 73 elkapott yard, 1 Touchdown
Rahim Moore 9 szerelés J.J. Watt 7 szerelés 2.5 sack

A Pittsburgh Steelers irányította az Oakland Raiders elleni összecsapást, de az utolsó negyedben porszem került a gépezetbe. A negyedik 15 percre 31-21-es Steelers vezetéssel fordultak a csapatok, majd a játékrész legelején Carson Palmer egy hat yardos TD passzt adott Denarius Moorenak, így a Raiders háromegységre megközelítette az ellenfelét. Sebastian Janikowski a hatodik minutumban előbb kiegyenlített, majd a mérkőzés utolsó másodpercében rúgott 43 yardos mezőnygóljával megnyerte a mérkőzést az Oakland-nek. A vesztes csapatban káprázatos teljesítményt nyújtott Ben Roethlisberger, aki 383 passzolt yard és négy touchdown átadással fejezte be az összecsapás.

NFL
3. játékhét

"" Oakland Raiders – Pittsburgh Steelers ""

34-31 (7-14, 7-3, 7-14, 13-0)
Carson Palmer 34/24, 209 passzolt yard, 3 Touchdown átadás, 1 Interception Ben Roethlisberger 49/36, 383 passzolt yard, 4 Touchdown átadás
Darren McFadden 113 futott yard, 1 Touchdown Isaac Redman 27 futott yard
Brandon Myers 55 elkapott yard Mike Wallace 123 elkapott yard, 1 Touchdown
Philip Wheeler 11 szerelés, 2 forced fumble Ryan Clark 7 szerelés, 1 Interception

A New England Patriots pazarul kezdte a Baltimore Ravens elleni csúcsrangadót, ugyanis az első negyedben tizenhárom pontos előnyre tett szert. A hazai csapat, még pontot sem tudott szerezni az első 15 percben. A második felvonás utolsó előtti percében a Ravens Dennis Pitta touchdownjával 14-13-ra módosította az állást, majd két másodperccel a játékrész vége előtt Tom Brady adott egy TD passzt Julian Edelmannak. Az utolsó negyed első percében Stephen Gostkowski field goaljával a Pats kilenc ponttal ellépett a Baltimore-tól. A Ravens Torrey Smith hatpontosával közelebb férkőzött a New Englandhez, majd az utolsó másodpercekben, pont mint a tavalyi főcsoportdöntőben mezőnygól kísérlethez jutott a Ravens. Anno Billy Cundiff hibázott, ezen a mérkőzésen Justin Tucker nem rontott (27 yard), így a hazai csapat 31-30-ra legyőzte a Patriotsot. Érdekesség, hogy Brady vezetésével a New England a 2003-as bajnokság első játékhete után ismét negatív mérleggel (1-2) áll a szezonban!