""

A New Orleans Saints (7-8) nagyon nehéz helyzetbe sodorta a Dallas Cowboys-t (8-7). Az első negyed után 7-0-ra vezetett a Saints, majd a második felvonásban a texasi együttes 4 pontot ledolgozott a hátrányából. Érdekesség, hogy az ujjtöréssel játszó, Dez Bryant-nek két 58 yardos elkapott touchdown-ja volt a játékrészben. A harmadik 15 percben a New Orleans visszaállított a 7 pontos különbséget. A negyedik negyed elején a ”Szentek” David Thomas elkapott TD-jével már 31-17-re vezettek.

A Cowboys Dwayne Harris és Miles Austin hatpontosaival egalizálta az eredményt. Austin 15 másodperccel a rendes játékidő vége előtt érte el a TD-t. A ráadást a hazai együttes kezdhette, de a Cowboys nem tudott pontokat szerezni. Az összecsapást Garrett Hartley 20 yardos mezőnygóljával a Saints nyerte meg 34-31-re. Érdekesség, hogy Tony Romo és Drew Brees is 400+ yarddal és 3+ touchdownnal fejezte be a találkozót. A liga történelmében ez volt az ötödik olyan mérkőzés, amelyen mindkét irányító hasonló statisztikai mutatóval zárt.

NFL
16.  játékhét

"" Dallas Cowboys – New Orleans Saints ""

31-34 (0-7, 14-10, 3-7, 14-7) – hosszabbításban
Tony Romo 43/26, 416 passzolt yard, 4 Touchdown átadás Drew Brees 53/37, 446 passzolt yard, 3 Touchdown átadás
DeMarco Murray 40 futott yard Mark Ingram 53 futott yard, 1 Touchdown
Dez Bryant 224 elkapott yard, 2 Touchdown Marques Colston 153 elkapott yard
Morris Claiborne 9 szerelés, 1 forced fumble Curtis Lofton 4 szerelés, 1 forced fumble

A Green Bay Packers (11-4) elszórakozott a Tennessee Titansszel (5-10). A ”Sajtfejűek” Aaron Rodgers 6 yardos futott touchdown-jával kezdték meg a pontgyártást. Az első 15 percet végül 14-0-ra nyerte meg a Packers. A második felvonásban Mason Crosby két mezőnygóljával tovább növelte a két csapat közti különbséget a Green Bay. A harmadik játékrészben DuJuan Harris-nek és Greg Jennings-nek is volt egy-egy touchdown-ja, így a Packers 34-0-ra vezetett. Az utolsó negyed első 9 percében a Packers 3 hatpontost szerzett, így a hazaiak már 55 ponttal vezettek. A mérkőzés végén a Titans Kenny Britt elkapott TD-jével kozmetikázni tudott az eredményen, ennek ellenére a Packers 55-7-re győzedelmeskedett a Lambeau Fielden. Érdekesség, hogy a Green Bay utoljára 2005-ben szerzett 50 pontnál többet.

NFL

"" Green Bay Packers – Tennessee Titans ""

55-7 (14-0, 6-0, 14-0, 21-7)
Aaron Rodgers 38/27, 342 passzolt yard, 3 Touchdown átadás Jake Locker 30/13, 140 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 2 Interception
Ryan Grant 80 futott yard, 2 Touchdown Jake Locker 32 futott yard
James Jones 100 elkapott yard, 1 Touchdown Kenny Britt 41 elkapott yard, 1 Touchdown
A.J. Hawk 7 szerelés, 2 sack Zach Brown 9 szerelés

""

Az Indianapolis Colts (10-5) a pappírformának megfelelően legyőzte a Kansas City Chiefs-t (2-13), így bebiztosította a helyét a rájátszásba. Az első játékrészt követően 7-3-ra vezetett a Colts. A második felvonásban Adam Vinatieri két mezőnygóljával a Colts elhúzott 13-3-ra. A harmadik 15 percben egalizálta az eredményt a Chiefs. Jamaal Charles-nak volt egy 86 yardos futott touchdown-ja, míg Ryan Succop 47 yardról rúgta be a mezőnygól kísérletét. Az utolsó negyed 11. percében Andrew Luck egy 7 yardos TD passzt adott Reggie Waynenek, így az Indianapolis 20-13-ra nyert a Chiefs otthonában. Érdekesség, hogy a Colts az előző idény legrosszabb csapata volt, most pedig készülhet a rájátszásra. A Kansas City pedig minden bizonnyal megszerzi az első választási jogot a következő NFL draft-ra.

NFL

"" Kansas City Chiefs – Indianapolis Colts ""

13-20 (3-7, 0-6, 10-0, 0-7)
Brady Quinn 22/10, 162 passzolt yard, 2 Interception Andrew Luck 35/17, 205 passzolt yard, 1 Touchdown átadás
Jamaal Charles 226 futott yard, 1 Touchdown Vick Ballard 69 futott yard
Jon Baldwin 64 elkapott yard Reggie Wayne 81 elkapott yard, 1 Touchdown
Derrick Johnson 7 szerelés, 1 sack Jerrell Freeman 10 szerelés

A Miami Dolphins (7-8) egymás után a második összecsapását nyerte meg. A floridai alakulat hazai pályán fektette két vállra a Buffalo Bills-t (5-10). Az első negyedben 7 pontos előnyre tett szert a Dolphins, amely a második játékrészben 4 egységgel tovább növelte az előnyét. A harmadik 15 percet 10-0-ra nyerte meg a hazai együttes. Az utolsó negyedben a szebbnapokat is megélt Bills Brad Smith touchdown-jával elkerülte a megalázó vereséget. A Miami végül 24-10-re győzedelmeskedett a Sun Life stadionban. A mérkőzés legjobbja Reggie Bush volt, aki egy futott és két elkapott touchdownnal zárta a találkozót. Fontos megemlíteni, hogy Alex Carrington (Bills) a 2012-es szezonban négy rúgást blokkolt (3 field goal, 1 punt). Ezt a statisztikai mutatót 1988 óta vezetik és azóta ez a legtöbb blokkolt rúgás egy szezonban, amit egy Bills játékos jegyzett.

NFL

"" Miami Dolphins – Buffalo Bills ""

24-10 (7-0, 7-3, 10-0, 0-7)
Ryan Tannehill 25/13, 130 passzolt yard, 2 Touchdown átadás Ryan Fitzpatrick 35/20, 240 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
Lamar Miller 73 futott yard C.J. Spiller 138 futott yard
Reggie Bush 42 elkapott yard, 2 Touchdown Dorin Dickerson 54 elkapott yard
Karlos Dansby 9 szerelés, 1 forced fumble Marcell Dareus 4 szerelés, 2 sack

A New York Jets (6-9) már nem juthat be a rájátszásba, így Rex Ryan meghúzta azt, amit már hetekkel ezelőtt meg kellett volna lépnie, azaz lecserélte Mark Sanchez-t. A San Diego Chargers (6-9) elleni mérkőzésen Greg McElroy volt a Jets kezdő irányítója. A New Yorki csapathoz kapcsolódó hír, hogy Tim Tebow minden bizonnyal a Jacksonville Jaguars együtteséhez szerződik, ezen felül Sanchez-t sem szeretnék megtartani a klub vezetői. Visszatérve a mérkőzésre. McElroy sem tudta győzelemre vezetni a Jets-et, ugyanis a Chargers 27-17-re nyerte meg a találkozót. Érdekesség, hogy az első negyed után, még a hazai csapat vezetett 14-7-re. McElroy a mérkőzésen 11 sacket szenvedett el. Az utolsó Jets irányító, akit egy mérkőzésen 11-szer vittek földre, az David Norrie volt (1987, Dallas Cowboys).

NFL

"" New York Jets – San Diego Chargers ""

17-27 (14-7, 0-3, 0-14, 3-3)
Greg McElroy 24/14, 185 passzolt yard, 1 Interception Philip Rivers 22/11, 165 passzolt yard, 2 Touchdown átadás
Shonn Greene 38 futott yard, 2 Touchdown Jackie Battle 49 futott yard
Clyde Gates 65 elkapott yard Danario Alexander 69 elkapott yard, 1 Touchdown
Quinton Coples 3 szerelés, 1.5 sack Kendall Reyes 5 szerelés, 3.5 sack

""

A Dallas Cowboys számára nagyon rossz hír, hogy a Washington Redskins (9-6) idegenben verte meg csoport riválisát, a Philadelphia Eagles-t (4-11). A találkozón visszatért a Redskins-be Robert Griffin III, aki az előző mérkőzést térdsérülés miatt kihagyta. Az első játékrészben az Eagles Jeremy Maclin touchdown-jával előnybe került. A második felvonásban a Redskins sorozatban 13 pontot szerzett. A negyed végén az Eagles Alex Henery 38 yardos mezőnygóljával felzárkózott 13-10-re. A harmadik 15 percet 14-3-ra nyerte meg a Redskins. Az utolsó játékrészben Dion Lewis (Philadelphia) 17 yardos futott touchdown-jával kialakult a 27-20-as végeredmény. A fővárosi alakulat sorozatban a hatodik összecsapását nyerte meg, nem mellesleg a játékhét után is vezetni fogja az NFC Keleti csoportját.

NFL

"" Philadelphia Eagles – Washington Redskins ""

20-27 (7-0, 3-13, 3-14, 7-0)
Nick Foles 48/32, 345 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception Robert Griffin III 24/16, 198 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 1 Interception
LeSean McCoy 45 futott yard Alfred Morris 91 futott yard, 1 Touchdown
Jeremy Maclin 116 elkapott yard, 1 Touchdown Pierre Garcon 89 elkapott yard
Colt Anderson 5 szerelés, 1 Interception Ryan Kerrigan 5 szerelés, 2 sack, 1 forced fumble

Az AFC Főcsoportjában mindegyik hely elkelt a rájátszásban, ugyanis a Cincinnati Bengals (9-6) idegenben verte meg a Pittsburgh Steelers-t (7-8), így a Bengals bejutott a playoff-ba. Érdekesség, hogy a negyedik negyed előtt 10-10-re állt a két csapat, majd az utolsó felvonásban sokáig egyik alakulat sem tudott pontokat szerezni. Négy másodperccel az összecsapás vége előtt jött Josh Brown, aki 43 yardról berúgta a mezőnygól kísérletét, így a Bengals 13-10-re nyerte meg a találkozót. A Pittsburgh 2009 után ismét lemarad a rájátszásról, nem mellesleg a 2003-as idény után először zárhat egy szezont negatív mérleggel. Érdekesség, hogy a Bengals sorozatban a második idényében jutott be a rájátszásba, erre utoljára 1981-1982-ben volt példa. Fontos megemlíteni, hogy Ben Roethlisberger 10. 60+ yardos touchdown passzát adta a mérkőzésen, ezzel megdöntötte Terry Bradshaw franchise rekordját.

NFL

"" Pittsburgh Steelers – Cincinnati Bengals ""

10-13 (0-7, 7-3, 3-0, 0-3)
Ben Roethlisberger 28/14, 220 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 2 Interception Andy Dalton 41/24, 278 passzolt yard, 2 Interception
Rashard Mendenhall 50 futott yard BenJarvus Green-Ellis 14 futott yard
Antonio Brown 97 elkapott yard, 1 Touchdown A.J. Green 116 elkapott yard
Cortez Allen 7 szerelés, 2 Interception, 1 forced fumble Geno Atkins 6 szerelés, 2.5 sack, 1 forced fumble

""

A Tampa Bay Buccaneers-t (6-9) sokan meglepetéscsapatként kezelték, de azóta megtorpant a Bucs, amely az előző öt összecsapását elveszítette. A Tampa Bay az előző játéknapon a St. Louis Rams-től (7-7-1) kapott ki. Az első játékrész után 3-0-ra vezetett a Buccaneers. A következő két játékrészben a Rams 28 pontot szerzett és csak 10-et kapott. Az utolsó 15 percben egyik alakulat sem tudott pontokat elérni, így a St. Louis 28-13-ra győzedelmeskedett a Raymond James stadionban. A Rams ugyan megnyerte a találkozót, de eldőlt, hogy a szezonban már nem juthat be a rájátszásba. Érdekesség, hogy a St. Louis újonc cornerback-je Janoris Jenkins harmadik interception visszahordásból szerzett touchdown-ját jegyezte, ezzel beállította Ronnie Lott (1981) és Lem Barney (1967) NFL újonc rekordját.

NFL

"" Tampa Bay Buccaneers – St. Louis Rams ""

13-28 (3-0, 3-14, 7-14, 0-0)
Josh Freeman 54/30, 372 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 4 Interception Sam Bradford 27/13, 196 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 1 Interception
Doug Martin 62 futott yard Steven Jackson 81 futott yard, 1 Touchdown
Mike Williams 132 elkapott yard, 1 Touchdown Lance Kendricks 119 elkapott yard, 1 Touchdown
Lavonte David 9 szerelés Quintin Mikell 11 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble

A Carolina Panthers (6-9) hazai pályán fektette két vállra az Oakland Raiders-t (4-11). Az első félidő után 14-3-ra vezetett a Panthers. A harmadik 15 percben egyik alakulat sem szerzett pontokat, majd a negyedik negyedben Sebastian Janikowskinak és Graham Ganónak is volt egy-egy sikeres field goal kísérlete, így a Carolina 17-6-ra nyerte meg az összecsapást. A Panthers sorozatban a harmadik találkozóján maradt veretlen. Érdekesség, hogy a mérkőzés utolsó negyedében a Panthers sztárirányítója, Cam Newton összeszólalkozott az egyik bíróval. Az összecsapás után a QB hivatalosan is elnézést kért Jerome Boger-től, ennek ellenére a liga minden bizonnyal megbünteti majd őt. Fontos megemlíteni, hogy Newton a hetedik futott touchdown-ját érte el a mérkőzésen.

NFL

"" Carolina Panthers – Oakland Raiders ""

17-6 (7-0, 7-3, 0-0, 3-3)
Cam Newton 29/18, 170 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception Carson Palmer 32/16, 115 passzolt yard, 1 Interception
Cam Newton 60 futott yard, 1 Touchdown Darren McFadden 33 futott yard
Steve Smith 45 elkapott yard, 1 Touchdown Darrius Heyward-Bey 31 elkapott yard
Luke Kuechly 13 szerelés, 1 Interception Miles Burris 7 szerelés, 0.5 sack, 1 Interception

""

A New England Patriots (11-4) közel került ahhoz, hogy vereséget szenvedjen a Jacksonville Jaguars (2-13) otthonában. Az első negyed után 10-3-ra vezetett a Jaguars. A második játékrész elején a hazaiak Josh Scobee 35 yardos mezőnygóljával tovább növelték az előnyüket, majd összekapta magát a Pats, amely a felvonás végére kiegyenlített. A harmadik 15 percben a New England Stephen Gostkowski 38 yardos field goal-jával a mérkőzésen először szerezte meg a vezetést. A negyedik negyed első percében Tom Brady egy 2 yardos touchdown passzt adott Wes Welker-nek. A ”Hazafiak” touchdown-jára csak egy field goalal tudott válaszolni a Jaguars, így a vendégek 23-16-ra nyerték meg a találkozót, de a mutatott játék közel sem volt elfogadható.

NFL

"" Jacksonville Jaguars – New England Patriots ""

16-23 (10-3, 3-10, 0-3, 3-7)
Chad Henne 51/29, 348 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 3 Interception Tom Brady 41/24, 267 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 2 Interception
Montell Owens 42 futott yard Stevan Ridley 84 futott yard
Justin Blackmon 79 elkapott yard, 1 Touchdown Wes Welker 88 elkapott yard, 1 Touchdown
Chris Prosinski 8 szerelés, 1 Interception Marquice Cole 5 szerelés, 1 Interception

A Houston Texans (12-3) súlyos vereségbe szaladt bele hazai pályán. A texasi együttest a Minnesota Vikings (9-6) döngölte földbe. A vendégek remek játékkal 23-6-ra győzték le a Houstont, amely már korábban megnyerte az AFC Keleti divízióját, de a vereségével még elveszítheti a főcsoport első helyét. A Vikings futója, Adrian Peterson 86 yarddal fejezte be a találkozót, így az utolsó fordulóban a Green Bay Packers elleni mérkőzésen 209 yardot kell teljesítenie ahhoz, hogy megdöntse Eric Dickerson egy szezonban elért legtöbb futott yard rekordját (1984, 2105 yard). A másik oldalon J.J. Watt egy sacket jegyzett a találkozón, így összességében már 20.5 sack-nél tart. Az egy idényben elért legtöbb sack rekordját Michael Strahan tartja, aki a 2002-es szezonban 22.5-szer vitte földre az ellenfelek irányítóit.

NFL

"" Houston Texans – Minnesota Vikings ""

6-23 (3-7, 0-6, 3-3, 0-7)
Matt Schaub 32/18, 178 passzolt yard Christian Ponder 30/16, 174 passzolt yard, 1 Touchdown átadás
Ben Tate 17 futott yard Adrian Peterson 86 futott yard
Andre Johnson 97 elkapott yard Jarius Wright 53 elkapott yard
Glover Quin 10 szerelés Harrison Smith 7 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble

A Texans számára rossz hír, hogy a Denver Broncos (12-3) a várakozásoknak megfelelően legyőzte a Cleveland Browns-t (5-10), így a főcsoportban jelenleg ugyanolyan mérleggel állnak. Az ohiói alakulatnak esélye sem volt a Broncos otthonában. A coloradói együttes az első félidő után 14-3-ra vezetett. A harmadik 15 percben a hazaiak 4 egységgel tovább növelték az előnyüket. A negyedik negyedet 13-6-ra, míg a mérkőzést 34-12-re nyerte meg a Broncos, amely sorozatban a tízedik találkozóján sem talált legyőzőre. Peyton Manning 72. alkalommal adott 3 touchdown passzt. Érdekesség, hogy a 36 éves, vagy idősebb irányítókat figyelembe véve Manning jegyzi a harmadik legtöbb TD átadást (34) egy idényben. A csúcs Y.A. Tittle nevéhez fűződik, aki az 1963-as szezonban 36 TD passzt jegyzett. Fontos megemlíteni, hogy a Browns kezdő irányítója, Brandon Weeden megsérült a mérkőzésen.

NFL

"" Denver Broncos – Cleveland Browns ""

34-12 (7-3, 7-0, 7-3, 13-6)
Peyton Manning 43/30, 339 passzolt yard, 3 Touchdown átadás, 1 Interception Colt McCoy 17/9, 79 passzolt yard, 1 Touchdown átadás
Knowshon Moreno 78 futott yard Trent Richardson 53 futott yard
Demaryius Thomas 102 elkapott yard, 1 Touchdown Greg Little 58 elkapott yard, 1 Touchdown
Wesley Woodyard 8 szerelés, 1.5 sack Craig Robertson 14 szerelés

""

A Chicago Bears (9-6) védelme életben tartotta a csapat rájátszásról szőtt álmait. Az illinoisi együttes a vasárnapi játéknapon az Arizona Cardinals (5-10) otthonában győzedelmeskedett 28-13-ra. A ”Medvék” védelme a mérkőzésen két touchdown-t szerzett. Zack Bowman egy 1 yardos fumble, míg Charles Tillman egy 10 yardos interception visszahordás után ünnepelhetett egy hatpontost. A vesztes csapatban továbbra is komoly fejtörést jelent az irányító poszt. A találkozót Ryan Lindley kezdte, majd a szünetben beállt a helyére, Brian Hoyer. Egyik QB sem jegyzett TD passzt, igaz mindketten eladták egyszer-egyszer a labdát. Érdekesség, hogy a negyedik negyedben Justin Bethel (Cardinals) egy blokkolt mezőnygól kísérlet után szerzett TD-ét, igaz előtte 82 yardot futott a játékszerrel.

NFL

"" Arizona Cardinals – Chicago Bears ""

13-28 (3-7, 3-14, 0-7, 7-0)
Ryan Lindley 30/17, 141 passzolt yard, 1 Interception Jay Cutler 26/12, 146 passzolt yard, 1 Touchdown átadás
LaRod Stephens-Howling 20 futott yard Matt Forte 88 futott yard, 1 Touchdown
Larry Fitzgerald 111 elkapott yard Brandon Marshall 68 elkapott yard, 1 Touchdown
Calais Campbell 8 szerelés, 1 sack Julius Peppers 5 szerelés, 3 sack, 1 forced fumble

A Baltimore Ravens (10-5) lejátszotta a pályáról a New York Giantset (8-7). A találkozón nem volt olyan statisztikai mutató, amelyben jobb lett volna a címvédő a Ravens-nél. A találkozón a Baltimore 533 (!) yardot haladt előre, ezzel szemben a Giants csak 186 yardra volt képes. Brutális különbség volt a labdabirtoklás terén is. A hazaiak több mint 39 percig birtokolták a játékszert, míg a címvédő még a 21 percet sem érte el! A Ravens a sikerével egymás után a második szezonjában nyerte meg az AFC Északi csoportját. A Giants hatalmas gondban van, ugyanis a divízióját (NFC Kelet) már nem nyerheti meg, sőt a wild card helyre is csak akkor érhet oda, ha az utolsó fordulóban megnyeri a mérkőzését (Eagles), míg a Minnesota, a Chicago és a Dallas is vereséget szenved! Érdekesség, hogy a bírók több érdekes ítéletet hoztak a mérkőzésen. Szerencsére a találkozó végeredményét egyik hiba sem befolyásolta.

NFL

"" Baltimore Ravens – New York Giants ""

33-14 (14-7, 10-0, 3-0, 6-7)
Joe Flacco 36/25, 309 passzolt yard, 2 Touchdown átadás Eli Manning 28/14, 150 passzolt yard, 1 Touchdown átadás
Bernard Pierce 123 futott yard Ahmad Bradshaw 39 futott yard
Torrey Smith 88 elkapott yard, 1 Touchdown Domenik Hixon 36 elkapott yard, 1 Touchdown
Haloti Ngata 4 szerelés, 1 sack Antrel Rolle 10 szerelés

A Seattle Seahawks (10-5) a San Francisco 49ers (10-4-1) kiütésével jutott be a rájátszásba. Az NFC Nyugati divíziójának a rangadóját parádésan kezdte a Seattle. Az első negyedben Marshawn Lynch-nek volt egy 24 és egy 9 yardos futott touchdown-ja is. A második felvonás első percében Richard Sherman egy blokkolt punt utáni, 90 yardos visszahordásból szerzett hatpontost, így a hazaiak már 21-0-ra vezettek. Az első két játékrész után a Seahawks-nak 22 pontos előnye volt! A harmadik 15 percben Doug Baldwin touchdown-jával a Seattle tovább növelte az előnyét. A negyedik negyedben a hazaiak már 42-6-ra is vezettek, de az utolsó percekben a 49ers-ből Delanie Walker TD-ét szerzett. A San Francisco nagyon simán 42-13-ra veszített a Seahawks otthonában. Érdekesség, hogy hazai pályán, még veretlenek (7-0) Pete Carroll játékosai, nem mellesleg még megvan arra az esélyük, hogy megnyerjék a csoportot.