""

A Kansas City Chiefs második mérkőzését is elveszítette a 2012-es szezonban. A missouri-i alakulat, ezúttal a Buffalo Bills otthonában szaladt bele egy komoly pofonba. A washingtoni alakulat már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, ugyanis az első két negyed után már 21-0-ra vezetett a Bills. A mérkőzés legjobbja, C.J. Spiller volt. A huszonöt esztendős játékos 123 futott yarddal és két touchdownnal zárta az összecsapást. Érdekesség, hogy a Buffalo játékosa, Leodis McKelvin egy 88 yardos punt visszahordást mutatott be a harmadik negyedben, ez a második leghosszabb a franchise történelmében. A rekordot Keith Moody tartja, aki az 1977-es idényben egy 91 yardos punt return-t mutatott be.

NFL
2. játékhét

"" Buffalo Bills – Kansas City Chiefs ""

35-17 (7-0, 14-0, 14-3, 0-14)
Ryan Fitzpatrick 19/10, 178 passzolt yard, 2 Touchdown átadás             Matt Cassel 42/23, 301 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 1 Interception
C.J. Spiller 123 futott yard, 2 Touchdown Peyton Hillis 66 futott yard
Steve Johnson 56 elkapott yard, 1 Touchdown Dwayne Bowe 102 elkapott yard, 2 Touchdown
Alex Carrington 1 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble Derrick Johnson 9 szerelés

A Cincinnati Bengals parádésan kezdte a Cleveland Browns elleni mérkőzést, ugyanis Adam Jones egy 81 yardos punt visszahordást mutatott be. Az első félidőben végig a Bengals-nél volt az előny. A harmadik és a negyedik negyedben döntetlenre végeztek a csapatok, így a Cincinnati 34-27-re nyerte meg az összecsapást. A győztes csapat irányítója, Andy Dalton 318 passzolt yarddal és 3 TD átadással zárta a mérkőzést, igaz egyszer eladta a labdát. A másik oldalon két újonc játékost kell kiemelnünk. Brandon Weeden 322 passzolt yarddal és 2 touchdown átadással, míg Trent Richardson 109 futott yarddal és 1 hatpontossal zárta a találkozót. A Browns védelmében, D’Qwell Jackson három sacket jegyzett.

NFL
2. játékhét

"" Cincinnati Bengals – Cleveland Browns ""

34-27 (7-3, 10-7, 7-7, 10-10)
Andy Dalton 31/24, 318 passzolt yard, 3 Touchdown átadás, 1 Interception Brandon Weeden 37/26, 322 passzolt yard, 2 Touchdown átadás
BenJarvus Green-Ellis 75 futott yard Trent Richardson 109 futott yard, 1 Touchdown
Brandon Tate 71 elkapott yard, 1 Touchdown Mohamed Massaquoi 90 elkapott yard
Terence Newman 9 szerelés, 1 forced fumble D’Qwell Jackson 5 szerelés, 3 sack, 1 Interception

Andrew Luck-nak és Chuck Paganónak (főedző) megvan az első NFL győzelme, ugyanis az Indianapolis Colts hazai pályán legyőzte a Minnesota Vikingsot. Az utolsó negyed előtt 20-6-ra vezetett a Colts, majd a Minnesota Stephen Burton és Kyle Rudolph hatpontosaival kiegyenlített. Rudolph TD elkapása 31 másodperccel a mérkőzés vége előtt volt. Az összecsapást Adam Vinatieri nyerte meg a Colts-nak. A harminckilenc esztendős punter 8 másodperccel a mérkőzés vége előtt egy 53 yardos field goal-t értékesített, így az Indianapolis 23-20-ra nyerte meg a találkozót. A Colts védelme remek teljesítményt nyújtott, ugyanis a védők 4-szer vitték földre Christian Ponder-t.

NFL
2. játékhét

"" Indianapolis Colts – Minnesota Vikings ""

23-20 (7-3, 10-3, 3-0, 3-14)
Andrew Luck 31/20, 224 passzolt yard, 2 Touchdown átadás Christian Ponder 35/27, 245 passzolt yard, 2 Touchdown átadás
Donald Brown 45 futott yard Adrian Peterson 60 futott yard
Donnie Avery 111 elkapott yard Percy Harvin 104 elkapott yard
Jerrell Freeman 13 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble Erin Henderson 12 szerelés, 1 sack

A Kansas Cityhez hasonlóan az Oakland Raiders is elveszítette második mérkőzését. A kaliforniai együttes a Miami Dolphins otthonában kapott ki 35-13-ra. Az első félidő után még 10-7-re az Oakland vezetett, majd magára talált a hazai alakulat. Az utolsó két negyedet 28-3-ra nyerte meg a Dolphins. Érdekesség, hogy ez volt Ryan Tannehill-nek és Joe Philbinnek (főedző) az első sikere az NFL-ben. A hazai csapatból kiemelhetjük Reggie Bush-t, aki 172 futott yarddal és 2 hatpontossal zárta a találkozót. Az egykori New Orleans Saints játékosnak a harmadik negyedben volt egy 65 yardos TD futása. A futó mellett Brian Hartline is remek teljesítményt nyújtott. Az elkapó 111 yarddal fejezte be az összecsapást.

NFL
2. játékhét

"" Miami Dolphins – Oakland Raiders ""

35-13 (7-7, 0-3, 14-0, 14-3)
Ryan Tannehill 30/18, 200 passzolt yard, 1 Touchdown átadás Carson Palmer 48/24, 373 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
Reggie Bush 172 futott yard, 2 Touchdown Darren McFadden 22 futott yard
Brian Hartline 111 elkapott yard Brandon Myers 86 elkapott yard
Karlos Dansby 8 szerelés Tyvon Branch és Philip Wheeler 7-7 szerelés

""

A New England Patriots hatalmas meglepetésre kikapott hazai pályán az Arizona Cardinals-tól. A ”Hazafiak” az elmúlt kilenc alapszakasz mérkőzésüket megnyerték, így ennek a sorozatnak búcsút inthettek Tom Brady-ék, akik mindent megpróbáltak a győzelemért. Öt másodperccel a mérkőzés vége előtt Stephen Gostkowski elhibázta a 42 yardos field goal kísérletét, pedig azzal megnyerte volna a találkozót a Pats. Érdekesség, hogy a punter-nek a mérkőzésen volt egy 46, egy 34, egy 51 és egy 53 yardos field goalja is. A mérkőzés elején Brady egyik kedvenc célpontja, Aaron Hernandez bokasérülést szenvedett. A Gillette Stadium 2002-es átadása óta ez volt a Patriots első veresége a hazai nyitó mérkőzéseket tekintve.

NFL
2. játékhét

"" New England Patriots – Arizona Cardinals ""

18-20 (3-6, 3-0, 3-7, 9-7)
Tom Brady 46/28, 316 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception Kevin Kolb 27/15, 140 passzolt yard, 1 Touchdown átadás
Stevan Ridley 71 futott yard Beanie Wells 44 futott yard
Wes Welker 95 elkapott yard Todd Heap 62 elkapott yard
Brandon Spikes 7 szerelés, 1 forced fumble Calais Campbell 10 szerelés, 2 sack

A New York Giants kijavította múlt heti botlását. A regnáló bajnok a Tampa Bay Buccaneers-t verte meg hazai pályán. Eli Manning 510 passzolt yarddal és 3 touchdown átadással zárta a találkozót, igaz háromszor eladta a labdát. Az irányító mellett Hakeem Nicks és Victor Cruz is remekelt. Nicks 199, míg Cruz 179 elkapott yarddal zárta a találkozót, nem mellesleg mindegyik játékos egy-egy touchdown-t szerzett. Érdekesség, hogy a negyedik negyedben Manning egy 80 yardos TD passzt adott Cruz-nak. A Tampa Bay-ből kiemelhetjük Vincent Jackson-t. A korábbi San Diego Chargers játékos 128 elkapott yarddal és 1 hatpontossal fejezte be az összecsapást. Érdemes megjegyezni, hogy a második felvonásban Eric Wright (Bucs) egy 60 yardos interception visszahordás után szerzett TD-t.

NFL
2. játékhét

"" New York Giants – Tampa Bay Buccaneers ""

41-34 (6-3, 7-21, 3-3, 25-7)
Eli Manning 51/31, 510 passzolt yard, 3 Touchdown átadás, 3 Interception Josh Freeman 28/15, 243 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 2 Interception
Andre Brown 71 futott yard, 1 Touchdown Doug Martin 66 futott yard, 1 Touchdown
Hakeem Nicks 199 elkapott yard, 1 Touchdown Vincent Jackson 128 elkapott yard, 1 Touchdown
Jason Pierre-Paul 8 szerelés, 1 sack Mason Foster 13 szerelés, 1 Interception

A Philadelphia Eagles legyőzte a Baltimore Ravens-t. Az első félidő után a marylandi együttes 17-7-re vezetett, majd a harmadik negyedben Jeremy Maclin touchdown-val és Alex Henery 23 yardos field goal-jával egalizálta az eredményt. A negyedik játékrészben Justin Tucker két field goal-t is értékesített, így a Ravens 23-17-re elhúzott. Az Eagles kevesebb, mint két perccel a mérkőzés vége előtt nyerte meg a találkozót. Michael Vick egy egy yardos TD futást mutatott be, mivel Henery berúgta az extra pont kísérletet, így a Philadelphia 24-23-ra győzedelmeskedett a Lincoln Financial Fielden.

NFL
2. játékhét

"" Philadelphia Eagles – Baltimore Ravens ""

24-23 (7-7, 0-10, 10-0, 7-6)
Michael Vick 32/23, 371 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 2 Interception Joe Flacco 42/22, 232 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
LeSean McCoy 81 futott yard, 1 Touchdown Ray Rice 99 futott yard
Brent Celek 157 elkapott yard Dennis Pitta 65 elkapott yard
DeMeco Ryans 7 szerelés, 1 sack, 1 Interception Bernard Pollard 4 szerelés, 1 sack, 1 Interception

A New Orleans Saints 2007 után ismét két vereséggel kezdte a szezont. A ”Szentek”, ezúttal a Carolina Panthers otthonában kaptak ki 35-27-re. Az összecsapás legjobbja a Panthers irányítója, Cam Newton volt. A másodéves QB 253 passzolt yardot és 1 TD átadást jegyzett a találkozón, nem mellesleg 71 yardot és 1 hatpontost futott. A győztes alakulatból kiemelhetjük még Charles Godfrey-t is. A safety 11 szerelést mutatott be a mérkőzésen, nem mellesleg az első negyedben egy 9 yardos interception visszahordás után még touchdown-t is szerzett. A Panthers a sikerével kijavította a Buccaneers elleni botlását.

NFL
2. játékhét

"" Carolina Panthers – New Orleans Saints ""

35-27 (7-10, 14-3, 7-0, 7-14)
Cam Newton 20/14, 253 passzolt yard, 1 Touchdown átadás             Drew Brees 49/31, 325 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 2 Interception
Cam Newton 71 futott yard, 1 Touchdown Pierre Thomas 110 futott yard
Steve Smith 104 elkapott yard Darren Sproles 128 elkapott yard
Charles Godfrey 11 szerelés, 1 Interception Malcolm Jenkins és Curtis Lofton 10-10 szerelés

""

A Houston Texans a várakozásoknak megfelelően kiütötte a Jacksonville Jaguars-t. A hazai pályán játszó ”Jaguárok” csak hét pontot tudtak szerezni a mérkőzésen, amely a Texans védelmét dicséri. Hozzátartozik a történethez, hogy a Jacksonville kezdő irányítója, Blaine Gabbert a mérkőzés közben térdsérülést szenvedett, emiatt kihagyja az Indianapolis Colts elleni jövő heti összecsapást. A győztes csapatban remekeltek a futók. Arian Foster 110 yarddal és 1 TD-vel, míg Ben Tate 74 yarddal és 2 hatpontossal fejezte be a találkozót. Érdekesség, hogy 2010 óta Foster futotta a legtöbb touchdown-t (29) a ligában.

NFL
2. játékhét

"" Jacksonville Jaguars – Houston Texans ""

7-27 (0-10, 0-7, 7-7, 0-3)
Blaine Gabbert 19/7, 53 passzolt yard, 1 Touchdown átadás Matt Schaub 35/26, 195 passzolt yard
Maurice Jones-Drew 60 futott yard Arian Foster 110 futott yard, 1 Touchdown
Laurent Robinson 49 elkapott yard Owen Daniels 47 elkapott yard
Russell Allen 13 szerelés J.J. Watt 5 szerelés, 1.5 sack

Remekül kezdte a St. Louis Rams elleni mérkőzést a Washington Redskins, ugyanis a második negyed közepén már 21-6-ra vezetett. Robert Griffinnek volt egy 68 yardos touchdown átadása, Leonard Hankersonnak. A felvonás végére a Rams öt pontra felzárkózott. A harmadik játékrészben a St. Louis Brandon Gibson TD-jével átvette a vezetést, de Griffin futott egy hatpontost, így az utolsó negyed előtt 28-23-ra a Redskins vezetett. A mérkőzést végül a Rams nyerte meg Matthew Mulligan (160 elkapott yard a mérkőzésen) touchdown-jával. Érdekesség, hogy a Washington irányítója, Griffin 82 yardot és 2 TD-t futott.

NFL
2. játékhét

"" St. Louis Rams – Washington Redskins ""

31-28 (3-14, 13-7, 7-7, 8-0)
Sam Bradford 35/26, 310 passzolt yard, 3 Touchdown átadás, 1 Interception Robert Griffin III 29/20, 206 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
Daryl Richardson 83 futott yard Alfred Morris 89 futott yard
Danny Amendola 160 elkapott yard, 1 Touchdown Leonard Hankerson 68 elkapott yard, 1 Touchdown
James Laurinaitis 10 szerelés London Fletcher 6 szerelés, 1 Interception, 1 forced fumble

A Seattle Seahawks két vállra fektette a Dallas Cowboys csapatát. A washingtoni alakulat fantasztikusan kezdte a találkozót, ugyanis az első negyedet 10-0-ra nyerte meg. A felvonásban Jason Jones-nak volt egy blokkolt punt utáni touchdown visszahordása. A második játékrészben a Dallas 4 egységet le tudott dolgozni a hátrányából, de ez nem zökkentette ki a hazai csapatot, amely az utolsó két negyedet 14-0-ra húzta be. Pete Carrollék végül 27-7-re verték meg a Cowboys-t. Az összecsapás legjobbja, Marshawn Lynch volt. A huszonhat esztendős játékos 122 yarddal és 1 futott touchdownnal zárta a találkozót.

NFL
2. játékhét

"" Seattle Seahawks – Dallas Cowboys ""

27-7 (10-0, 3-7, 7-0, 7-0)
Russell Wilson 20/15, 151 passzolt yard, 1 Touchdown átadás          Tony Romo 40/23, 251 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
Marshawn Lynch 122 futott yard, 1 Touchdown DeMarco Murray 44 futott yard
Anthony McCoy 41 elkapott yard, 1 Touchdown Miles Austin 63 elkapott yard, 1 Touchdown
Brandon Browner 4 szerelés, 1 Interception, 1 forced fumble Anthony Spencer 7 szerelés, 2 sack

""

A játékhét rangadóján a Pittsburgh Steelers legyőzte főcsoport riválisát, a New York Jetset. Az első félidőben még szoros volt a mérkőzés, ezt bizonyítja, hogy a Steelers csak három ponttal vezetett a Jets ellen. A második félidőben a Pittsburgh ellenfele fölé nőtt. A harmadik negyedben Mike Wallace, míg a negyedikben Isaac Redman szerzett touchdown-t, így a pennsylvaniai alakulat 27-10-re nyerte meg a rangadót. Big Ben, azaz Ben Roethlisberger remek teljesítményt nyújtott. A harmincesztendős QB 275 passzolt yarddal és 2 TD átadással fejezte be a találkozót. A másik oldalon Mark Sanchez visszafogottabb teljesítményt nyújtott. A Jets irányítójának csak tíz sikeres passza volt.

NFL
2. játékhét

"" Pittsburgh Steelers – New York Jets ""

27-10 (3-7, 10-3, 7-0, 7-0)
Ben Roethlisberger 31/24, 275 passzolt yard, 2 Touchdown átadás Mark Sanchez 27/10, 138 passzolt yard, 1 Touchdown átadás
Jonathan Dwyer 28 futott yard Bilal Powell 33 futott yard
Antonio Brown 79 elkapott yard Jeremy Kerley 67 elkapott yard
Ryan Clark 8 szerelés Garrett McIntyre 6 szerelés, 2 sack

A San Diego Chargers második győzelmét, míg a Tennessee Titans második verségét könyvelte el a második játékhéten. A kaliforniai alakulat parádésan kezdte a találkozót, ugyanis az első negyedben 14 pontos előnyre tett szert. A második (3-3) és a harmadik (7-7) felvonásban is döntetlenre végeztek a csapatok. A Chargers keretbe foglalta az összecsapást, ugyanis az utolsó 15 percet is 14-0-ra nyerte meg, így összesítésben 38-10-re győzedelmeskedett a Titans ellen. A San Diego irányítója, Philip Rivers három TD passzal zárta a mérkőzést. Érdekesség, hogy mindhárom hatpontos elkapás, Dante Rosario nevéhez fűződik.

NFL
2. játékhét

"" San Diego Chargers – Tennessee Titans ""

38-10 (14-0, 3-3, 7-7, 14-0)
Philip Rivers 32/24, 284 passzolt yard, 3 Touchdown átadás, 1 Interception Jake Locker 30/15, 174 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
Jackie Battle 69  futott yard, 2 Touchdown Jake Locker 21 futott yard
Malcom Floyd 109 elkapott yard Craig Stevens 46 elkapott yard
Eric Weddle 3 szerelés, 1 Interception Michael Griffin 18 szerelés, forced fumble

A San Francisco 49ers legyőzte a Detroit Lions-t. Az első negyedben egy pontos előnyre tett szert a 49ers, majd a második 15 percben Frank Gore futott touchdown-jával és David Akers extrapontjával hét egységgel növelni tudta a két csapat közti különbséget a hazai alakulat. Mivel az utolsó két játékrészben a Lions nem tudott közelebb kerülni a 49ers-höz, így a Frisco 27-19-re megnyerte a rangadót. Érdekesség, hogy a Detroit közel egy perccel többet támadhatott a mérkőzésen, mint a hazai együttes, ennek ellenére Matthew Staffordék üres kézzel hagyták el a Candlestick Parkot.