""

Az Oakland Raiders közel 200 yarddal többet haladt előre az Atlanta Falcons elleni mérkőzésen, mint a hazai alakulat, ennek ellenére elbukta a mérkőzést. Az Oakland az első két negyed után még hat ponttal vezetett a Georgia Domeban, majd a harmadik felvonásban egalizálta az eredményt a hazai együttes. Az utolsó játékrészben parádés játékot láthattak a nézők. A Falcons valamivel kevesebb, mint három perccel a mérkőzés vége előtt Asante Samuel 79 yardos interception visszahordás után szerzett touchdown-jával hét pontos előnye tett szert. A Raiders Darren McFadden két yardos TD-jével kiegyenlített. A Falcons-nak 40 másodperce maradt egy támadásvezetésre. Az Atlanta egy másodperccel a találkozó vége előtt Matt Bryant 55 yardos field goal-jával megnyerte az összecsapást. Érdekesség, hogy Bryant-nek a 2009-es szerződtetése óta ez volt a leghosszabb sikeres mezőnygól kísérlete.

NFL
6. játékhét

"" Atlanta Falcons – Oakland Raiders ""

23-20 (0-3, 7-10, 6-0, 10-7)
Matt Ryan 37/24, 249 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 3 Interception Carson Palmer 33/23, 353 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
Michael Turner 33 futott yard Darren McFadden 70 futott yard, 1 Touchdown
Roddy White 72 elkapott yard, 1 Touchdown Denarius Moore 104 elkapott yard, 1 Touchdown
John Abraham 5 szerelés, 3 sack, 1 forced fumble Philip Wheeler 10 szerelés

Véget ért a Cleveland Browns pocsék sorozata, ugyanis sorozatban 11 elveszített mérkőzés után ismét nyert. Az ohiói alakulat a Cincinnati Bengals-t verte meg. A Browns utoljára 2011. november 20-án a Jacksonville Jaguars ellen nyert! Érdekesség, hogy a negyedik negyed elején a Bengals hátránya csak három pont volt, majd a Browns a nyolcadik és a hetedik percben is touchdown-t szerzett. Benjamin Watson 3 yardos elkapás, míg Sheldon Brown egy 19 yardos interception visszahordás után ünnepelhetett hatpontost. Phil Dawson extrapontjaival a Cleveland pillanatok alatt 17 pontos előnyre tett szert. A találkozót végül 34-24-re nyerte meg a hazai alakulat. A Bengals irányítója Andy Dalton három TD passzt és három interception-t jegyzett. A Cleveland újonc irányítójának, Brandon Weedennek ez volt az első győzelme az NFL-ben!

NFL
6. játékhét

"" Cleveland Browns – Cincinnati Browns ""

34-24 (0-7, 7-7, 6-0, 21-10)
Brandon Weeden 29/17, 231 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 1 Interception Andy Dalton 46/31, 381 passzolt yard, 3 Touchdown átadás, 3 Interception
Montario Hardesty 56 futott yard, 1 Touchdown BenJarvus Green-Ellis 62 futott yard
Josh Gordon 99 elkapott yard, 1 Touchdown A.J. Green 135 elkapott yard, 2 Touchdown
Joe Haden 7 szerelés, 1 Interception Terence Newman 9 szerelés

A St. Louis Rams remekül kezdte a Miami Dolphins elleni mérkőzést, ugyanis az első negyed után 6-0-ra vezetett. A második felvonásban 10 pontot szerzett a Dolphins, így megfordította az eredményt. A harmadik játékrészben a Miami Anthony Fasano egy yardos touchdown elkapásával tovább növelte az előnyét. Az utolsó negyedben a Rams mindent megtett azért, hogy megfordítsa az eredményt, de a vendég együttes ”csak” 8 pontot ért el ebben a felvonásban, így a Dolphins 17-14-re megnyerte az összecsapást. Érdekesség, hogy négy másodperccel a mérkőzés vége előtt a Rams újonc rúgója, Greg Zuerlein 66 yardról kihagyta a mezőnygól kísérletét. Sikeres rúgás esetén NFL-rekordot (63 yard) döntött volna a huszonnégy esztendős játékos.

NFL
6. játékhét

"" Miami Dolphins – St. Louis Rams ""

17-14 (0-6, 10-0, 7-0, 0-8)
Ryan Tannehill 29/21, 185 passzolt yard, 2 Touchdown átadás Sam Bradford 39/26, 315 passzolt yard
Reggie Bush 17 futott yard Daryl Richardson 76 futott yard
Marlon Moore 46 elkapott yard, 1 Touchdown Brandon Gibson 91 elkapott yard
Olivier Vernon 4 szerelés, 2 sack Jo-Lonn Dunbar 5 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble

""

A New York Jets szétfutotta az Indianapolis Coltsot. A Jets 252 yardot futott az indianapolisi védelem ellen, nem mellesleg hatalmas különbséggel nyerte meg az összecsapást. A New York remek játékkal 35-9-re győzedelmeskedett hazai pályán. Érdekesség, hogy a Colts az előző játékhéten a Green Bay Packers-t verte meg, míg most 26 ponttal kikapott. A mérkőzés legjobbja Shonn Greene volt. A huszonhét esztendős játékos 161 futott yarddal és három touchdownnal fejezte be a találkozót. Mark Sanchez nem teljesített jól, igaz két hatpontos átadása volt a találkozón. Érdekesség, hogy a Colts a 2012-es szezonban, még nem nyert idegenben mérkőzést (0-2). A New York-i alakulat a következő fordulóban a New England Patriots otthonába látogat el.

NFL
6. játékhét

"" New York Jets – Indianapolis Colts ""

35-9 (0-3, 21-3, 7-0, 7-3)
Mark Sanchez 18/11, 82 passzolt yard, 2 Touchdown átadás Andrew Luck 44/22, 280 passzolt yard, 2 Interception
Shonn Greene 161 futott yard, 3 Touchdown Vick Ballard 25 futott yard
Jeremy Kerley 24 elkapott yard Reggie Wayne 87 elkapott yard
Muhammad Wilkerson 7 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble Jerrell Freeman 14 szerelés

A Detroit Lions némi meglepetésre legyőzte idegenben a Philadelphia Eagles-t. A Lions remekül kezdte a mérkőzést, ugyanis az első negyed után 6-0-ra vezetett. Az Eagles a másodikban hét, míg a harmadik negyedben hat pontot szerzett és egyet sem kapott. A Philadelphia a negyedik felvonás 13. percében Alex Henery 49 yardos field goal-jával már 10 ponttal vezetett. Kevesebb, mint három perccel a mezőnygól után Matthew Stafford touchdown futásával felzárkózott 16-13-ra, majd Michael Vick egy 70 yardos TD passzt adott Jeremy Maclinnek, így visszaállt a 10 pontos különbség. A Lions nem adta fel a mérkőzést és kiegyenlített. Érdekesség, hogy Jason Hanson három másodperccel a mérkőzés vége előtt értékesített egy 19 yardos mezőnygól kísérletet, ezzel lett 23-23. A hosszabbításban az Eagles vezethette az első támadást, de Vickék még egy first down-t sem értek el. A Lions egy remek drive végén megnyerte az összecsapást. Hanson 45 yardról rúgta be field goal kísérletét, így a Detroit 26-23-ra győzedelmeskedett a Lincoln Financial Fielden. Érdekesség, hogy a mérkőzésen 16-szor büntették meg a Lions-t, amely ligacsúcs a mostani idényben.

NFL
6. játékhét

"" Philadelphia Eagles – Detroit Lions ""

23-26 (0-6, 7-0, 6-0, 10-17, 0-3) – hosszabbításban
Michael Vick 46/28, 311 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 2 Interception Matthew Stafford 45/22, 311 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
Michael Vick 59 futott yard Mikel Leshoure 70 futott yard
Jeremy Maclin 130 elkapott yard, 1 Touchdown Calvin Johnson 135 elkapott yard
DeMeco Ryans 13 szerelés Cliff Avril 4 szerelés, 2 sack

A Kansas City Chiefs Brady Quinn-nel sem tudott csodát tenni. Mint ismert a csapat első számú irányítója, Matt Cassel az előző játékhéten agyrázkódást szenvedett a Baltimore Ravens elleni mérkőzésen. A Chiefs ezúttal a Tampa Bay Buccaneers otthonában szenvedett csúfos vereséget. A Bucs 28 egységgel nyerte meg a találkozót. Érdekesség, hogy a floridai alakulat az utolsó két negyedben 31 pontot szerzett és csak 7 egységet kapott. A Cassel-t helyettesítő Quinn kétszer eladta a labdát a mérkőzésen. A Chiefs a 2012-es idényben eddig egy találkozót tudott csak megnyerni, míg ötször vesztesen hagyta el a játékteret. Érdekesség, hogy a Buccaneers három vesztes összecsapás (Giants, Cowboys, Redskins) után nyert ismét.

NFL
6. játékhét

"" Tampa Bay Buccaneers – Kansas City Chiefs ""

38-10 (7-0, 0-3, 14-0, 17-7)
Josh Freeman 26/15, 328 passzolt yard, 3 Touchdown átadás, 1 Interception Brady Quinn 38/22, 180 passzolt yard, 2 Interception
Doug Martin 76 futott yard Jamaal Charles 40 futott yard
Mike Williams 113 elkapott yard, 1 Touchdown Steve Maneri 45 elkapott yard
Mark Barron 8 szerelés, 1 Interception Derrick Johnson 12 szerelés

""

A Baltimore Ravens egy hihetetlenül szoros mérkőzésen fektette két vállra a Dallas Cowboys-t, pedig a texasi alakulat komoly meglepetést okozott a futásaival. A Cowboys 227 yardot futott a Ravens védelme ellen. Utoljára 1996-ban futottak ennyi yardot a Baltimore defensive sora ellen! A mérkőzésen egy NFL-rekord is született. A harmadik negyedben Jacoby Jones egy 108 yardos kickoff visszahordás után ünnepelhetett touchdown-t. A huszonnyolc esztendős játékos csatlakozott Randall Cobb-hoz (Green Bay Packers, 2011. szeptember 8) és Ellis Hobbs-hoz (New England Patriots, 2007. szeptember 9). Érdekesség, hogy a Ravens egymás után 14. hazai mérkőzését nyerte meg. Legutóbb 2010. december 5-én a Pittsburgh Steelers tudott győzedelmeskedni az M&T Bank Stadium-ban.

NFL
6. játékhét

"" Baltimore Ravens – Dallas Cowboys ""

31-29 (3-7, 14-3, 7-10, 7-9)
Joe Flacco 26/17, 234 passzolt yard, 1 Touchdown átadás Tony Romo 36/25, 261 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 1 Interception
Ray Rice 63 futott yard, 2 Touchdown DeMarco Murray 93 futott yard
Anquan Boldin 98 elkapott yard Dez Bryant 95 elkapott yard, 2 Touchdown
Ray Lewis 14 szerelés Victor Butler és Danny McCray 5-5 szerelés

Az Arizona Cardinals egymás után a második vereségét szenvedte el. A glendale-i együttes ezúttal hazai pályán kapott ki a Buffalo Bills-től. Az első negyed után a vendég alakulat 9-3-ra vezetett. Chris Kelsay a Bills védője ebben a felvonásban, a saját célterületén belül vitte földre Kevin Kolbot, ezzel két pontot szerzett a csapatának. A második 15 percben Larry Fitzgerald touchdown-jával átvette a vezetést a Cardinals. A harmadik játékrész után 16-13-ra vezetett a Bills. A hazai együttes a negyedik negyed utolsó előtti percében Jay Feely 61 yardos mezőnygóljával (franchise rekord) egalizálta az eredményt. Feely azonban negatív hős lett, ugyanis két másodperccel a rendes játékidő vége előtt 38 yardról mellé rúgta a field goal kísérletét. Az összecsapás a hosszabbítás 11. percében dőlt el. A Buffalo Rian Lindell 25 yardos mezőnygóljával megnyerte a találkozót. A Bills támadása előtt Jairus Byrd interception-t jegyzett.

NFL
6. játékhét

"" Arizona Cardinals – Buffalo Bills ""

16-19 (3-9, 7-0, 3-7, 3-0, 0-3) – hosszabbításban
Kevin Kolb 26/14, 128 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception Ryan Fitzpatrick 32/18, 153 passzolt yard
William Powell 70 futott yard C.J. Spiller 88 futott yard, 1 Touchdown
Larry Fitzgerald 93 elkapott yard, 1 Touchdown Steve Johnson 82 elkapott yard
Daryl Washington 14 szerelés, 1 forced fumble Nick Barnett 6 szerelés, 2 sack

A Seattle Seahawks hatalmas meglepetésre legyőzte a New England Patriotsot. A washingtoni alakulat az első negyed után 10-7-re vezetett, majd a következő két játékrészben a Pats 13 egységet szerzett és egyet sem kapott, így az utolsó felvonásra a New England tíz pontos előnnyel fordulhatott. A negyedik negyed 9. percében Stephen Gostkowski 35 yardos mezőnygóljával tovább növelte az előnyét a Patriots, majd szétestek a ”Hazafiak”. Előbb Braylon Edwards-nak, majd Sidney Rice-nak volt egy touchdown elkapása, ezen felül Steven Hauschka is magabiztosan értékesítette az extrapont kísérleteit, így a Seahawks 24-23-ra megnyerte az összecsapást. A találkozó hőse, Russell Wilson volt. A Seattle kezdő irányítója három TD passzt adott a mérkőzésen.

NFL
6. játékhét

"" Seattle Seahawks – New England Patriots ""

24-23 (10-7, 0-10, 0-3, 14-3)
Russell Wilson 27/16, 293 passzolt yard, 3 Touchdown átadás Tom Brady 58/36, 395 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 2 Interception
Marshawn Lynch 41 futott yard Stevan Ridley 34 futott yard
Sidney Rice 81 elkapott yard, 1 Touchdown Wes Welker 138 elkapott yard, 1 Touchdown
Bobby Wagner 14 szerelés Chandler Jones 9 szerelés, 2 sack, 1 forced fumble

""

Hatalmas rangadónak indult a San Francisco 49ers – New York Giants mérkőzés, de a regnáló bajnok meglepően simán, 26-3-ra nyerte meg a találkozót. A 49ers gyengélkedésének az egyik oka Alex Smith borzalmas teljesítménye volt. A huszonnyolc esztendős irányító a mérkőzés előtt csak egyszer adta el a labdát, ezen az összecsapáson három interception-t jegyzett. A QB utoljára 2009. december 20-án, a Philadelphia Eagles elleni vesztes mérkőzésen adta el háromszor a játékszert. A San Francisco a 2012-es szezonban először kapott ki a Candlestick Parkban. A győztes csapatban remek teljesítményt nyújtott Ahmad Bradshaw és Antrel Rolle is. Az előbbi 116 futott yarddal és egy touchdownnal, míg az utóbbi két interceptionnel zárta a találkozót.

NFL
6. játékhét

"" San Francisco Giants – New York Giants ""

3-26 (3-0, 0-10, 0-13, 0-3)
Alex Smith 30/19, 200 passzolt yard, 3 Interception Eli Manning 28/15, 193 passzolt yard, 1 Touchdown átadás
Frank Gore 36 futott yard Ahmad Bradshaw 116 futott yard, 1 Touchdown
Randy Moss 75 elkapott yard Domenik Hixon 78 elkapott yard
Patrick Willis 8 szerelés Antrel Rolle 6 szerelés, 2 Interception

Robert Griffin III múlt héten az Atlanta Falcons elleni mérkőzésen enyhe agyrázkódást szenvedett, ennek ellenére vasárnap a fiatal QB volt a Washington Redskins hőse. A fővárosi alakulat a huszonkét esztendős japán születésű irányító vezetésével győzte le a Minnesota Vikingsot, amely az első negyed után még 9-0-ra vezetett. RG3-nak a mérkőzésen 182 passzolt yardra, egy touchdown átadása, 138 futott yardja és két hatpontos futása volt. Minden bizonnyal őt választják majd meg a hét legjobb támadójátékosává. Érdekesség, hogy a liga vizsgálatot indított a Redskins ellen az irányító miatt. Az NFL-t meglepte az, hogy a QB kevesebb, mint egy héttel az agyrázkódás elszenvedése után könnyedén átment az orvosi vizsgálatokon. Az eredményt ez nem befolyásolja, vagyis a Redskins 38-26-ra nyert a Vikings ellen, nem mellesleg lezárta nyolc mérkőzéses hazai nyeretlenségi sorozatát.

NFL
6. játékhét

"" Washington Redskins – Minnesota Vikings ""

38-26 (0-9, 17-0, 7-3, 14-14)
Robert Griffin III 22/17, 182 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception Christian Ponder 52/35, 352 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 2 Interception
Robert Griffin III 138 futott yard, 2 Touchdown Adrian Peterson 79 futott yard
Fred Davis és Santana Moss 46-46 elkapott yard Percy Harvin 133 elkapott yard
Madieu Williams 12 szerelés, 1 Interception Antoine Winfield 10 szerelés, 1 Interception

Aaron Rodgers megmutatta, hogy miért tartják az NFL egyik legjobb irányítójának. A Green Bay Packers QB-je szenzációs formában játszott a Houston Texans elleni összecsapáson. A huszonnyolc esztendős Rodgers karrier és egyben franchise csúcsot jelentő hat touchdown passzt adott. Tavaly a Detroit Lions elleni mérkőzésen, Matt Flynn volt képes hat TD passzra. A ”Sajtfejűek” közül kiemelhetjük még Jordy Nelson-t is, aki 121 elkapott yarddal és három hatpontossal fejezte be a találkozót. A Houston először szenvedett vereséget a 2012-es idényben, amely minden bizonnyal visszavezethető Brian Cushing sérüléséig. A Texans talán legjobb védőjének elszakadt az elülső-keresztszalagja, így ebben a szezonban már nem léphet pályára. A Houstonnak a Packers elleni volt az első mérkőzése, amelyen Cushing már nem játszhatott. Vajon milyen lesz a folytatás?