""

A Chicago Bears az első negyed után 7-3-ra vezetett a Carolina Panthers ellen. A hazai csapat nem sokáig örülhetett, ugyanis a második felvonást 10, míg a harmadikat 6 ponttal nyerte meg a Panthers. A második negyedben volt egy érdekes hatpontosa a vendég alakulatnak. Cam Newton próbált meg TD-t futni, de az irányító kezéből kiütötték a labdát, amelyet a Bears end zone-jában Louis Murphy kaparintott meg, így szerzett touchdown-t a Carolina. A megnyugtató előny kevésnek bizonyult, ugyanis az illinoisi együttes megfordította az eredményt. A Bears az utolsó 15 percben két touchdown-t és egy field goal-t ért el, míg a Panthers csak egy mezőnygólig jutott.

A két hatpontos közül Tim Jenningsé egy 25 yardos interception visszahordás után született meg. A Panthers egészen az utolsó másodpercekig vezetett, majd Robbie Gould 41 yardról értékesítette a mezőnygól kísérletét, így a Chicago 23-22-re megnyerte a találkozót és 6-1-es mérleggel áll. A Carolina 1-6-tal a liga egyik legrosszabb csapata. A hazai együttesből ki kell, hogy emeljük Julius Peppers-t, aki 3 szereléssel, 2 sackkel és 1 forced fumble-el zárta a mérkőzést. A vendég csapatban Greg Hardy is remekelt. A védő az 5 szerelés mellett 3-szor vitte földre Jay Cutler-t.

NFL
8. játékhét

"" Chicago Bears – Carolina Panthers ""

23-22 (7-3, 0-10, 0-6, 16-3)
Jay Cutler 28/19, 186 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception Cam Newton 39/20, 314 passzolt yard, 2 Interception
Matt Forte 70 futott yard, 1 Touchdown Jonathan Stewart 42 futott yard
Brandon Marshall 98 elkapott yard Steve Smith 118 elkapott yard
Tim Jennings 8 szerelés, 2 Interception Charles Johnson 3 szerelés, 2 sack, 2 forced fumble

Egymás után a második hazai mérkőzését nyerte meg a Cleveland Browns. Az ohiói együttes az egyre mélyebb szakadékba kerülő San Diego Chargers-t verte meg 7-6-ra. Érdekesség, hogy a győzelmet jelentő touchdown-t már az első negyedben megszerezte a Browns. Trent Richardson egy 26 yardos futás után ünnepelhetett hatpontost, amely után Phil Dawson értékesítette az extrapont kísérletet. A Chargers Nick Novak field goal-jaival felzárkózott egy pontra, de a Browns az utolsó negyedben megtudta tartani az előnyét. Érdekesség, hogy Richardson 1969 óta az első olyan újonc futója a Browns-nak, aki első nyolc összecsapásán öt touchdown-t futott (utoljára Ron A. Johnson ért el hasonlót). A Chargers a 2012-es idényben másodszor maradt offensive touchdown nélkül, erre utoljára a 2000-es szezonban volt példa, akkor három ilyen találkozó volt.

NFL
8. játékhét

"" Cleveland Browns – San Diego Chargers ""

7-6 (7-0, 0-3, 0-3, 0-0)
Brandon Weeden 27/11, 129 passzolt yard Philip Rivers 34/18, 154 passzolt yard
Trent Richardson 122 futott yard, 1 Touchdown Ryan Mathews 95 futott yard
Josh Gordon 46 elkapott yard Ronnie Brown 85 elkapott yard
D’Qwell Jackson 14 szerelés Eric Weddle 6 szerelés, 1 forced fumble

A Detroit Lions egy remek mérkőzésen fektette két vállra a Seattle Seahawksot. Az első negyed után, még 7-3-ra a Lions vezetett. A Detroit az utolsó tizedmásodpercekben szerzett Ryan Broyles touchdownnal került előnybe. A második felvonás Marshawn Lynch 77 yardos TD futásával (karriercsúcs) kezdődött, majd a Seattle Sidney Rice elkapott touchdown-jával tovább növelte az előnyét. A játékrész közepén Matthew Stafford egy 46 yardos hatpontos passzt adott Titus Young-nak, így a Lions felzárkózott 14-17-re. Az utolsó 15 percben Stafford touchdown-t futott, így a Detroit átvette a vezetést. A Seahawks Zach Miller elkapott TD-jével ismét megfordította az eredményt (24-21). Húsz másodperccel a mérkőzés vége előtt Stafford egy 1 yardos touchdown passzt adott Young-nak, így a Lions 28-24-re megnyerte az összecsapást.

NFL
8. játékhét

"" Detroit Lions – Seattle Seahawks ""

28-24 (7-3, 7-14, 0-0, 14-7)
Matthew Stafford 49/34, 352 passzolt yard, 3 Touchdown átadás, 1 Interception Russell Wilson 35/25, 236 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 1 Interception
Mikel Leshoure 46 futott yard Marshawn Lynch 105 futott yard, 1 Touchdown
Titus Young 100 elkapott yard, 2 Touchdown Golden Tate 64 elkapott yard
Justin Durant 7 szerelés Brandon Mebane 6 szerelés, 1 sack

""

Az utolsó negyedik remekül tartotta magát a Jacksonville Jaguars a Green Bay Packers otthonában. A negyedik játékrész előtt a Packers csak 14-12-re vezetett, igaz a ”Sajtfejűek” megszakítottak két gyenge sorozatot is. A második felvonásban Bryan Anger punt kísérletét blokkolta Davon House, a szabad labdát Dezman Moses hordta vissza touchdown-ra. 2003. szeptember 29-e óta ez volt az első blokkolt puntja a Packers speciális egységének, nem mellesleg utoljára 1990. december 2-án tudott blokkolt punt után touchdown-t szerezni a Green Bay. Az utolsó negyedet 10-3-ra nyerte meg a hazai csapat, így a Packers 24-15-re győzedelmeskedett. Érdekesség, hogy a Green Bay előző 17 hazai mérkőzéséből (Lambeau Field) 16-ot megnyert!

NFL
8. játékhét

"" Green Bay Packers – Jacksonville Jaguars ""

24-15 (7-3, 7-9, 0-0, 10-3)
Aaron Rodgers 35/22, 186 passzolt yard, 2 Touchdown átadás Blaine Gabbert 49/27, 303 passzolt yard, 1 Touchdown átadás
Alex Green 54 futott yard Rashad Jennings 59 futott yard
James Jones 78 elkapott yard Cecil Shorts 116 elkapott yard
Morgan Burnett 11 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble Jeremy Mincey 5 szerelés, 1 sack

A Miami Dolphins könnyedén verte meg a New York Jets csapatát. Az AFC Keleti főcsoportjának rangadóját parádésan kezdte a Dolphins, ugyanis az első két negyed után már 20-0-ra vezetett a Jets otthonában. A harmadik játékrészben a Miami négy egységgel tovább növelte az előnyét. Az utolsó 15 percet ugyan megnyerte (6-3) a Jets, de a találkozó a Dolphins nagyarányú sikerével (30-9) zárult. A New York-i csapat 41. alkalommal állt úgy az első félidő után, hogy 20, vagy annál több pont volt a hátránya. Ezeket a találkozókat kivétel nélkül elveszítette a Jets. Érdekesség, hogy a legnagyobb visszakapaszkodás az pont a Dolphins ellen volt. A 2001-es szezon ötödik játékhetén mínusz 17 pontos hátrányból felállva nyerte meg a találkozót a Jets.

NFL
8. játékhét

"" New York Jets – Miami Dolphins ""

9-30 (0-10, 0-10, 3-7, 6-3)
Mark Sanchez 54/28, 283 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception Matt Moore 19/11, 131 passzolt yard,12 Touchdown átadás
Shonn Greene 77 futott yard Reggie Bush 59 futott yard
Clyde Gates 82 elkapott yard Brian Hartline 41 elkapott yard
David Harris 8 szerelés, 1 forced fumble Nolan Carroll 8 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble

Az Atlanta Falcons 1988. október 30. után ismét nyerni tudott a Philadelphia Eagles otthonában, ezzel a georgiai alakulat továbbra is veretlen a szezonban. A Falcons lényegében már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, ugyanis 21-7-re vezetett. Matt Ryan a második negyedben egy 63 yardos touchdown passzt adott Julio Jones-nak. Az utolsó két negyedben az Eagles négy egységet ledolgozott a hátrányából, de az Atlanta 30-17-re megnyerte az összecsapást. A Falcons huszonhét esztendős irányítója, Matt Ryan három TD passzt adott a találkozón. A QB mind a 15 mérkőzését megnyerte, amelyeken legalább három touchdown átadása volt, ezzel az örökranglistán megközelítette a háromszoros AFL-bajnokot Daryle Lamonicát, aki 19-0-val áll az első helyen. A Falcons vezetőedzőjéről, Mike Smithről sem szabad megfeledkezni. Az ötvenhárom esztendős tréner a franchise történelmének első olyan edzője lett, aki 50 győzelmet ért el a csapattal.

NFL
8. játékhét

"" Philadelphia Eagles – Atlanta Falcons ""

17-30 (0-14, 7-10, 3-3, 7-3)
Michael Vick 35/21, 191 passzolt yard, 1 Touchdown átadás Matt Ryan 29/22, 262 passzolt yard, 3 Touchdown átadás
LeSean McCoy 45 futott yard, 1 Touchdown Jacquizz Rodgers 60 futott yard
DeSean Jackson 59 elkapott yard Julio Jones 123 elkapott yard, 1 Touchdown
Kurt Coleman 7 szerelés, 1 forced fumble Thomas DeCoud 9 szerelés, 1 sack

A Pittsburgh Steelers számára szerencsét hozott a különleges harmadik számú mez. A pennsylvaniai alakulat magabiztos győzelmet könyvelhetett el a Washington Redskins ellen. A Steelers már az első negyed után tíz ponttal vezetett. A második felvonást a Redskins kezdte egy Santana Moss touchdownnal, igaz Kai Forbath extrapont kísérletét blokkolni tudta Ziggy Hood, így a washingtoni alakulat ”csak” 6 ponttal került közelebb a Pittsburgh-höz. A remek kezdés ellenére a Redskins védelme nem tudta megállítani a hazai csapatot, amely 10 egységet szerzett. A harmadik negyed végén már 27-9-re vezetett a Steelers. A negyedik játékrészben Forbath 45 yardos mezőnygóljával kialakult a 27-12-es végeredmény. A Pittsburgh egymás után ötödik alkalommal verte meg a Redskins-t, ez a leghosszabb győzelmi sorozata bármelyik NFL alakulat ellen.

NFL
8. játékhét

"" Pittsburgh Steelers – Washington Redskins ""

27-12 (10-0, 10-6, 7-3, 0-3)
Ben Roethlisberger 33/24, 222 passzolt yard, 3 Touchdown átadás Robert Griffin III 34/16, 177 passzolt yard, 1 Touchdown átadás
Jonathan Dwyer 107 futott yard Alfred Morris 59 futott yard
Mike Wallace 62 elkapott yard Josh Morgan 46 elkapott yard
Larry Foote 6 szerelés, 1 sack Ryan Kerrigan 4 szerelés, 1 sack

""

A St. Louis Rams remekül kezdte a New England Patriots elleni londoni mérkőzést, ugyanis az első negyed legelején Sam Bradford egy 50 yardos touchdown passzt adott Chris Givens-nek. A felvonás közepén a Pats Brandon Lloyd hatpontosával egalizálta az eredményt. A második játékrészben parádés teljesítményt nyújtott a New England, ugyanis Shane Vereen, Rob Gronkowski és Stevan Ridley is touchdown-t ért el, így a Patriots 28-7-re vezetett az első félidő után. A harmadik és a negyedik negyedben 17 egységet szerzett a Tom Brady vezette támadósor. A Rams ezzel szemben egy pontot sem tudott szerezni, így a New England 45-7-re nyerte meg a londoni találkozót.

Érdekesség, hogy a foxboroughi együttes a 2009-es londoni összecsapáson 35-7-re győzedelmeskedett a Tampa Bay Buccaneers ellen, azaz Bill Belichickék szeretnek az Angol fővárosban pályára lépni. Bardy négy TD átadással fejezte be a találkozót. A harmincöt esztendős QB-nek ez volt az 50. olyan NFL mérkőzése, amelyen három, vagy több touchdown passzt jegyzett. A Pats tight endje, Rob Gronkowski első három szezonjában 34 touchdown elkapást ért el. Az elmúlt 50 évet figyelembe véve ez az ötödik legtöbb ebben a statisztikai mutatóban. Az első helyen Randy Moss áll, akinek 43 hatpontos elkapása volt az első három idényében.

NFL
8. játékhét

"" St. Louis Rams – New England Patriots ""

7-45 (7-7, 0-21, 0-10, 0-7)
Sam Bradford 30/22, 205 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception Tom Brady 35/23, 304 passzolt yard, 4 Touchdown átadás
Daryl Richardson 53 futott yard Stevan Ridley 127 futott yard, 1 Touchdown
Chris Givens 63 elkapott yard, 1 Touchdown Rob Gronkowski 146 elkapott yard, 2 Touchdown
Jo-Lonn Dunbar 9 szerelés Jerod Mayo 7 szerelés, 1 forced fumble

A Tennessee Titans – Indianapolis Colts mérkőzés első negyedében a két rúgó (Rob Bironas – Adam Vinatieri) harcolt egymással. Bironas és Vinatieri sem hibázott, így 3-3-ra álltak a csapatok az első felvonás után. A második játékrészben Kendall Wright touchdown-jával megszerezte a vezetést a Titans. A harmadik negyedben Vinatieri 44 yardos mezőnygóljával a Colts felzárkózott 4 pontra. Az utolsó 15 percben a Tennessee Bironas field goal-jával 13-6-ra elhúzott, de az Indianapolis Delone Carter futott touchdown-jával kiegyenlített, így a hosszabbításra maradt a döntés. A ráadás első drive-jában a Colts eldöntötte a találkozó sorsát. Andrew Luck 16 yardos passzát Vick Ballard egy elképesztő mozdulattal váltotta touchdown-ra, így az Indianapolis 19-13-ra nyerte meg az összecsapást. Érdekesség, hogy Luck lett az NFL történelmének az ötödik olyan újonc irányítója, aki hosszabbításos győzelemmel szerezte meg első idegenbeli sikerét. A Titans irányítója, Matt Hasselbeck a 200. touchdown passzát érte el az NFL-ben.

NFL
8. játékhét

"" Tennessee Titans – Indianapolis Colts ""

13-19 (3-3, 7-0, 0-3, 3-7, 0-6) – hosszabbításban
Matt Hasselbeck 29/22, 236 passzolt yard, 1 Touchdown átadás Andrew Luck 38/26, 297 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
Chris Johnson 99 futott yard Donald Brown 80 futott yard
Nate Washington 69 elkapott yard Reggie Wayne 91 elkapott yard
Michael Griffin 8 szerelés, 1 Interception, 1 forced fumble Jerrell Freeman 14 szerelés

Egymás után a hatodik összecsapását nyerte meg az Arrowhead Stadium-ban az Oakland Raiders. Az AFC Nyugati csoportjának a rangadóján a Raiders az első negyed után Sebastian Janikowski field goaljával 3-0-ra vezetett. A második felvonásban a mezőnygólok mellett az Oakland Denarius Moore révén touchdown-t ért el, így már 13-6-ra vezetett a Kansas City Chiefs otthonában. A vendéglátó a harmadik negyedben komoly gödörbe került, ugyanis az Oakland már 23-9-re vezetett. Az utolsó 15 percben a vendég csapatból Janikowski ismét értékesített egy field goal kísérletet, míg a Chiefs-ben Dexter McCluster TD-ét szerzett, így a Raiders 26-16-ra győzedelmeskedett Kansas Cityben. Érdekesség, hogy a mérkőzés elején Brady Quinn a Chiefs irányítója megsérült, így Matt Cassel visszakerült a kezdőbe.

NFL
8. játékhét

"" Kansas City Chiefs – Oakland Raiders ""

16-26 (0-3, 6-10, 3-10, 7-3)
Matt Cassel 30/20, 218 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception Carson Palmer 28/14, 209 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 1 Interception
Matt Cassel 35 futott yard Darren McFadden 114 futott yard
Dwayne Bowe 65 elkapott yard Denarius Moore 96 elkapott yard, 1 Touchdown
Derrick Johnson 10 szerelés Philip Wheeler 11 szerelés, 1 sack

""

A New York Giants remekül kezdte az NFC Keleti csoportjának a csúcsrangadóját, ugyanis Eli Manningék az első negyed után 13-0-ra vezettek a Dallas Cowboys otthonában. A második játékrészből még 2 perc sem telt el, de a Giants már 10 pontot jegyzett. Jason Pierre-Paul-nak volt egy 28 yardos interception visszahordás utáni touchdown-ja. A New York 23-0-s vezetésekor a Cowboys-t elkezdték temetni, tegyük hozzá, hogy jogosan, ugyanis Tony Romo pályafutása talán legrosszabb kezdését mutatta be. A negyed végére a Cowboys felzárkózott 13 pontra. A harmadik felvonásban 14 egységet szerzett a Dallas, amely 24-23-ra átvette a vezetést. Az utolsó 15 percben Lawrence Tynes-nak két sikeres mezőnygól kísérlete volt, így a Giants 29-24-re megnyerte a találkozót.

Érdekesség, hogy a Cowboys az utolsó támadásában Dez Bryant révén hatpontost szerzett, de a visszanézéskor kiderült, hogy az elkapó ujjai a pályán kívül értek talajt, így a bírók érvénytelenítették a TD-ét. A vesztes csapatban Romo négyszer adta el a labdát, igaz három elkapója is 100 yard fölött teljesített: Jason Witten (167), Miles Austin (133), Bryant (110). Eli Manning folytatja negyedik negyedbeli parádés teljesítményét. A QB 2004 óta 25 mérkőzést fordított meg az utolsó felvonásban, ez a legtöbb a ligában.

NFL
8. játékhét

"" Dallas Cowboys – New York Giants ""

24-29 (0-13, 10-10, 14-0, 0-6)
Tony Romo 62/36, 437 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 4 Interception Eli Manning 29/15, 192 passzolt yard, 1 Interception
Felix Jones 19 futott yard, 1 Touchdown Ahmad Bradshaw 78 futott yard
Jason Witten 167 elkapott yard Rueben Randle 68 elkapott yard
Brandon Carr 5 szerelés Stevie Brown 6 szerelés, 2 Interception

Rangadónak indult, könnyed Denver Broncos siker lett belőle. A coloradói együttes a New Orleans Saints-t látta vendégül az NFL vasárnapi játéknapján. A Broncos már az első negyedben hétpontos előnyre tett szert. A második játékrész legelején Darren Sproles touchdown-jával és Garrett Hartley extrapontjával kiegyenlített a New Orleans, de a hazai együttes 10 pontot szerezett a nagyszünet előtt, így 17-7-tel vonulhatott az öltözőbe. A harmadik 15 percben Demaryius Thomas TD-jével már 24-7-re vezetett a Broncos. Az utolsó felvonásban Peyton Manningék tovább növelték az előnyüket. Az ötödik minutumban Matt Prater 33 yardos mezőnygóljával már 34-7 volt a hazai együttes javára. A 34-14-es végeredményt Jimmy Graham állította be. Érdekesség, hogy a győztes csapat egyik legjobb elkapója, Demaryius Thomas 137 yardot jegyzett. A huszonnégy esztendős játékos előző négy mérkőzéséből háromszor is 100+ elkapott yarddal zárt.