Videó: Elképesztő zsákolások az NBA-ben

Szombaton az ügyességi versenyekkel folytatódott az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) All Star-hétvégéje: a hárompontos dobóversenyt Kevin Love, Minnesota Timberwolves játékosa nyerte.

A Utah Jazz kosárlabdázója, Jeremy Evans nyerte meg a zsákolóversenyt az NBA All Star hétvégéjén. A huszonnégy esztendős alacsony bedobó győztes zsákolásánál két labdát juttatott a gyűrűbe. Az egyik kísérletét a csapat legendás játékosának, Karl Malonenak a mezében hajtotta végre. Evans 2010 óta szerepel az NBA-ben és ez az első komoly elismerése.

A Jazz kosarasának Chase Budinger volt a legnagyobb riválisa. A Houston Rockets huszonhárom esztendős alacsony bedobója előbb P Diddy-t átugorva, majd bekötött szemmel mutatta meg, hogyan kell zsákolni. Egy apró érdekesség. Jeremy Evans az első Jazz játékos volt, aki megnyerte ezt az ügyességi számot.

A hárompontos dobóversenyt a Minnesota Timberwolves erőcsatára, Kevin Love nyerte meg. A huszonhárom esztendős játékos az első fordulóban, majdnem kiesett, csak tiebreak-ben tudta legyőzni Mario Chalmerst (Miami Heat). A döntő körben Kevin Durant-nek (Oklahoma City Thunder) és Lovenak 16-16 sikeres kísérlete volt. A tiebreaket 17-14 arányban a lepattanó ”király” nyerte meg.

Az irányítók ügyességi vetélkedőjét a San Antonio Spurst erősítő Tony Parker nyerte, míg az úgynevezett csapatversenyben (ahol egy klub jelenlegi, korábbi, valamint egy női kosarasa szerepelt együtt) a New York együttese diadalmaskodott.