A Nyugati főcsoport csúcsrangadóján a címvédő Dallas Mavericks az Oklahoma City Thunder csapatához látogatott el. Az első negyedben a Thunder 3 pontos előnyre tett szert. A második játékrészben a Dallas címvédőhöz méltóan kosárlabdázott. A texasi alakulat 10 ponttal nyerte meg ezt a 12 percet. A harmadik játékrészben az Oklahoma City válaszolni tudott. Kevin Duranték 10 egységgel dobtak többet. Mivel a negyedik játékrészben is 1 ponttal erősebb volt a Thunder, így a mérkőzés végeredménye 95-91 lett. A hazai alakulatból kiemelhetjük Russell Westbrookot (24 pont), Kevin Durantet (22), James Harden (16) és Kendrick Perkinst (7 pont, 14 lepattanó). A másik oldalon Dirk Nowitzki vitte a prímet. A német erőcsatár 27 pontot dobott.

A Minnesota Timberwolves némi meglepetésre legyőzte a Los Angeles Clippers csapatát. Amely továbbra is szenved idegenben (10-9 a mérlege, otthon: 12-5). Az első játékrészben a Minnesota 10 pontot vert ellenfelére. A második felvonásban a Clippers 9 egységet ledolgozott a hátrányából. Az adok-kapok a második félidőben is folytatódott. A harmadik 12 percet 9 ponttal nyerte meg a Timberwolves, míg a negyedik negyed 9 egységgel a Clippersé lett. A vége 95-94 a Minnesota javára. Az összecsapás az erőcsatárok külön viadalát hozta. A hazaiak játékosa Kevin Love 39 pontot és 17 lepattanót, míg a Clippers kosárlabdázója, Blake Griffin 26 pontot és 12 lepattanót szerzett a mérkőzésen.

A Chicago Bulls 20 ponttal győzte le az Indiana Pacerst. Az összecsapás első felvonásában a Bulls 2 ponttal dobott többet ellenfelénél. A második negyedben a vendégek 1 pontos előnyre tettek szert. A harmadik játékrészben a hazai együttes leradírozta a parkettről ellenfelét, ugyanis 12 perc alatt 20 pontot vert a Pacersre. A Chicago az utolsó negyedet is megnyerte 1 ponttal, így alakult ki a 92-72-es végeredmény. A Bulls legeredményesebb játékosa, Luol Deng volt, aki 20 pontot szórt. Deng mellett Joakim Noaht is kilehet emelni. A francia kosárlabdázó csak 9 pontot dobott, de 17 lepattanót szerzett. A másik oldalon a 21 pontos Paul George volt a legjobb.

Dwight Howard parádézott az Orlando Magic, pedig nyert. A floridai alakulat a Toronto Raptors otthonába látogatott el. Az első két felvonásban a vendégek 5 pontos előnyre tettek szert. A harmadik játékrészben 25-25-re végzett egymással a két csapat. Az utolsó 12 percben a Raptors 1 ponttal dobott többet, de a mérkőzést 92-88-ra az Orlando nyerte meg. A Magic sztárja 36 pontot és 13 lepattanót szorgoskodott össze. A hazaiak legeredményesebb játékosa, DeMar DeRozan volt. A dobóhátvéd 38 perc alatt 23 pontot dobott.

Cleveland Cavaliers – Utah Jazz 100-109
Washington Wizards – Golden State Warriors 100-120
Toronto Raptors – Orlando Magic 88-92
Chicago Bulls – Indiana Pacers 92-72
Milwaukee Bucks – Philadelphia 76ers 97-93
Minnesota Timberwolves – Los Angeles Clippers 95-94
Oklahoma City Thunder – Dallas Mavericks 95-91
Denver Nuggets – Sacramento Kings 119-116 – hosszabbításban