""

A New York Knicks a New Orleans Hornets ellen játszott az NBA előző játéknapján. A hazai csapat az első negyed után komoly bajban volt, ugyanis a Hornets 7 pontos előnyre tett szert. A második játékrészben a Knicks 15 egységet vert a vendégekre. A harmadik felvonásban Anthony Davisék 3 pontot letudtak dolgozni a hátrányukból. Mivel az utolsó 12 percet 29-21-re nyerte meg a Knicks, így a hazaiak 100-87-re verték meg a Hornetset. A New Yorki együttes egy három mérkőzésből álló nyeretlenségi sorozatot szakított meg a sikerével.

Eric Gordon 22 pont, 3 lepattanó, 2 assziszt, 2 labdaszerzés

A Milwaukee Bucks a Toronto Raptors otthonába látogatott el. A vendégek pocsékul kezdték a találkozót, ugyanis az első felvonásban 18 pontos hátrányba kerültek. A második negyedben már 20 egységgel is vezetett a Raptors, de a kanadai együttes megtorpant. A Bucks 16 ponttal került közelebb a hazaiakhoz. A harmadik 12 percben a Toronto 2 egységgel növelni tudta az előnyét. Az utolsó játékrészben jött a csattanó. A Bucks 15 pontot vert a hazaiakra, így 107-96-ra megnyerte az összecsapást. Érdekesség, hogy a Raptors a mostani szezonban még egy olyan mérkőzést sem nyert meg, amelyen az ellenfél 100, vagy több pontot dobott (0-17).

Brandon Jennings 19 pont, 4 lepattanó, 10 assziszt

Az Indiana Pacers a pazar formában lévő Brooklyn Nets vendége volt az előző játéknapon. A hazai együttes az első negyedben 6 egységgel dobott több pontot, mint a Pacers. A második játékrészben a vendégek 3 ponttal átvették a vezetést. A harmadik felvonásban az indianapolisi alakulat 6 egységre növelte az előnyét. A negyedik 12 percben a Nets 17 pontot vert az ellenfelére, így 97-86-ra győzedelmeskedett a Barclays Centerben. Deron Williamsék egymás után a hatodik összecsapásukon maradtak veretlenek.

""

A San Antonio Spurs a Minnesota Timberwolves ellen feledtette a Memphis Grizzlies elleni idegenbeli kudarcát. Az első 12 percben a Spurs 3 pontos előnyre tett szert. A második felvonásban a texasi együttes 2 egységgel növelni tudta az előnyét. A hazaiak a második félidőben sem engedtek ki, így magabiztosan 106-88-ra nyerték meg a találkozót. A Spurs az előző 12 hazai mérkőzését kivétel nélkül megnyerte. Érdekesség, hogy 16-án a Grizzlies látogat majd el San Antonióba.

Andrei Kirilenko 9 pont, 11 lepattanó, 2 assziszt. 3 labdaszerzés, 1 blokk

A Denver Nuggets remek sorozata a Golden State Warriors ellen sem szakadt meg. A coloradói együttes az első játékrészben 2 pontot vert a Warriors-ra, amely a második felvonásban 4 egységgel dobott többet az ellenfelénél. A vendégek a harmadik 12 percben 6 ponttal növelni tudták a két csapat közti különbséget. A Nuggets azonban nem roppant össze és az utolsó negyedben megfordította az eredményt. A hazaiak 116-105-re nyertek, így sorozatban az ötödik találkozójukon maradtak veretlenek.

David Lee 23 pont, 13 lepattanó, 6 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A Portland Trail Blazers megnehezítette az Oklahoma City Thunder dolgát. Az első negyedben az OKC 3 pontos előnyre tett szert. A második játékrészben a Trail Blazers 1 ponttal átvette a vezetést. A harmadik 12 percben a Thunder állva hagyta a hazaiakat. Kevin Duranték 10 pontot vertek a Portlandre. Az oregoni együttes a negyedik felvonás végén felzárkózott 1 pontra, de a győzelmet már nem tudta kiharcolni a Trail Blazers. A Thunder az utolsó másodpercekben dobott büntetőkkel végül 87-83-ra nyerte meg az összecsapást.

Kevin Durant 33 pont, 4 lepattanó, 6 assziszt, 2 blokk

Dwight Howard három mérkőzés után visszatért a Los Angeles Lakers-be, amely a Cleveland Cavaliersszel játszott hazai pályán. Fontos megemlíteni, hogy Pau Gasol agyrázkódás miatt nem állhatott Mike D’Antoni rendelkezésére. A Lakers parádésan kezdte az összecsapást, ugyanis az első negyedben 17 pontot vert az ohiói együttesre. A második játékrészben a Cavs 5 egységet ledolgozott a hátrányából. A hazai alakulat a harmadik felvonást 5, míg a negyediket 3 ponttal nyerte meg, így 113-93-ra győzte le a Cavalierst. A Lakers az első sikerét könyvelhette el 2013-ban, nem mellesleg megszakította a hat mérkőzésből álló nyeretlenségi sorozatát.