""

A rekordbajnok Boston Celtics a Minnesota Timberwolves otthonába látogatott el. A vendégek remekül kezdték az összecsapást, ugyanis az első negyedet 11 ponttal megnyerték. A második játékrészben 25-25-re végzett a két csapat. A harmadik és a negyedik felvonásban a Boston további 10 egységgel növelni tudta az előnyét, így meglepően simán, 100-79-re nyert Minneapolis-ban. A Celtics-ből kiemelhetjük Kevin Garnettet (24 pont, 10 lepattanó), Paul Piercet (21 pont) és Rajon Rondót (6 pont, 17 lepattanó). A másik oldalon Kevin Love 22 ponttal és 11 lepattanóval volt a legjobb. A Boston a Philadelphia 76ers veresége miatt (Washington Wizards 97-76) átvette a Keleti főcsoport Atlanti csoportjában az első helyet.

A Chicago Bulls támadásban nem nyújtott maradandót a Detroit Pistons elleni mérkőzésen. Az illinois-i alakulat a négy negyed alatt 83 pontot dobott. A Keleti főcsoport első helyezettje utoljára március 19-én dobott 90 pont alatt, akkor 85-59-re győzte le az Orlando Magicet. Nos, a tegnapi mérkőzést is megnyerte a Bulls, ugyanis védekezésben ismét nagyot nyújtottak Carlos Boozerék, akik csak 71 pontot engedélyeztek a Detroit-nak. A Chicago hazai mérlege bámulatos. Huszonhat mérkőzésből csak ötöt veszített el. A Bulls-ban Joakim Noah (19 pont, 12 lepattanó) és Luol Deng (20 pont) is remek teljesítményt nyújtott. A Detroit legeredményesebb játékosa a 16 pontos Brandon Knight volt.

A Miami Heat a Toronto Raptors otthonába látogatott el. A floridai alakulat az első két negyedben 8 pontos előnyre tett szert. A harmadik játékrészben a Toronto ledolgozta a hátrányát, így az utolsó 12 percre döntetlennel fordultak a csapatok. A negyedik felvonásban a Heat 12 egységet vert ellenfelére, így 113-101-re megnyerte a találkozót. A Keleti főcsoport második legerősebb csapatában Dwyane Wade és Chris Bosh 30-30, míg LeBron James 26 pontig jutott, vagyis a nagy hármas 86 pontot dobott. A Raptors-ban DeMar DeRozan 28, míg Andrea Bargnani 27 pontot szorgoskodott össze.

A New York Knicks vereséget szenvedett az Atlanta Hawks otthonában. A hazai együttes az első két felvonásban 12 ponttal dobott többet ellenfelénél. A harmadik 12 percben a Knicks 7 egységet ledolgozott a hátrányából, de a Hawks az utolsó negyedet is megnyerte (5 pont), így 100-90-re győzedelmeskedett. Az Atlantában hárman is elérték a 20 pontot: Joe Johnson (28), Josh Smith (23), Willie Green (20). A Knicks és a mérkőzés legeredményesebb játékosa Carmelo Anthony volt, aki 40 perc alatt 36 pontot dobott.

Rossz hír a Knicks (mérleg: 26-26) számára, hogy a Milwaukee Bucks (24-27) könnyedén győzte le a Cleveland Cavalierst, így közelebb került a Keleti főcsoport 8. helyezettjéhez. A Bucks 121-84-re nyert Clevelandban. A győztes csapatban Brandon Jennings 28 pontig, míg Ersan Ilyasova dupla dupláig (20 pont, 10 lepattanó) jutott a mérkőzésen. A Cavs-ben a 29 pontos Kyrie Irving vitte a prímet.

A Dallas Mavericks az Orlando Magic otthonában tudott nyerni. A mérkőzést remekül kezdte a hazai alakulat, ugyanis az első negyedet 10 ponttal megnyerte. A következő három felvonásban a Dallas uralta a játékot. A másodikat 1, a harmadikat 2, míg a negyediket 9 ponttal nyerték meg, így 100-98-ra diadalmaskodtak Orlandóban. A címvédő legjobbja a 28 pontos Dirk Nowitzki volt. A vesztes csapatban Dwight Howard 19 pontig és 15 lepattanóig jutott.

A Los Angeles Clippers öt másodperccel a mérkőzés vége előtt nyerte meg a Portland Trail Blazers elleni ütközetet. A két csapat szoros mérkőzést vívott egymással. Az utolsó negyedből már csak 13 másodperc volt hátra, amikor a Portland Jamal Crawford duplájával átvette a vezetést. A Clippers 5 másodperccel a végső dudaszó előtt dobott Chris Paul kétpontossal 98-97-re megnyerte a találkozót. A Los Angelesben Paul (14 assziszt) mellett Randy Foye és Blake Griffin (13 lepattanó) is 20 pontot dobott. A másik oldalon J.J. Hickson vitte a prímet. Az erőcsatár 29 pontot és 13 lepattanót jegyzett.

Washington Wizards – Philadelphia 76ers 97-76
Toronto Raptors – Miami Heat 101-113
Charlotte Bobcats – Denver Nuggets 88-99
Atlanta Hawks – New York Knicks 100-90
Cleveland Cavaliers – Milwaukee Bucks 84-121
Chicago Bulls – Detroit Pistons 83-71
Houston Rockets – Memphis Grizzlies 98-89
Minnesota Timberwolves – Boston Celtics 79-100