NBA: Szenvedett a Miami, remekelt a Chicago

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának 73. játéknapján a Miami Heat csak hosszabbításban tudta legyőzni a Indiana Pacerst. A Chicago Bulls ”cserecsapata” is simán legyőzte a Utah Jazz-t.

A Miami Heat megizzadt a győzelemért. A floridai alakulat az NBA előző játéknapján az Indiana Pacerst fogadta. A hazai együttes már az első negyedben komoly bajba került, ugyanis az Indiana 9 ponttal nyerte meg ezt a 12 percet. A következő három negyedet megnyerte a Heat. A másodikat 5, a harmadikat 3, míg a negyediket 1 ponttal nyerték meg LeBron Jamesék. A hosszabbítást jelentő kosarat (jelen esetben triplát) 10 másodperccel a mérkőzés vége előtt dobta James. A Miami a ráadásban Dwyane Wade az utolsó másodpercben dobott duplájával nyerte meg a mérkőzést. A hazai csapatból kiemelhetjük a 28 pontos Wade-et és a 27 pontos Jamest. Érdekesség, hogy a Heat 20 hazai mérkőzéséből 18 megnyert.

A Chicago Bulls-ban sérülés miatt nem léphetett pályára Richard Hamilton (váll), Luol Deng (csukló) és Joakim Noah (betegség) sem. A hiányzok ellenére az illinois-i alakulat magabiztos győzelmet aratott a Utah Jazz ellen. Az első negyedben 22-22-re végzett a két csapat, majd a következő két felvonást 16 ponttal nyerte meg a hazai együttes. Az utolsó 12 percben a Jazz 2 ponttal erősebb volt riválisánál, de a mérkőzést 111-97-re a Bulls nyerte meg. A Chicagóban remekül kosárlabdázott Derrick Rose (24 pont, 13 assziszt), Carlos Boozer (27 pont) és Kyle Korver (26 pont). A vendégeknél a 26 pontos Paul Millsap vitte a prímet.

A Dallas Mavericks komoly pofonba szaladt bele. A címvédő a Golden State Warriors vendége volt. Az első játékrészben a hazai együttes 11 ponttal dobott többet ellenfelénél. A második felvonásban a texasi együttes 1 pontot ledolgozott a hátrányából. A második félidőben esélyt sem adott ellenfelének a Warriors. A harmadik és a negyedik negyedet is 7-7 ponttal nyerte meg a hazai csapat. A Golden Stateben David Lee 25, Nate Robinson 21, míg Monta Ellis 20 pontig jutott. A Mavs-ben Dirk Nowitzki vitte a prímet. A német erőcsatár 22 pontot dobott.

Az Oklahoma City Thunder kiütötte a Charlotte Bobcatset. A hazai együttes mind a négy negyedet megnyerte. Az elsőt és a harmadikat 3-3, a másodikat 5, míg a negyediket 6 ponttal nyerték meg Scott Brooks játékosai. A mérkőzés végeredménye 122-95 lett. A győztes csapatból kiemelhetjük James Hardent (33 pont), Kevin Durantet (26 pont) és Russell Westbrookot (23 pont). A Charlotte legeredményesebb játékosa D.J. Augustin volt. Az irányító 22 pontot szórt.

A Minnesota Timberwolves napját katasztrofálisra lehet értékelni. A New Orleans Hornets elleni mérkőzés előtt derült ki, hogy a csapat egyik legjobb játékosának, Ricky Rubiónak elszakadt a keresztszalagja, amikor összeütközött a Los Angeles Lakers sztárjával Kobe Bryanttel. A spanyol klasszis számára befejeződött a szezon. Miután kiderült Rubio sérülése a T-Wolves 95-89-re kikapott a Hornets-től. A Minnesotában Kevin Love visszatért. Az erőcsatár 31 pontot és 16 lepattanót szorgoskodott össze.