NBA: Menekül a Boston, szégyenkezik Miami és Chicago

""

A Keleti főcsoportban hatalmas a harc a rájátszásért. Az alapszakaszban, még minden csapat 15-20 mérkőzést játszani fog, de nagyjából kialakult, hogy mely csapatok küzdhetnek a rájátszásért. A Boston Celtics playoff esélye „vékony jégen táncol”. A rekordbajnok jelenleg a 7. helyen áll, de a New York Knicks és a Milwaukee Bucks is megelőzheti még, igaz a Boston, még simán megnyerheti az Atlanti divíziót. Nos, a Boston az NBA tegnapi játéknapján a Charlotte Bobcats vendége volt. A Celtics az első negyedet 18 ponttal megnyerte, majd a másodikat 16 egységgel elveszítette. A harmadik felvonásban a Boston 5 ponttal erősebb volt ellenfelénél. A negyedik játékrészben 20-20-ra végzett a két csapat, így a Celtics 102-95-re megnyerte a találkozót. A győztes csapat legjobbja Paul Pierce volt, aki 36 pontot és 10 lepattanót szorgoskodott össze. A másik oldalon a 21 pontos Gerald Henderson vitte a prímet.

A Chicago Bulls szezonbeli ötödik vereségét szenvedte el hazai pályán. Az illinois-i alakulat a Denver Nuggets-től kapott ki. Az első negyedet 2 ponttal, még a Chicago nyerte meg, majd a következő három játékrészt a Denver uralta. A másodikat és a negyediket 4-4, míg a harmadikat 11 ponttal nyerte meg a Nuggets, amely meglepően simán 108-91-re győzedelmeskedett a United Centerben. A Denverben Ty Lawson 27, míg Arron Afflalo 22 pontig jutott. A Chicago legjobbja a Derrick Roset (ágyék sérülés) helyettesítő C.J. Watson volt. Az irányító 17 pontot dobott. Érdekesség, hogy a Bulls már bejutott a rájátszásba.

A Miami Heat is rossz napot fogott ki, ugyanis vereséget szenvedett az Indiana Pacers otthonában. Az első negyed után, még döntetlenre állt a két csapat (24-24). A következő három felvonást, azonban a Pacers nyerte meg. A másodikat 3, a harmadikat 10, míg a negyediket 2 ponttal húzta be a hazai alakulat, amely 105-90-re diadalmaskodott a Heat ellen. A Pacers-ből kiemelhetjük Danny Grangert (25 pont), Darren Collisont (20 pont), Paul George-ot (16 pont/10 lepattanó) és David Westet (10/12). A másik oldalon LeBron James és Dwyane Wade is 24-24 pontot dobott.

A Los Angeles Clippers visszavágott a New Orleans Hornets-nek. Az első három negyedben a Clippers uralta a játékot. Az első felvonást 7, a másodikat 4, míg a harmadikat 8 ponttal nyerte meg a hazai csapat. Az utolsó 12 percben a Hornets 7 egységet ledolgozott a hátrányából, de a mérkőzést 97-85-re elveszítette. A győztes csapatban Chris Paul (25 pont, 10 lepattanó) és Blake Griffin (20 pont) is remekül játszott. A másik oldalon a kispadról beálló Carl Landry vitte a prímet, aki 14 pontot és 10 lepattanót jegyzett.

A New York Knicks-ben nem léphetett pályára Jeremy Lin és Amare Stoudemire sem, ettől függetlenül a manhattani alakulat két vállra fektette a Milwaukee Bucksot. Az első játékrészt 4 ponttal a Knicks nyerte meg, majd a második felvonásban a Bucks 9 pontot vert ellenfelére. Az utolsó két negyedben a New York 14 ponttal dobott többet, így 89-80-ra megnyerte a találkozót. A hazaiak legjobbja Carmelo Anthony volt. Az alacsony bedobó 28 pontot és 12 lepattanót szorgoskodott össze. A Bucks-ban a 26 pontos Mike Dunleavy vitte a prímet.

Indiana Pacers – Miami Heat 105-90
Washington Wizards – Detroit Pistons 77-79
Toronto Raptors – Orlando Magic 101-117
Charlotte Bobcats – Boston Celtics 95-102
New Jersey Nets – Utah Jazz 84-105
New York Knicks – Milwaukee Bucks 89-80
Chicago Bulls – Denver Nuggets 91-108
Houston Rockets – Sacramento Kings 113-106 – hosszabbításban