NBA: megizzadt a Heat, leszerepelt a Bulls

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 61. játéknapján megszakította nyeretlenségi sorozatát a Miami Heat.

A hazai pályán remek teljesítményt nyújtó Indiana Pacers (10-3) a Nyugati Főcsoport egyik legerősebb csapatát, a Memphis Grizzliest látta vendégül. Az első negyedben 19-19-re végeztek a csapatok. A második felvonásban a vendégek 3 ponttal dobtak többet, mint a hazaiak. A harmadik 12 percben a Grizzlies 4 egységgel növelni tudta az előnyét. A negyedik játékrészben remekül teljesített a Pacers, nem mellesleg 12 pontot vert a vendégekre, így 88-83-ra nyerte meg a találkozót. Érdekesség, hogy a Grizzlies legközelebb Bostonba látogat majd el.

Zach Randolph 21 pont, 15 lepattanó, 3 assziszt, 1 labdaszerzés

Minden bizonnyal senki sem gondolt arra, hogy a Charlotte Bobcats 18 mérkőzéses nyeretlenségi sorozata a Chicago Bulls otthonában szakad meg, pedig így lett! A Bobcats remekül kezdte az összecsapást, ugyanis az első felvonásban 10 pontos előnyre tett szert. A második és a harmadik játékrészben a Bulls ledolgozta a hátrányát, de a vendégek keretbe foglalván a mérkőzést 10 ponttal nyerték meg az utolsó negyedet, így Michael Jordan együttese 91-81-re győzedelmeskedett a United Centerben. Fontos megemlíteni, hogy a Bobcats-ben nem játszott a csapat elsőkörös választottja, Michael Kidd-Gilchrist.

Kemba Walker 18 pont, 8 lepattanó, 6 assziszt, 4 labdaszerzés, 2 blokk

A Miami Heat az újéve előtt megakarta szakítni a kétmérkőzéses nyeretlenségi sorozatát. Nos, a címvédő ha nehezen is, de nyert az Orlando Magic otthonában. Az első 12 percben a Heat 9 pontot vert a hazaiakra. A második játékrészben a Magic magára talált és 15 egységgel dobott többet, mint a vendég együttes. A harmadik felvonásban az Orlando 1 ponttal növelni tudta az előnyét. A negyedik negyedben a Heat kiegyenlített, így a hosszabbításra maradt a döntés. Érdekesség, hogy a rendes játékidő utolsó másodpercében Chris Bosh-nak volt egy elhibázott kétpontos kísérlete. A ráadást jobban bírta a Heat, amely 112-110-re nyert a Magic vendégeként. LeBron James a Heat mind a 29 mérkőzésén legalább 20 pontot dobott, ennél csak George Gervin tudhatott magáénak hosszabb sorozatot (45 találkozó 1981/1982)!

LeBron James 36 pont, 8 lepattanó, 11 assziszt, 1 labdaszerzés

Az Atlanta Hawks a Houston Rockets otthonába látogatott el. A georgiai együttes az első játékrészben 1 ponttal dobott többet, mint a hazai együttes. A második felvonásban a Rockets 19 egységet vert a vendégekre. A nagyszünet utáni első negyedben a Hawks 3 pontot ledolgozott a hátrányából, de ez semmire sem volt elég, ugyanis a Houston az utolsó 12 percet 4 egységgel nyerte meg, így magabiztosan 123-104-re győzedelmeskedett az Atlanta ellen. Érdekesség, hogy a Rockets az előző tíz összecsapásából csak hármat veszített el.

Al Horford 18 pont, 13 lepattanó, 4 assziszt, 1 labdaszerzés

A San Antonio Spurs számára nem jelentett komoly gondot a Brooklyn Nets legyőzése. A texasi együttes már az első negyed után 9 egységgel vezetett. A második 12 percben a Nets egy egységgel közelebb férkőzött a hazai csapathoz. A harmadik felvonásban a Spurs 30, míg a Nets csak 5 (!) pontot dobott. Az NBA történelmében ez a harmadik legkevesebb pont, amit a harmadik negyedben dobtak. A Brooklyn az utolsó játékrészt 2 egységgel megnyerte, de a találkozó a Spurs 104-73-as sikerével zárult. Érdekesség, hogy a Nets utoljára 2002. január 22-én tudott nyerni San Antonióban.

MarShon Brooks 16 pont, 2 lepattanó, 1 blokk

Az Oklahoma City Thunder remek játékkal búcsúzott el a 2012-es évtől. Az OKC ellenfele a Phoenix Suns volt. Az első felvonásban a Thunder 4 ponttal dobott többet, mint a Suns. A második játékrészben a vendégek 3 egységet lefaragtak a hátrányukból. Az OKC az utolsó két negyedet 17 ponttal nyerte meg, így 114-96-ra győzedelmeskedett hazai környezetben. Kevin Duranték egymás után a harmadik összecsapásukat nyerték meg, nem mellesleg őrzik a Nyugati Főcsoport második helyét. Fontos megemlíteni, hogy Russell Westbrook a mérkőzésen szemsérülést szenvedett, igaz ez nem hátráltatta őt a játékban.