NBA: kikapott a Clippers, a Lakers és a Knicks is!

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 62. játéknapján a két Los Angelesi alakulat mellett a New York Knicks is vereséget szenvedett.

A Dallas Mavericks a Washington Wizards otthonában szakította meg a gyenge sorozatát. A texasi együttes számára nem kezdődött túl jól a találkozó, ugyanis az első negyedet 6 ponttal nyerte meg a fővárosi alakulat. A nagyszünet előtt a Mavs 2 egységet ledolgozott a hátrányából. A harmadik 12 percben a Dallas 16 pontot vert a hazai alakulatra, amely a negyedik játékrészben 3 egységgel közelebb férkőzött a vendégcsapathoz, de a találkozó a Mavericks 103-94-es sikerét hozta. Dirk Nowitzkiék a győzelmükkel megszakították a hat mérkőzésből álló nyeretlenségi sorozatukat.

Vince Carter 23 pont, 4 lepattanó, 2 assziszt, 1 labdaszerzés

A New York Knicks hazai vereséggel kezdte a 2013-as esztendőt. A Portland Trail Blazers az első játékrészben 7 pontos előnyre tett szert. A második 12 percben a vendégek 4 egységgel tovább növelték a két csapat közti különbséget. A nagyszünetben Mike Woodsonnak sikerült összekapnia Carmelo Anthonyékat, de a második félidőben a Knicks csak 6 pontot tudott ledolgozni a hátrányából, így a Trail Blazers 105-100-ra győzedelmeskedett a Madison Square Gardenben. Fontos megemlíteni, hogy Amar'e Stoudemire visszatért a mérkőzésen, ezen felül Anthony a Knicks történelmének a negyedik olyan játékosa lett, aki egy szezonban több mérkőzésen is elérte a 45 pontot (Allan Houston, Latrell Sprewell, Patrick Ewing).

Nicolas Batum 25 pont, 4 lepattanó, 6 assziszt, 1 labdaszerzés

A Detroit Pistons a Sacramento Kingset látta vendégül az előző játéknapon. A Kings az első negyedben 1 ponttal dobott többet, mint a hazai együttes. A második felvonásban a michigani csapat 11 pontot vert a vendégekre. A nagyszünet utáni első játékrészben a Pistons 3 egységgel tovább növelte az előnyét. A Detroit számára még az is belefért, hogy az utolsó negyedet 7 ponttal elveszítse. A Kings a tizennégy idegenbeli mérkőzéséből csak egyet tudott megnyerni (december 8. Portland Trail Blazers 99-80)!

DeMarcus Cousins 21 pont, 14 lepattanó, 2 assziszt, 3 labdaszerzés

Az Atlanta Hawks a New Orleans Hornets otthonába látogatott el. Az első félidőben a hazai együttes 6 pontos előnyt épített fel magának. A nagyszünet utáni első játékrészben a Hawks 14 egységgel dobott több pontot, mint a Hornets, ezzel megalapozta a győzelmét. A georgiai alakulat az utolsó felvonást is megnyerte egy egységgel, így 95-86-ra győzedelmeskedett a New Orleans Arénában. A Hornets a Nyugati Főcsoport utolsó helyén található. A louisiana-i alakulat az utolsó előttihez képest is 4 győzelemmel van elmaradva.

Josh Smith 23 pont, 13 lepattanó, 7 assziszt, 3 labdaszerzés, 4 blokk

A Denver Nuggets otthonában szakadt meg a Los Angeles Clippers 17 mérkőzéses győzelmi sorozata. A coloradói együttes az első két negyedet 5 ponttal nyerte meg. A harmadik 12 percben a Nuggets 11 egységgel tovább növelte a két csapat közti különbséget. Az utolsó felvonásban a Clippers 2 ponttal közelebb férkőzött a hazai együtteshez, amely 92-78-ra verte meg a kaliforniai alakulatot. A Nuggets a tizenegyedik hazai mérkőzéséből a tízediket nyerte meg. A Clippers a győzelmi sorozat mellett a Nyugati Főcsoport első helyét is elbukta. Az Oklahoma City Thunder vette át a vezetést.

DeAndre Jordan 11 pont, 11 lepattanó, 3 labdaszerzés, 3 blokk

A Los Angeles Clippers után a Lakers is elveszítette az első mérkőzését 2013-ban. Az első felvonásban a Philadelphia 76ers 3 egységet vert a hazai csapatra. A második játékrészben a Lakers hátránya 1 ponttal tovább nőtt. A nagyszünet utáni első negyedben a 76ers 4 egységgel tovább növelte az előnyét. A kaliforniai együttes az utolsó 12 percet 4 ponttal nyerte meg, de a mérkőzés a Philadelphia 103-99-es sikerével zárult. Érdekesség, hogy január 4-én a Lakers összecsap a Clippersszel.