NBA: elverték a Lakers-t, győzelemmel kezdett a Heat

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) első játéknapján a Los Angeles Lakers otthon kapott ki a Dallas Mavericks-től. A Miami Heat sikerrel kezdett.

Az NBA 2012/2013-as idényének első mérkőzésén a Cleveland Cavaliers a Washington Wizards együttesét látta vendégül. A hazai csapat az első negyedben 7 pontos előnyre tett szert. A második felvonásban a Kyrie Irving vezette hazai alakulat 4 egységgel tovább növelte az előnyét. A harmadik játékrészt is elveszítő Wizardson látszott John Wall hiánya. Az egykori 1/1-es irányító térdsérülés miatt várhatóan egész novemberben harcképtelen lesz. A fővárosi alakulat két ponttal ugyan megnyerte az utolsó negyedet, de a mérkőzés a Cavaliers sikerével ért véget. A győztes csapatban parádés teljesítményt nyújtott Anderson Varejao, aki karriercsúcsot jelentő 23 lepattanóval és 9 assziszttal fejezte be a találkozót. A Cavs-ben a tavalyi 1/1-es, Kyrie Irving is remekelt. Az irányító 29 pontot dobott az összecsapáson. A Wizards az elmúlt három szezonban mindig elveszítette az első mérkőzését.

Trevor Ariza 9 pont, 3 lepattanó, 4 assziszt, 2 blokk

A Miami Heat játékosai a Boston Celtics elleni mérkőzés előtt vehették át a bajnoki címért járó gyűrűjűket. A hivatalos procedúra után kezdetét vette a mérkőzés. A vendégcsapat az első negyedben 6 pontos hátrányba került, pedig a harmadik percben, még Kevin Garnették vezettek 5 egységgel. A második játékrészben a Heat 2 egységgel növelni tudta az előnyét. A Celtics játékosai a nagyszünetben az öltözőben ragadtak, ugyanis a harmadik felvonásban a Miami 9 ponttal dobott többet. A negyedik negyed elején még 95-76-ra vezetett a Heat, de a Boston nem adta meg magát könnyen, sőt két perccel a mérkőzés vége előtt felzárkózott 4 pontra. A hazai csapat a Celtics nyomás miatt megindította az utolsó hajráját, amellyel nem tudott mit kezdeni a vendég alakulat. A Boston az utolsó két percben egy pontot sem dobott, így 120-107-re a Heat nyerte meg a találkozót. A győztes csapat legeredményesebb játékosa, Dwyane Wade volt, aki 29 pontig jutott. Ray Allen az elmúlt öt szezonban a Celtics kosárlabdázója volt, most viszont a Heat színeiben dobott 19 pontot.

Rajon Rondo 20 pont, 7 lepattanó, 13 assziszt

Vereséggel mutatkozott be az NBA új idényében a Los Angeles Lakers. A holtszezonban Dwight Howardot (19 pont, 10 lepattanó) és Steve Nash-t (7 pont, 4 assziszt) is leigazoló együttes hazai pályán kapott ki a Dallas Mavericks-től. A texasi együttesben nem léphetett pályára, Dirk Nowitzki, aki egy térdműtét után lábadozik. Az első negyed után, még a Lakers vezetett 4 ponttal, majd a folytatásban a Mavs átvette a mérkőzés irányítását. A második felvonásban a 2011-es bajnok 6 pontot vert a hazai alakulatra. Mike Brown a nagyszünetben sem tudta felrázni a játékosait, akik egyre mélyebb gödörbe kerültek. A harmadik játékrészben 6 egységgel növelte az előnyét a Dallas. Az utolsó negyedben 25-25-re végzett a két együttes, így a Mavericks 99-91-re győzedelmeskedett a Staples Centerben. Érdekesség, hogy a Lakers a mostani szezonban mind a kilenc mérkőzését (előszezon mérleg: 0-8) elveszítette. A Mavs eddig négyszer kezdte a szezont a Lakers ellen, de a mostani volt az eső győzelme.