""

A Milwaukee Bucks az előző játéknapon legyőzte a Miami Heat együttesét, így a Detroit Pistons elleni összecsapás megoldható feladatnak tűnt Monta Elliséknek. Mind kiderült a michigani alakulat túl nagyfalat volt a Bucks számára. A Pistons az első két negyedet 10 ponttal nyerte meg. A harmadik felvonásban a Milwaukee 3 egységgel közelebb férkőzött a hazai együtteshez. Az utolsó 12 percben a Bucks további öt pontot dolgozott le a hátrányából, de a mérkőzést a Pistons nyerte meg 96-94-re. Érdekesség, hogy Ellis-nek az utolsó előtti másodpercben volt egy elhibázott kétpontos kísérlete.

Monta Ellis 30 pont, 4 lepattanó, 9 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk

Dallasban texasi rangadót rendeztek, ugyanis a Mavericks vendége a San Antonio Spurs volt. A vendégcsapat az első két negyedben 12 pontos előnyt épített ki magának. A nagyszünet utáni első játékrészben 25-25-re végeztek a csapatok. A Spurs a negyedik játékrészben 13 egységet vert a hazai csapatra, így meglepően simán 111-86-ra nyerte meg az összecsapást. A Mavericks pocsék formában van, ugyanis az előző hat mérkőzését elveszítette. Dirk Nowitzki-ék 1-jén Washingtonba látogatnak majd el.

Tony Parker 21 pont, 5 lepattanó, 9 assziszt

A Mavericks-hez hasonlóan a Boston Celtics sem büszkélkedhet az elmúlt hetekben nyújtott teljesítményével. A massachusettsi együttes, ezúttal a Sacramento Kings otthonában szaladt bele egy komoly pofonba. A Kings az első negyedet 6 egységgel nyerte meg. A második 12 percben a Celtics 1 pontot lefaragott a hátrányából. A hazai együttes az utolsó két felvonásban 17 pontot vert a rekordbajnokra, így 118-96-ra győzedelmeskedett a Sleep Train Arénában. A Boston az előző tíz mérkőzéséből hetet elveszített!

Kevin Garnett 16 pont, 12 lepattanó, 6 assziszt

A Los Angeles Clippers sorozatban a 17. sikerét könyvelhette el, nem mellesleg egy komoly eredményt ért el. A Utah Jazz legyőzésével eldőlt, hogy a Clippers veretlenül zárja a decemberi hónapot (16-0). Az NBA történelmében csak két olyan csapat volt, amely egy egész hónapban megőrizte a veretlenségét. A San Antonio Spurs az 1995/1996-os, míg a Los Angeles Lakers az 1971/1972-es idényben vitt véghez hasonlót! A ligaelső legközelebb január 1-jén játszik, méghozzá a Denver Nuggets otthonában.