""

A New York Knicks visszavágott a Brooklyn Nets-nek a november 26-ai vereségért. A Barclays Centerben megrendezett összecsapást parádésan kezdte a Nets, ugyanis az első negyedben 14 pontos előnyre tett szert. A második játékrészben a Knicks 10 egységet ledolgozott a hátrányából. A harmadik 12 percet 1 egységgel a Nets nyerte meg. Az utolsó felvonásban a vendégek 8 pontot vertek a hazaiakra, így 100-97-re megnyerték a rangadót. A Knicks sikerét hózó triplát 24 másodperccel a mérkőzés vége előtt dobta Jason Kidd. A találkozó hőse Carmelo Anthony volt, aki 45 ponttal (53%-os dobópontosság) fejezte be a mérkőzést. A Nets egymás után az ötödik összecsapását veszítette el.

Carmelo Anthony 45 pont, 5 lepattanó, 3 assziszt

A Los Angeles Lakers ezúttal a Cleveland Cavaliers otthonában szenvedett vereséget. Az ohiói alakulat immáron a visszatérő Kyrie Irving vezetésével 100-94-re verte meg a Lakers-t, amelyben Kobe Bryant 42 pontot dobott. Érdekesség, hogy a Los Angeles-i alakulat sztárjának a remeklése rendre vereséget hoz a csapatra, ugyanis a Lakers sorozatban a nyolcadik olyan mérkőzését veszítette el, amelyen Bryant 30, vagy több pontot dobott. Idén 11 ilyen összecsapás volt, ebből csak egy mérkőzést tudott megnyerni a kaliforniai együttes. Az ESPN gúnyosan megjegyezte, hogy Mike D’Antoni (4-8) megnyugodhat, ugyanis nem ő a Lakers legpocsékabbul kezdő edzője. Az első 12 mérkőzést figyelembe véve George Mikan az 1957/1958-as idényben 2-10-es mérleget tudhatott a magáénak.

Kobe Bryant 42 pont, 5 lepattanó, 2 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A Detroit Pistons a Denver Nuggets együttesét fogadta az NBA előző játéknapján. A michigani alakulat parádésan kezdte a találkozót, ugyanis az első negyedben egy 8 pontos előnyt épített fel magának. A gyenge kezdés után magára talált a Nuggets, amely a második felvonást 14 egységgel nyerte meg. A harmadik játékrészben 24-24-re végeztek a csapatok, míg az utolsó 12 percben 1 ponttal erősebb volt a Denver, így 101-94-re nyerte meg az összecsapást.

""

New Orleansban a liga két legrosszabb csapata találkozott egymással, azaz a Hornets a Washington Wizards-cal játszott. Az első felvonást 11 ponttal nyerték meg a hazaiak, majd a második játékrészben a fővárosi együttes 5 egységgel közelebb férkőzött a Hornets-hez. A második félidőben a New Orleansnak esélye sem volt a győzelemre. A második negyedben 2, míg a negyedikben 11 pontot vert a hazai csapatra a Wizards, így Jordan Crawfordék 77-70-re győzedelmeskedtek. A Hornets-ben visszatért Anthony Davis, aki 11 mérkőzést hagyott ki bokasérülés miatt.

Jordan Crawford 26 pont, 6 lepattanó, 4 assziszt, 1 blokk

A Chicago Bulls otthonában nyert a Los Angeles Clippers. A kaliforniai alakulat remekül kezdte a találkozót, ugyanis az első félidőben 7 pontos előnyre tett szert. A nagyszünet utáni első játékrészben a Bulls 3 egységgel közelebb férkőzött a Clippers-höz. A negyedik negyedben a Los Angeles-i együttes 1 ponttal erősebb volt a Chicagónál, így 94-89-re győzedelmeskedett a United Centerben. A Clippers egymás után a hetedik mérkőzését nyerte meg, nem mellesleg vezeti a Nyugati főcsoport Csendes-óceáni divízióját.