NBA: Durant Bryantet és a Lakerst is lenyomta!

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 38. játéknapján az Oklahoma City Thunder Kevin Durant vezetésével legyőzte a Los Angeles Lakerst.

A Philadelphia 76ers a Boston Celtics együttesével játszott az előző játéknapon. Az első negyedben 28-28-ra végeztek a csapatok, majd a második 12 percben a Celtics 4 pontos előnyre tett szert. A harmadik felvonásban a hazai alakulat 6 egységet vert a Bostonra. Az utolsó játékrészben kiegyenlített a vendég együttes, így következhetett a hosszabbítás. A ráadás utolsó két percében csak öt pont született. A Celtics Jeff Green triplájával átvette a vezetést, de 3 másodperccel a dudaszó előtt Evan Turner megfordította az eredményt. Rajon Rondo kihagyta a kétpontos próbálkozását, így a 76ers 95-94-re nyerte meg a találkozót. Rondo a hibája ellenére komoly eredményt ért el. Az irányító lett az NBA történelmében a harmadik olyan játékos, aki egy mérkőzésen 16 pontot, 13 lepattanót, 14 asszisztot, 3 labdaszerzést és 3 blokkot jegyzett. Erre csak Larry Bird és Magic Johnson volt képes.

Rajon Rondo 16 pont, 13 lepattanó, 14 assziszt, 3 labdaszerzés, 3 blokk

Az Indiana Pacers számára jól kezdődött a Denver Nuggets elleni mérkőzés, ugyanis az első negyedben 6 pontos előnyre tett szert. A második játékrész után már a Nuggets vezetett 1 egységgel. A harmadik 12 percben döntetlenre végeztek a csapatok. Az utolsó negyedben végig fej-fej mellett haladtak az alakulatok. A szoros mérkőzést végül a Denver nyerte meg 92-89-re. Érdekesség. hogy vasárnap az Indiana az Oklahoma City Thunderrel, míg a Denver a New York Knicksszel játszik majd.

JaVale McGee 20 pont, 8 lepattanó, 1 blokk

A Brooklyn Nets remekül kezdte a Golden State Warriors elleni összecsapását, ugyanis az első két negyedben 8 pontos előnyre tett szert. A Warriors mestere, Mark Jackson a nagyszünetben felrázta játékosait, akik a harmadik felvonásban 10 pontot vertek a hazaiakra. Mivel az utolsó negyedet is megnyerte a Golden State 5 egységgel, így 109-102-re győzedelmeskedett a Barclays Centerben. A Nets számára fontos lenne a jó forma, ugyanis jövő hét kedden a New York Knicksszel játszik hazai környezetben.

David Lee 30 pont, 15 lepattanó, 2 assziszt

A várakozásoknak megfelelően az Atlanta Hawks legyőzte hazai pályán a Washington Wizardsot. A georgiai együttes az első negyedben 12 pontos előnyre tett szert. A második 12 percben a Hawks 1 egységgel tovább növelte az előnyét. A harmadik felvonásban ugyan 4 pontot ledolgozott a hátrányából a fővárosi alakulat, de az utolsó játékrészben döntetlenre végeztek, így az Atlanta 104-95-re nyert a Wizards ellen. A Washington számára továbbra is pocsékul alakul a szezon. Tizenhat mérkőzéséből csak kettőt nyert meg, nem mellesleg még mindig nyeretlen idegenben (0-8).

Kevin Seraphin 19 pont, 7 lepattanó, 1 assziszt, 2 blokk

A Chicago Bulls idegenben verte meg a Detroit Pistons együttesét. A michigani alakulat az első félidő után 5 ponttal vezetett a Bulls ellen. A nagyszünetben Tom Thibodeau minden bizonnyal ösztönző beszédet mondhatott a játékosainak, akik a harmadik negyedet 9 ponttal nyerték meg. A negyedik felvonásban döntetlenre végzett a két alakulat, így a Chicago 108-104-re győzedelmeskedett Detroitban. A mérkőzés hőse Joakim Noah volt. A center 30 ponttal 23 lepattanóval és 6 assziszttal zárta a találkozót. Az elmúlt 25 szezonban csak Kevin Garnett, Dirk Nowitzki és Charles Barkley tudott hasonló teljesítményt felmutatni!

Joakim Noah 30 pont, 23 lepattanó, 6 assziszt, 2 labdaszerzés, 2 blokk

A ligaelső, Memphis Grizzlies pappírforma győzelmet könyvelhetett el a New Orleans Hornets otthonában. A vendég együttes az első félidőt követően 12 ponttal vezetett. A Hornets a harmadik játékrészben felkapaszkodott 5 pontnyi távolságra, de az utolsó negyedben a Grizzlies 2 egységet vert a hazaiakra, így 96-89-re megnyerte a találkozót. A vesztes csapatban továbbra sem léphetett pályára, Anthony Davis. Az idei 1/1-es bokasérülés miatt kihagyta a Hornets előző tíz mérkőzését.

Rudy Gay 28 pont, 8 lepattanó, 5 assziszt, 2 blokk

A Minnesota Timberwolves kiütötte a Cleveland Cavaliers-t. A T-Wolves az első negyed után 9 ponttal vezetett, majd a második felvonásban a Cavs 2 pontot ledolgozott a hátrányából. A második félidőben viszont esélyt sem adott az ellenfelének a Minnesota. A hazaiak 11 pontot vertek a vendégekre, így 91-73-ra megnyerték az összecsapást. A mérkőzés legjobbja Kevin Love volt, aki 36 ponttal és 13 lepattanóval fejezte be a találkozót. Érdekesség, hogy Lovenak a 2010/2011-es idény óta ez volt a 29. olyan mérkőzése, amelyen több mint 30 pontot és 10 lepattanót szerzett. Ebben a statisztikai mutatóban toronymagasan vezet (2. Dwight Howard 20 találkozó).

Alonzo Gee 16 pont, 1 lepattanó, 1 assziszt, 1 blokk

A Charlotte Bobcats sem úszta meg nagy zakó nélkül a játéknapot. Michael Jordan csapatát a Milwaukee Bucks ütötte ki. A hazai együttes az első félidőben 18 pontos előnyre tett szert. A nagyszünet utáni első játékrészben a Bucks 7 egységgel tovább növelte a két csapat közti különbséget. Az utolsó 12 percben a Bobcats 10 pontot vert a Milwaukee-ra, ennek ellenére a Bucks 108-93-ra megnyerte a találkozót. A Charlotte az előző hat mérkőzését elveszítette és a következő négy összecsapása sem tűnik sétagaloppnak. Kemba Walkerék fogadják a San Antoniót, a Golden State-et és a Clippers-t, majd ellátogatnak Atlantába.

Kemba Walker 16 pont, 2 lepattanó, 6 assziszt, 3 labdaszerzés

A San Antonio Spurs kiütéssel nyerte meg a texasi rangadót a Houston Rockets ellen. Az első negyed után 8 ponttal vezetett a Spurs, majd a második játékrészben 4 egységgel tovább növelte az előnyét. A harmadik felvonásban sem változott a játék képe. A hazaiak irányították a mérkőzést, nem mellesleg 9 pontot vertek a vendégekre. A Rockets még negyedet sem tudott nyerni a találkozón, ugyanis az utolsó 12 percben is 1 egységgel erősebb volt a Spurs, amely 114-92-re győzedelmeskedett az AT&T Centerben. Tim Duncan (12 pont, 12 lepanttanó) 742. dupla dupláját érte el a találkozón.

James Harden 29 pont, 3 lepattanó, 5 assziszt, 4 labdaszerzés

A Utah Jazz továbbra is parádés teljesítményt nyújt hazai pályán. A Salt Lake-i alakulat az előző játéknapon a Toronto Raptors-t ütötte ki. Az első negyed után még a Raptors vezetett 4 ponttal, majd a Jazz átvette a mérkőzés irányítását és földbe döngölte a vendégeket. A hazai alakulat három játékrész alatt 36 pontot vert a kanadai együttesre. A győztes csapatban nyolcan dobtak legalább tíz pontot. A Jazz kilenc hazai mérkőzéséből nyolcat megnyert!

Andrea Bargnani 20 pont, 8 lepattanó, 2 blokk

A játéknap csúcsrangadóján a Los Angeles Lakers az Oklahoma City Thunder otthonába látogatott el. Az első 12 percben a kaliforniai alakulat 1 pontos előnyre tett szert. A második felvonásban az OKC állva hagyta a Lakers-t. A hazai együttes 41 pontot dobva 15 egységet vert a vendégekre. A harmadik játékrészben 22-22-re végeztek a csapatok. Az utolsó negyedben a Los Angeles 8 pontot ugyan ledolgozott a hátrányából, de az összecsapást 114-108-ra a Thunder nyerte meg. Érdekesség, hogy Kevin Durant 36, míg Kobe Bryant 35 pontot dobott. A Lakers nyolc idegenbeli mérkőzéséből csak kettőt tudott megnyerni.

Kobe Bryant 35 pont, 3 lepattanó, 7 assziszt, 3 labdaszerzés, 2 blokk

A Sacramento Kings egy negyedet leszámítva végig uralta az Orlando Magic elleni mérkőzését. Az első félidő után a Kings már 12 ponttal vezetett. A nagyszünet utáni első felvonásban a Magic 14 egységet vert a hazai alakulatra, így megvolt az esélye arra, hogy megnyerje a találkozót. Az utolsó játékrészben azonban összekapta magát a Kings, amely 11 ponttal többet dobott, mint a vendég csapat, így 91-82-re megnyerte az összecsapást.