""

A New York Knicks kijavította a Memphis Grizzlies elleni botlását. A manhattani együttes az NBA vasárnapi játéknapján az Indiana Pacers-t verte meg. A Knicks az első két negyedben 11 pontos előnyre tett szert. A nagyszünet utáni első játékrészben a hazaiak egy egységgel tovább növelték az előnyűket. Az utolsó 12 percben döntetlenre végzett a két csapat, így a Knicks 88-76-ra megnyerte a találkozót, nem mellesleg őrzi hazai veretlenségét (4-0). Érdekesség, hogy az összecsapáson a New York-i alakulat csak 8-szor, míg a Pacers 19-szer adta el a labdát.

Paul George 20 pont, 3 lepattanó, 3 assziszt, 1 labdaszerzés

A Toronto Raptors némi meglepetésre legyőzte az Orlando Magicet. A kanadai alakulat az első felvonásban 10 egységet vert a vendégcsapatra, amely a második játékrészben 2 ponttal közelebb férkőzött a Raptors-hoz. A harmadik negyedben a Magic 10 ponttal dobott többet, mint a Toronto, így előnyel fordulhatott az utolsó 12 percre. A negyedik felvonást 30-17-re húzta be a Raptors, amely 97-86-re verte meg az Orlandót. A Magic az előző hét mérkőzéséből csak egyet tudott megnyerni. A Torontóra egy három találkozóból álló idegenbeli ”túra” következik, azaz jókor jött a siker.

Glen Davis 16 pont, 12 lepattanó, 1 assziszt

A Philadelphia 76ers megszenvedett a Cleveland Cavaliers ellen. A pennsylvaniai alakulat az első játékrészt, ugyan elveszítette 2 ponttal, de a hátralévő három felvonást megnyerte, így 86-79-re győzedelmeskedett a Wells Fargo Centerben. Meglepő adat, hogy a 76ers nem szeret hazai pályán játszani. Az előző tíz hazai összecsapásából csak hármat nyert meg a Philadelphia, igaz a Cavs sem győzni jár idegenbe. Az ohiói együttes a 2012/2013-as idényben hétszer volt vendég, ebből csak egyszer tudta elrontani a hazaiak örömét.

Anderson Varejao 14 pont, 15 lepattanó, 3 assziszt, 1 labdaszerzés

A Brooklyn Nets egymás után az ötödik győzelmét könyvelhette el, nem mellesleg a 2002/2003-as idény óta a legjobb rajtát (6-2) produkálja a csapat. Az előző játéknapon a New Yorki alakulat a Sacramento Kings otthonában nyert 99-90-re. A mérkőzés érdekessége, hogy a Nets az első két negyedet megnyerte, majd a második félidőben megtartotta az előnyét. Az összecsapásra csak 11,965-en váltottak jegyet. A Kings elmúlt hat hazai mérkőzésére egyszer sem adták el az összes jegyet, sőt a 12 ezres nézőszámot sem haladták meg, pedig a Sleep Train Aréna 17,317 férőhelyes. Érdekesség, hogy a Nets-re egy komoly rangadó vár, ugyanis november 20-án a Los Angeles Lakers vendége lesz.

""

Az Oklahoma City Thunder legyőzte hazai pályán a Golden State Warriors-t. Az első negyed után, még csak 1 ponttal vezetett az OKC. A második és a harmadik játékrészben a hazai alakulat 20 ponttal tovább növelte az előnyét. Az utolsó felvonásban a Warriors 10 egységet letudott dolgozni a hátrányából, ennek ellenére az összecsapást a Thunder nyerte meg 119-109-re. A mérkőzés hőse Kevin Durant volt. Az OKC huszonnégy esztendős alacsonybedobója karrierje első tripla dupláját (25 pont, 13 lepattanó, 10 assziszt) érte el a találkozón.

David Lee 19 pont, 10 lepattanó, 5 assziszt, 2 labdaszerzés

A Detroit Pistons hatalmas meglepetésre legyőzte a Boston Celtics együttesét. A massachusettsi alakulat az első negyed után még 2 ponttal vezetett, majd szétesett a rekordbajnok. A harmadik játékrészt 7, míg a harmadikat 9 egységgel húzta be a michigani csapat. Az utolsó 12 percben sem tudott közelebb kerülni a Celtics, sőt a hazaiak 6 ponttal tovább növelték az előnyüket. A Pistons a 2012/2013-as szezonban most nyert legelőször hazai környezetben. Érdekesség, hogy a mérkőzésen 33 labdaszerzés volt.

Rajon Rondo 12 pont, 3 lepattanó, 10 assziszt, 1 labdaszerzés

A Chicago Bulls előző két mérkőzését elveszítette. Az illinoisi alakulat az NBA előző játéknapján a Portland Trail Blazers otthonában szenvedett vereséget, pedig az első negyed után még 7 egységgel Joakim Noahék vezettek. A Trail Blazers a második játékrészben 15 pontot vert a Bulls-ra. A nagyszünet utáni első felvonásban a Chicago 3 egységet ledolgozott a hátrányából. Az utolsó negyedet és a mérkőzést is a Trail Blazers nyerte meg, amely sorozatban a harmadik sikerét könyvelte el. A Portland újonc játékosa, Damian Lillard 1981 óta az első olyan játékosa a franchisenak, aki az első tíz mérkőzésén 19 pontot (19.3) és 6 asszisztot (6.4) átlagolt.

Joakim Noah 16 pont, 15 lepattanó, 8 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A Los Angeles Lakers továbbra is új vezetőedzője, Mike D’Antoni nélkül játssza a mérkőzéseit. A tréner, aki egy térdműtétből lábadozik a Houston Rockets elleni mérkőzés előtt elmondta, hogy a reményei szerint kedden a Brooklyn Nets elleni találkozón már leülhet a kispadra. Nos, a Lakers D’Antoni nélkül is elbánt a Rockets-cel. A kaliforniai alakulat 119-108-ra verte meg a texasi együttest. Az összecsapás legjobbja Kobe Bryant volt, aki pályafutása 18. tripla dupláját (22 pont, 11 lepattanó, 11 assziszt) érte el a mérkőzésen. Paul Gasol az NBA történelmének 10. olyan külföldi játékosa lett, aki elérte a 15 ezer pontos határt.