""

A Phoenix Suns a Charlotte Bobcats otthonában szerezte meg az első sikerét a 2012/2013-as idényben. A vendégek az első negyed után már 9 ponttal vezetettek, majd a második felvonásban 5 egységgel tovább növelték az előnyüket. A harmadik játékrészre egy teljesen más felfogású és sokkal pontosabban dobó (első félidőben 33%-an kísérleteztek) Bobcats lépett pályára. Ebben a felvonásban a Charlotte ledolgozta a hátrányát, sőt 1 pontos előnyre tett szert. A negyedik 12 percben a Suns Shannon Brown hat triplájával megfordította az eredményt, így 117-110-re nyert a Bobcats otthonában.

Marcin Gortat 23 pont, 10 pont, 2 assziszt, 1 labdaszerzés, 7 blokk

Az idegenben még nyeretlen Washington Wizards majdnem legyőzte a Boston Celticset. A massachusettsi együttes az első negyedben 5 pontos előnyre tett szert, majd a Wizards 10 egységet vert a hazai alakulatra. A harmadik 12 percben a Celtics 8 pontos előnyre tett szert, azaz félig meddig a kezében tudhatta a mérkőzést. A fővárosi együttes Kevin Seraphin vezetésével kiegyenlített, így a hosszabbításra maradt a döntés. Az összecsapás már a ráadás első felvonásában eldőlt, ugyanis ezt a játékrészt 12-6-ra nyerte meg a Celtics, így 100-94-re győzedelmeskedett a Wizards ellen. Kevin Garnett 20 ponttal és 13 lepattanóval zárta a mérkőzést. KG-nek ez volt a pályafutása 718. dupla duplája. Az aktív játékosok közül csak Tim Duncannek van több (734).

A.J. Price 15 pont, 5 lepattanó, 7 assziszt, 1 labdaszerzés

Az Atlanta Hawks egy drámai mérkőzésen verte meg az Indiana Pacers-t. Az első játékrész után a vendégek 3 ponttal vezettek, majd a második 12 perben a Hawks 1 pontos előnyre tett szert. A harmadik negyedben az Indiana 13 egységet vert a hazai alakulatra, így az utolsó felvonás előtt 12 ponttal vezetett. A Hawks nem roppant meg és az utolsó negyedben egy 18-0-s sorozatnak is köszönhetően 89-86-ra megnyerte a találkozót. Érdekesség, hogy a georgiai alakulat először nyert a mostani szezonban, a Philips Arénában.

""

Rangadóként indult edzőmeccsként zárult a Miami Heat – Brooklyn Nets találkozó. A regnáló bajnok minden statisztikai mutatóban felülmúlta az ellenfelét, amely megnehezíteni sem tudta a floridai együttes dolgát. A Heat 30 ponttal (!) nyerte meg az összecsapást, amelyre kevesen gondoltak volna. Az egyetlen dráma a mérkőzésen LeBron Jamesé (20 pont, 12 lepattanó, 8 assziszt) volt, aki két assziszt híján, de elmaradt pályafutása 33. tripla duplájától. James utoljára 2011. március 29-én ért el tripla duplát. A Heat továbbra is veretlen hazai pályán (4-0).

NBA
9. játéknap
"" Miami Heat 26 24 29 24 103
"" Brooklyn Nets 22 19 15 17 73
LeBron James 20 pont, 12 lepattanó, 8 assziszt, 1 labdaszerzés
Kris Humphries 11 pont, 11 lepattanó, 1 assziszt

Először szenvedett vereséget a 2012/2013-as szezonban a Milwaukee Bucks, amely hazai parketten kapott ki a Memphis Grizzlies-től. A vendégek a harmadik negyed kivételével (25-25) mindegyik felvonást megnyerték, így magabiztosan 108-90-re győzedelmeskedtek a BMO Harris Bradley Centerben. A Grizzlies egyelőre szeret idegenben játszani, ugyanis három mérkőzésből csak egyet veszített el.

NBA
9. játéknap
"" Milwaukee Bucks 22 21 25 22 90
"" Memphis Grizzlies 23 33 25 27 108
Larry Sanders 10 pont, 11 lepattanó, 3 assziszt, 1 labdaszerzés, 3 blokk
Marreese Speights 18 pont, 9 lepattanó, 1 assziszt, 2 blokk

A New Orleans Hornets játékosai minden bizonnyal nem dicsekednek majd a tegnapi teljesítményükkel. A louisianai együttes a Philadelphia 76ers-t látta vendégül. A mérkőzésen kiderült, hogy 77 ponttal is simán lehet találkozót nyerni, ugyanis a pennsylvaniai alakulat pontosan ennyi pontig jutott négy negyed alatt. A hazai pályán égő Hornets egyik negyedben sem tudott 20 egység fölé jutni, sőt a franchise történelmének legkevesebb pontjával zárta az összecsapást. Al-Farouq Aminu-ék 62 pontig jutottak. A Hornets védelmében szólva Anthony Davis és Austin Rivers sem játszhatott sérülés miatt.

NBA
9. játéknap
"" New Orleans Hornets 19 18 10 15 62
"" Philadelphia 76ers 16 20 21 20 77
Al-Farouq Aminu 10 pont, 16 lepattanó, 3 assziszt, 2 labdaszerzés
Jrue Holiday 14 pont, 5 lepattanó, 12 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A Houston Rockets két idegenbeli győzelemmel kezdte az idényt, de az előző két hazai összecsapását elveszítette a texasi alakulat. A Rockets tegnap a Denver Nuggets együttesét látta vendégül. A coloradói együttes 93-87-re nyerte meg a találkozót. A Nuggets-nek ez volt az első idegenbeli sikere a mostani szezonban. Érdekesség, hogy a mérkőzésen a Rockets-nek 20, míg a Denvernek 22 eladott labdája volt.

NBA
9. játéknap
"" Houston Rockets 18 23 23 23 87
"" Denver Nuggets 25 31 13 24 93
Carlos Delfino 19 pont, 5 lepattanó, 2 assziszt, 2 labdaszerzés
Kenneth Faried 16 pont, 16 lepattanó, 1 labdaszerzés, 2 blokk

Az Orlando Magic a Minnesota Timberwolves együtteséhez látogatott el az előző játéknapon. A hazai alakulat parádésan kezdte a találkozót, ugyanis az első negyedben 13 pontos előnyre tett szert. A második 12 percben a Magic 9 egységgel közelebb férkőzött a hazai csapathoz. A nagyszünet utáni első felvonásban a T-Wolves 9 ponttal növelni tudta az előnyét. Mivel az utolsó negyedet is a Minnesota nyerte meg 2 egységgel, így Luke Ridnourék 90-75-re verték meg a Magicet. A Timberwolves továbbra is veretlen hazai környezetben (2-0), míg az Orlando nyeretlen idegenben (0-2).

NBA
9. játéknap
"" Minnesota Timberwolves 25 13 30 22 90
"" Orlando Magic 12 22 21 20 75
Luke Ridnour 19 pont, 5 lepattanó, 3 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk
Maurice Harkless 7 pont, 5 lepattanó, 2 assziszt, 3 labdaszerzés, 2 blokk

A Toronto Raptors megkeserítette a Dallas Mavericks életét az előző játéknapon. A kanadai együttes, ugyan az első negyedet 12 ponttal elveszítette, majd a hazai együttes egy kicsit beleszürkült a mérkőzésbe. A Raptors ezt kihasználván az utolsó három felvonást megnyerte, igaz a Mavs 5 egységet megtartott az előnyéből, így 109-104-re győzedelmeskedett hazai környezetben. A Dallas a 2007/2008-as szezon után kezdte ismét 4-1-es mérleggel a szezont. Érdekesség, hogy Dirk Nowitzki egyik összecsapáson sem játszhatott egy térd műtét miatt.

""

A Los Angeles Lakers számára egyelőre rémálomszerűen alakul a 2012/2013-as idény. A holtszezonban mind a nyolc összecsapását elveszítette, míg az alapszakaszban öt mérkőzésből négyet bukott el a kaliforniai sztárcsapat. A harmatgyenge Detroit Pistons elleni győzelemre sem lehetnek túl büszkék Kobe Bryanték. A szerdai játéknapon a Utah Jazz verte meg 95-86-ra a Los Angelesi együttest. A Jazz pazarul védekezett a mérkőzésen. Bryant hatszor, míg Dwight Howard öt alkalommal adta el a labdát. Az újabb vereség után a Lakers ügyvezető alelnöke, Jim Buss kijelentette, hogy Mike Brown vezetőedző állása nem forog veszélyben.

NBA
9. játéknap
"" Utah Jazz 25 26 14 30 95
"" Los Angeles Lakers 17 24 16 29 86
Al Jefferson 18 pont, 10 lepattanó, 2 assziszt, 4 labdaszerzés
Kobe Bryant 29 pont, 5 lepattanó, 4 assziszt, 3 labdaszerzés

A Detroit Pistons továbbra is nyeretlen. A michigani együttes az előző játéknapon a Sacramento Kings otthonában szenvedett vereséget, így 0-5-ös mérleggel jelenleg a liga legrosszabb csapata. Az összecsapást ugyan a Kings nyerte meg, de a találkozó legjobbja Greg Monroe volt, aki 21 ponttal, 12 lepattanóval és 11 assziszttal zárta a mérkőzést. A huszonkét esztendős center Chauncey Billups (2004. február 20.) óta az első Pistons játékos, aki tripla duplát ért el.

NBA
9. játéknap
"" Sacramento Kings 26 29 24 26 105
"" Detroit Pistons 27 19 25 32 103
DeMarcus Cousins 21 pont, 11 lepattanó, 2 labdaszerzés
Greg Monroe 21 pont, 12 lepattanó, 11 assziszt, 1 labdaszerzés

A Blake Griffin (22 pont/10 lepattanó), DeAndre Jordan (20/11) vezette Los Angeles Clippers két vállra fektette a San Antonio Spurs csapatát, amely első vereségét könyvelhette el az új idényben. Az első félidőben, még csak 6 ponttal vezetett a Clippers, majd a harmadik negyedben Griffinék 14 egységet vertek a texasi riválisukra, amely az utolsó felvonást is elveszítette 2 ponttal. Az LA Clippers magabiztosan 106-84-re nyerte meg a rangadót.

NBA
9. játéknap
"" Los Angeles Clippers 22 25 35 24 106
"" San Antonio Spurs 16 25 21 22 84
DeAndre Jordan 20 pont, 11 lepattanó, 2 labdaszerzés, 4 blokk
Danny Green 12 pont, 1 lepattanó, 2 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A Golden State Warriors egy remek mérkőzésen szerezte meg első hazai győzelmét. A kaliforniai együttes a Cleveland Cavaliers-t látta vendégül az előző játéknapon. A Warriors az első negyedet 16 ponttal nyerte meg, majd a következő játékrészben a Cavs 8 egységet ledolgozott a hátrányából. A harmadik felvonásban a Golden State 3 ponttal növelte az előnyét, így belefért még az is, hogy az utolsó 12 percet 1 egységgel elveszítse. A hazai alakulat 106-96-ra nyerte meg a mérkőzést.