NBA

NBA: A Thunder a Lakerst, míg a Miami a Dallast győzte le

""

Az NBA tegnapi játéknapján két csúcsrangadót rendeztek. Az összefoglalót a Los Angeles Lakers – Oklahoma City Thunder mérkőzéssel kezdjük. Az első negyedben a Nyugati főcsoport első helyén álló Thunder komoly bajba került, ugyanis a Lakers 12 pontos előnyre tett szert. A második felvonásban a vendégek 7 egységet ledolgoztak a hátrányukból. A harmadik 12 percben a Thunder átszaladt ellenfelén. Kevin Duranték 15 pontot vertek a hazaiakra. Az utolsó játékrészt 1 egységgel a Lakers nyerte meg, de a mérkőzésen 102-93-ra a Oklahoma City győzedelmeskedett. A győztes csapatban a szokásos duó parádézott. Russell Westbrook 36 pontig, míg Kevin Durant dupla dupláig (21 pont, 11 lepattanó) jutott. A hazaiaknál Andrew Bynum (25 pont, 13 lepattanó) és Kobe Bryant (23 pont) is elfogadhatóan kosárlabdázott.

A Miami Heat a címvédő Dallas Maverickset látta vendégül. A tavalyi nagydöntő visszavágóját a Dallas kezdte jobban, amely az első 12 percet 5 ponttal megnyerte. A második játékrészben a floridai alakulat megrázta magát és 12 pontot vert ellenfelére. A harmadik felvonásban a Miami további 1 egységgel növelni tudta az előnyét. Mivel a Heat az utolsó negyedet is megnyerte 13 ponttal, így meglepően simán 106-85-re diadalmaskodott az NBA regnáló bajnoka ellen. A Miamiban LeBron James és Chris Bosh is 19-19 pontot dobott. A vendégek csapatban Dirk Nowitzki vitte a prímet. A német erőcsatár 34 perc alatt 25 pontig jutott. Érdekesség, hogy a Miami két vesztes összecsapás után tudott ismét mérkőzést nyerni.

Az Indiana Pacers két vállra fektette a Washington Wizardsot. A hazai együttes az első negyedben 4 pontot vert a fővárosi alakulatra. A második felvonásban a Wizards 1 ponttal közelebb került ellenfeléhez. A harmadik 12 percben 20-20-ra végeztek a csapatok. A negyedik játékrészben az Indiana 1 ponttal erősebbnek bizonyult, így 93-89-re megnyerte a találkozót. A győztes csapat legjobbja Danny Granger volt, aki 25 pontot dobott a mérkőzésen. A vendégeknél Jordan Crawford 20 pontig, míg Nene dupla dupláig (16 pont, 13 lepattanó) jutott.

A Portland Trail Blazers hazai pályán győzte le a New Orleans Hornetset. Az első játékrészben a Portland 1 ponttal ugyan, de többet dobott ellenfelénél. A második felvonásban a New Orleans 4 egységet vert ellenfelére. A harmadik 12 percben a Trail Blazers 9 ponttal volt jobb ellenfelénél. Mivel a negyedik negyedben 23-23-ra végzett a két csapat, így a hazaiak 99-93-ra megnyerték a találkozót. A Portland legjobbja LaMarcus Aldridge volt. Az erőcsatár 25 pontot és 12 lepattanót szorgoskodott össze. A Hornets-ben Marco Belinelli 27, míg Carl Landry 24 pontig jutott.

Indiana Pacers – Washington Wizards 93-89
Miami Heat – Dallas Mavericks 106-85
Portland Trail Blazers – New Orleans Hornets 99-93
Los Angeles Lakers – Oklahoma City Thunder 93-102