""

A Detroit Pistons a Philadelphia 76ers kiütésével szerezte meg az első győzelmét a 2012/2013-as idényben. A michigani alakulat már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, ugyanis az első negyedet 6, míg a másodikat 12 ponttal nyerte meg. A harmadik játékrészben a 76ers 3 egységet ledolgozott a hátrányából, de az utolsó 12 percben a Pistons visszaállította a 18 pontos különbséget, így 94-76-ra nyert a Philadelphia otthonába, ahol a szurkolók nagy bánatára pocsék teljesítményt nyújtanak a hazai kedvencek. Jrue Holidayék a négy hazai mérkőzésükből csak egyet tudtak megnyerni. A Pistons megszakította történelme legrosszabb idénykezdését (sosem veszítették el az első nyolc mérkőzésüket), de vajon lendületbe jön ettől a csapat?

Greg Monroe 19 pont, 18 lepattanó, 6 assziszt, 1 blokk

A Boston Celtics megszenvedett a sikerért. A rekordbajnok a Utah Jazz csapatát látta vendégül az NBA előző játéknapján. Az első negyedben a Jazz 5 pontos előnyre tett szert. A Celtics a hátralevő három felvonást megnyerte, így 98-93-ra győzedelmeskedett a TD Gardenben. A Celtics legközelebb a Brooklyn Nets otthonába látogat el. Érdekesség, hogy a Utah 4-5-ös mérleggel áll jelenleg, ebből mindegyik vereségét idegenben szenvedte el.

Paul Millsap 20 pont, 12 lepattanó,  4 assziszt, 1 labdaszerzés, 2 blokk

A Milwaukee Bucks parádés első félidejének köszönhetően simán megverte az idegenben gyengén teljesítő (1-5) Indiana Pacers-t. Az első negyedet 16, míg a második felvonást 10 ponttal nyerte meg a hazai alakulat. A harmadik játékrészben a Bucks 3 egységgel növelni tudta az előnyét. A negyedik negyedre teljesen kiengedett a Milwaukee, így a Pacers 15 pontot ledolgozott a hátrányából. Az összecsapás ennek ellenére a Bucks 99-85-ös sikerével zárult. A hazai csapat utoljára 2010. december 8-án győzte le a Pacers-t.

Tyler Hansbrough 17 pont, 5 lepattanó, 1 assziszt

A Houston Rockets-nek egy negyed elég volt ahhoz, hogy legyőzze a New Orleans Hornetset. Az első felvonásban a Hornets 2 ponttal többet dobott, mint a hazai alakulat, majd a Rockets a második játékrészben 21 egységet vert a vendégekre. Az utolsó két negyedben a New Orleans 15 pontot letudott dolgozni a hátrányából, de a mérkőzést a Houston nyerte meg 100-96-ra. Az idei 1/1-es Anthony Davis (Hornets) 29 perc alatt 8 pontot, 4 lepattanót és 3 blokkot tudott ”összekaparni”.

""

A Memphis Grizzlies az előző játéknapon bebizonyította, hogy nem véletlen a remek idénykezdése. A tennesseei alakulat az Oklahoma City Thunder otthonában tudott nyerni. Az OKC parádésan kezdte a hazai találkozóját, ugyanis az első játékrészben 10 egységet vert a vendégekre. A második 12 percben a Grizzlies 21 ponttal dobott többet, mint a Thunder. A második félidőben a hazaiak egy ponttal ugyan közelebb férkőztek a vendégekhez, de a Grizzlies 107-97-re megnyert a találkozót és 6-1-es mérleggel büszkélkedhet.

Rudy Gay 28 pont, 6 lepattanó, 5 assziszt

A Charlotte Bobcats némi meglepetésre idegenben verte meg a Minnesota Timberwolves csapatát, ezzel Michael Jordan együttese megszerezte első idegenbeli győzelmét a mostani szezonban. A vendégek győztes kosarát az utolsó másodpercben dobta Kemba Walker. Érdekesség, hogy a Charlotte a 2012/2013-as idényben eddig négy győzelmet könyvelhetett el, míg a tavalyi ”csonka” szezonban összesen hét sikerrel megvívott mérkőzése volt! A T-Wolves egyelőre a túlélésre játszik, ugyanis hat meghatározó játékosa is sérüléssel bajlódik: Kevin Love (törött jobb kéz), Ricky Rubio (térd), Chase Budinger (térd), Nikola Pekovic (boka), JJ Barea (láb) és Brandon Roy (térd).

Kemba Walker 22 pont, 4 lepattanó, 5 assziszt, 4 labdaszerzés, 1 blokk

A Dallas Mavericks a Washington Wizards legyőzésével megszakította a három mérkőzéses nyeretlenségi sorozatát. A Dallasban továbbra sem játszik Dirk Nowitzki, akinek a szezon kezdete előtt műtötték meg a térdét. A fővárosi alakulat a Pistons sikere miatt már csak egyedüli nyeretlen csapat a ligában. A texasi együttes 107-101-re nyerte meg az összecsapást. Érdekesség, hogy a találkozóra 19,560 szurkoló váltott jegyet, így a Mavs sorozatban a 437. hazai mérkőzésére adták el az összes belépőt.

Jordan Crawford 21 pont, 4 lepattanó, 7 assziszt, 1 labdaszerzés

A Phoenix Suns majdnem meglepte a Chicago Bulls-t. Az illinoisi alakulat az első három felvonást kivétel nélkül megnyerte, így az utolsó 12 percre 14 pontos előnnyel fordulhatott. A hazai együttes, azonban összeszedte magát és negyedik negyedben ledolgozta a hátrányát és kiharcolta a hosszabbítást. A ráadást sokkal jobban bírta erővel a Bulls, így 112-106 nyert a US Airways Centerben, nem mellesleg őrzi idegenbeli veretlenségét (2-0). Érdekesség, hogy a Bulls legközelebb a Los Angeles Clippers, míg a Suns a Los Angeles Lakers vendége lesz majd.

""

A Los Angeles Clippers ismét bebizonyította, hogy a bajnoki cím egyik legfőbb várományosa. A kaliforniai alakulat a szerdai játéknapon a regnáló bajnokot, azaz a Miami Heatet verte meg. Az első félidő után, még a Miami vezetett, igaz csak 2 ponttal. A harmadik játékrészében a Clippers 13 egységet vert a Heat-re, ezzel megalapozta a győzelmét. Mivel az utolsó felvonásban a Heat csak 4 ponttal dobott többet, mint a hazai alakulat, így Blake Griffinék 107-100-ra verték meg a floridai együttest. A Clippers első nyolc mérkőzéséből hatot megnyert és olyan csapatokat győzött le, mint például a Memphis, az LA Lakers, a San Antonio és most a Miami.

LeBron James 30 pont, 5 lepattanó, 7 assziszt, 1 labdaszerzés, 2 blokk

A Golden State Warriors legyőzte az Atlanta Hawks együttesét. A kaliforniai csapat az első három negyedet 11 ponttal megnyerte. A negyedik játékrészben a Hawks 7 egységgel közelebb férkőzött, de az összecsapás a Warriors 92-88-as sikerével zárult. A Golden State legjobbja az újonc Harrison Barnes volt. A húszesztendős alacsonybedobó 19 ponttal és 13 lepattanóval zárta az összecsapást.