A játéknap csúcsrangadóján a Chicago Bulls fogadta a Miami Heatet. A mérkőzést a Miami kezdte jobban, ugyanis az első negyedben 4 pontos előnyre tett szert. A második játékrészben a Bulls 15 pontot vert ellenfelére. A harmadik 12 percben 28-28-ra végzett a két alakulat.

A záró felvonásban a Miami 7 ponttal többet dobott a Chicagónál, de a mérkőzést 106-102-re az illinois-i alakulat nyerte meg. A győztes csapatban hatan is 10 pont fölött dobtak, közülük is kiemelkedett a kispadról beálló John Lucas, aki 24 pontot jegyzett. A Bulls ásza, Derrick Rose ágyéksérülés miatt kihagyta a találkozót. A Miamiban Dwyane Wade 36, míg LeBron James 35 pontig jutott.

A Los Angeles Lakers a New Orleans Hornets otthonában szenvedett meg a győzelemért. Az első két felvonásban a hazai együttes 14 pontos előnyre tett szert. A harmadik felvonásban a Lakers ledolgozta a hátrányát. Az utolsó játékrészben 23-23-ra végzett a két csapat, így következhetett a hosszabbítás. Érdekesség, hogy a Lakers Kobe Bryant három büntetőjével egyenlített ki. A ráadást a vendégek bírták jobban, így 107-101-re megnyerték a találkozót. A Los Angelesből kiemelhetjük Kobe Bryantet (33 pont), Andrew Bynumot (25 pont/18 lepattanó) és Pau Gasol (18/10). A hazaiaknál Jarrett Jack 30 pontig, míg Chris Kaman (21/12) dupla dupláig jutott.

A New York Knicks vezetősége a csapat hat mérkőzéses nyeretlenségi sorozata miatt elbocsátotta Mike D’Antoni vezetőedzőt. A helyét ideiglenesen segédje, Mike Woodson vette át. A bemutatkozómérkőzésén a Knicks hazai pályán verte meg a Portland Trail Blazerst. A New York az első két negyedben 26 pontos előnyre tett szert. A harmadik 12 percben a Portland 4 pontot ledolgozott a hátrányából. Az utolsó felvonásban a Knicks 20 egységet vert ellenfelére, így meglepően simán 121-79-re győzedelmeskedett. A győztes együttesben J.R. Smith 23, míg Steve Novak 20 pontot dobott. A vesztes csapatban Gerald Wallace volt a legjobb. Az alacsony bedobó 15 pontot és 12 lepattanót szerzett.

A Boston Celtics a remek formában lévő Golden State Warriors-hoz látogatott. Az első két felvonásban a hazai együttes 5 ponttal dobott többe ellenfelénél. A harmadik játékrészben a Boston 9 pontot vert a Warriors-ra. Az utolsó negyedben a hazaiak 2 pontot ledolgoztak a hátrányukból, de a mérkőzést 105-103-ra a Celtics nyerte meg. A Boston legjobbja Kevin Garnett volt, aki 24 pontot dobott. Az erőcsatár mellett Brandon Bass is remekelt, ő 22 pontig jutott. A hazaiaknál a 26 pontos Klay Thompson vitte a prímet.

A Los Angeles Clippers megszakította két mérkőzéses nyeretlenségi sorozatát. Érdekesség, hogy mindkétszer hazai pályán botlott meg a kaliforniai alakulat. A hazai együttes ellenfele az Atlanta Hawks volt. A Clippers mindegyik negyedet megnyerte a találkozón. Az elsőt 3, a másodikat és a negyediket 5-5, míg a harmadikat 1 ponttal nyerte meg a Los Angeles. A győztes csapat legeredményesebb kosárlabdázója, Mo Williams volt, aki a padról beállva 25 pontot dobott. A másik oldalon a 19 pontos Joe Johnson volt a legjobb.

A San Antonio Spurs két vállra fektette az Orlando Magicet. Az első negyedben 1 pontos előnyre tett szert a texasi alakulat. A következő felvonásban 23-23-ra végzett a két csapat. A második félidőben esélyt sem adott ellenfelének a Spurs, amely mindkét negyedet megnyerte. A harmadikat 4, míg a negyediket 6 egységgel húzták be Tim Duncanék. A San Antonióban Tony Parker (31 pont, 12 assziszt) és Duncan (21 pont, 13 lepattanó) is remek teljesítményt nyújtott. A Magic-ben Dwight Howard dupla dupláig (22 pont, 12 lepattanó), míg Jameer Nelson 25 pontig jutott.

Indiana Pacers – Philadelphia 76ers 111–94
New Jersey Nets – Toronto Raptors 98–84
New York Knicks – Portland Trail Blazers 121–79
New Orleans Hornets – Los Angeles Lakers 101–107 – hosszabbítás után
Chicago Bulls – Miami Heat 106–102
Houston Rockets – Charlotte Bobcats 107–87
Milwaukee Bucks – Cleveland Cavaliers115–105
San Antonio Spurs – Orlando Magic 122–111