NBA: a Celtics legyőzte a Clipperst, nyert a Lakers és a Heat is

""

A Boston Celtics Rajon Rondo súlyos sérülése óta már sorozatban a negyedik összecsapását nyerte meg. Az előző játéknapon a Los Angeles Clippers maradt alul a massachusettsi együttessel szemben. Az első félidőben a Celtics 19 pontos előnyre tett szert. Az utolsó két negyedre feljavult a Clippers, amely 17 egységet letudott dolgozni a hátrányából. A találkozót végül 106-104-re nyerte meg a Boston. Érdekesség, hogy a győztes csapat cseréi 52 pontot jegyeztek a találkozón, ehhez képest a Clippers-nél csak 29 egységet dobtak a cserék. A Los Angelesi együttes az előző két mérkőzését elveszítette.

Eric Bledsoe 23 pont, 7 lepattanó, 10 assziszt, 2 labdaszerzés, 1 blokk

Az idegenben harmatgyenge teljesítményt nyújtó Los Angeles Lakers (mérlege: 6-16) a Detroit Pistons-hoz látogatott el. A kaliforniai együttes remekül kezdte a mérkőzést, ugyanis az első negyedben 5 pontos előnyre tett szert. A vendégek a második 12 percben 6 egységgel növelni tudták az előnyüket. Az utolsó két felvonásban a michigani alakulat 10 ponttal közelebb férkőzött a Lakers-höz, de Kobe Bryanték 98-97-re megnyerték az összecsapást. Érdekesség, hogy a vállsérüléssel bajlódó Dwight Howard, ezt a mérkőzést is kihagyta.

Pau Gasol 23 pont, 10 lepattanó, 3 assziszt, 2 labdaszerzés

A Toronto Raptors-nak, ezúttal Rudy Gay sem segíthetett. A kanadai együttest a Miami Heat verte meg. Az első 12 percben a címvédő 3 pontos előnyre tett szert. A második felvonásban a Raptors 9 egységet vert a Heat-re. A nagyszünet után a hazai csapatnak esélye sem volt a Miami ellen, amely az utolsó két negyedet 21 ponttal nyerte meg, így 100-85-re nyert az Air Canada Centreben. Érdekesség, hogy Chris Bosh 2010-es nyári távozása óta mind a kilenc mérkőzését megnyerte a korábbi csapata ellen.