Hatalmas zsákolások és kivégzések az utolsó másodpercben - Videóhíradó Extra

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának 84. játéknapján a San Antonio Spurs legyőzte a Minnesota Timberwolvest, de Tony Parker térdsérülést szenvedett. A Los Angeles Lakers a Dallas Mavericks otthonában nyert.

A San Antonio Spurs ugyan legyőzte a Minnesota Timberwolvest, de Tony Parker megsérült a mérkőzésen. A Spurs remekül kezdte a találkozót, ugyanis az első negyedet 16 ponttal nyerte meg. A második játékrészt, azonban hamar elfelejtenék a texasi alakulat játékosai, ugyanis ezt a 12 percet 7 ponttal elveszítették, ezen felül a 8. minutumban megsérült a csapat irányítója, Tony Parker. A francia játékos térdín sérülést szenvedett. A harmadik játékrészt 11egységgel a Spurs nyerte meg, míg az utolsó negyedben a T-Wolves 4 ponttal dobott többet ellenfelénél. A mérkőzést 116-100-ra a San Antonio nyerte meg, de mindenki Parker miatt aggódik. A hazai csapat legjobbja Tim Duncan volt. A center 21 pontot és 15 lepattanót jegyzett. A másik oldalon Kevin Love vitte a prímet. Az erőcsatár 17 pontot és 12 lepattanót szerzett.

A Los Angeles Lakers két vállra fektette a Dallas Maverickset. A Dallasban megrendezett mérkőzésen a címvédő jól kezdett, ugyanis az első negyedet 2 ponttal megnyerte. A második felvonásban a Lakers 15 pontot vert ellenfelére. A harmadik 12 percben a Dallas 5 pontot ledolgozott a hátrányából, de ezzel semmit sem ért, ugyanis az utolsó játékrészben a Los Angeles 8 ponttal dobott többet, így 109-93-ra megnyerte a találkozót. A győztes csapatban Kobe Bryant 30, míg Pau Gasol 27 pontig jutott. A hazaiaknál Dirk Nowitzki (26 pont, 10 lepattanó) és Jason Terry (23 pont) játszott jól. Érdekesség, hogy a Dallasnak egy négy mérkőzéses győzelmi sorozat ért véget.

Az Oklahoma City Thunder a Los Angeles Clippers elleni mérkőzés előtt leigazolta a Lakers korábbi játékosát Derek Fishert, majd megnyerte a találkozót. A Thunder esélyt sem adott ellenfelének, ugyanis a Clippers egyetlen negyedet sem tudott megnyerni. A hazai együttes az első felvonást 3, a másodikat 13, a harmadikat 1, míg az utolsót 6 egységgel húzta be. Az Oklahoma City meglepően simán 114-91-re nyerte meg a találkozót. A győztes csapat legjobbja Kevin Durant volt, aki 32 pontig jutott. A vesztes csapatban a 23 pontos Randy Foye volt a legeredményesebb.

Mike Woodson irányítása óta a New York Knicks mind az öt mérkőzését megnyerte. A manhattani alakulat a tegnapi játéknapon a Philadelphia 76ers otthonában diadalmaskodott. A Knicks az első felvonást 8 egységgel nyerte meg, majd a második 12 percben 24-24-re végzett. A harmadik játékrészben a 76ers 7 pontot ledolgozott a hátrányából. Az utolsó negyedet, azonban 2 ponttal a Knicks nyerte meg, így 82-79-re győzedelmeskedett a Wells Fargo Centerben. A Knicks-ből kiemelhetjük Amare Stoudemiret (21 pont) és Jeremy Lint (18 pont). Érdekesség, hogy Lin 10-ből 10 büntetőt dobott be. A hazaiak legjobbja Elton Brand volt. Az erőcsatár dupla duplát (12-12 pont és lepattanó) ért el.

A Chicago Bulls idegeneben győzte le a Toronto Raptorst. Az első negyedben az illinois-i alakulat 4 pontos előnyre tett szert. A második felvonásban a kanadai együttes 12 pontot vert a Bulls-ra. A harmadik játékrészben a Chicago 1 pontot ledolgozott a hátrányából. A harmadik 12 percben a vendégek megmutatták, hogy miért vezetik ők a ligát. Az utolsó negyedben 19 ponttal dobott többet a Chicago, ezzel 94-82-re megnyerte a találkozót. A Bulls vezére Luol Deng volt. Az alacsony bedobó 17 pontot és 10 lepattanót szorgoskodott össze. A másik oldalon a 23 pontos DeMar DeRozan volt a legjobb.

Az Orlando Magic Dwight Howard (28 pont, 16 lepattanó) és Ryan Anderson (29 pont) vezetésével nyert a Phoenix Suns ellen.

A Cleveland Cavaliers 5 másodperccel a mérkőzés vége előtt, még vezetett az Atlanta Hawks ellen, de a hazai együttes Joe Johnson utolsó másodpercben dobott hárompontosával kiegyenlített. A hosszabbítást és a mérkőzést Johnson kétpontosa döntötte el.

A Detroit Pistons dobóhátvédje, Ben Gordon hiába szórt 45 pontot, csapata vereséget szenvedett a Denver Nuggets otthonában. A hazaiak JaVale McGee kétpontosával nyerték meg a találkozót 116-115-re.

Orlando Magic – Phoenix Suns 103-93
Philadelphia 76ers – New York Knikcs 79-82
Toronto Raptors – Chicago Bulls 82-94
Atlanta Hawks – Cleveland Cavaliers 103-102 – hosszabbításban
New Jersey Nets – Washington Wizards 89-108
New Orleans Hornets – Golden State Warriors 92-101
Oklahoma City Thunder – Los Angeles Clippers 114-91
San Antonio Spurs – Minnesota Timberwolves 116-100