Dudaszó: Tripla duplával ünnepelte a születésnapját Luka Doncic

Indiana Pacers-New Orleans Pelicans 123–114

"Masszív siker, nagyon fontos győzelem" – értékelte a Pelicans felett aratott sikert Rick Carlisle, a Pacers vezetőedzője. Pascal Siakam (24 pont, 11 lepattanó) és Tyrese Haliburton (17 pont, 13 assziszt) is dupla dupláig jutott az Indianában, míg a Pelicans legjobb dobója 30 ponttal Brandon Ingram volt. CJ McCollum és Zion Williamson egyaránt 23 ponttal zárt, a New Orleans viszont így is szinte végig csak tartotta a lépést a házigazdával, amely 40–26-ra nyerte az első negyedet és utána szépen őrizte előnyét.

Toronto Raptors-Dallas Mavericks 125–136

Luka Doncic vezette győzelemre a Dallast Torontóban, a 25. születésnapját ünneplő szlovén klasszis 30 pontig, 16 asszisztig és 11 lepattanóig jutott – ezzel ő az NBA történetének első játékosa, aki a születésnapján 30 pontos tripla duplát ért el. Persze nem egyedül nyerte meg a meccset, Kyrie Irving is dobott 29-et, amiből ráadásul 11 pont az utolsó negyedben érkezett. A lefújást követően Doncic úgy nyilatkozott mosolyogva, hogy valójában 40 évesnek érzi magát, Jason Kidd, a Mavs vezetőedzője pedig kilátásba helyezte, hogy sztárjátékosa a korral csak jobb lesz. A Torontónál Immanuel Quickley szezoncsúcsot jelentő 28 ponttal zárt, míg Scottie Barnes 19 ponttal és 11 lepattanóval dupla duplával.

Luka Doncic delivering a no-look hook pass is the most Luka thing ever

pic.twitter.com/vxtks8xLSn

— BasketNews (@BasketNews_com) February 29, 2024

Chicago Bulls-Cleveland Cavaliers 132–123 (hosszabbítás után)

Nagy győzelmet aratott a Bulls a Keleti konferencia második helyezettje ellen, köszönhetően főként annak, hogy DeMar DeRozan 35 pontot dobott, Andre Drummond pedig 26 lepattanót (!) szedett le. A Bulls játéka különösen annak fényében volt meglepően jó, hogy előtte a liga egyik legrosszabb csapatától, a Detroit Pistonstól kapott ki. Ezúttal azonban minden összeállt, a játékosok összesen 74 lepattanót szedtek le a mérkőzésen, amely NBA szezoncsúcs. A Cavs hiába vezetett a hosszabbítás első félidejében 114–110-re 26 másodperccel a vége előtt, a Bulls visszejött, és nem engedte ki a kezéből kicsúszni a mérkőzést.

AZ NBA LEGUTÓBBI JÁTÉKNAPJÁNAK VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJA IDE KATTINTVA NÉZHETŐ MEG!

Minnesota Timberwolves-Memphis Grizzlies 110–101

Anthony Edwards 34 pontjából 17-et a harmadik negyedben szerzett, a Wolves a játékrész végére megfordította az állást, és végül a Grizzlies legyőzésével a Nyugati konferencia első helyére állt. A kispadról Naz Reid villogott, 19 pontot tett bele a közösbe, míg Karl-Anthony Towns 13 ponttal és 11 lepattanóval dupla duplát ért el azután, hogy személyes okokból kihagyta az előző, San Antonio Spurs elleni mérkőzést. A Memphist Jaren Jackson Jr. vezette pontszámban, 33 ponttal és 13 lepattanóval zárt.

Denver Nuggets-Sacramento Kings 117–96

Nikola Jokics szezonbeli 19. tripla duplájával (14 pont, 14 lepattanó, 11 assziszt) segítette győzelemhez a Denvert, miközben Jamal Murray 32 pontot dobott úgy, hogy 15 mezőnykisérletéből 13 jó volt (6-ból 5 hárompontos). Michael Malone, a Nuggets edzője a mérkőzés után úgy nyilatkozott, hogy ha a csapatból mindenkie egészséges, bármire képesek lehetnek. Ezúttal többek között Domantas Sabonist is sikerült féken tartani, aki 13 ponttal, 10 lepattanóval és 7 assziszttal fejezte be a meccset, miközben Keegen Murray 21-et dobott.

Los Angeles Clippers-Los Angeles Lakers 112–116

LeBron James 34 pontot dobott, de nem ez a nagy szám, hanem, hogy ebből 19-et (!) a negyedik negyedben szórt. Ráadásul egyéni szezoncsúcsot jelentő 7 hármast értékesített, amelyből 5-öt az utolsó negyedben süllyesztett el a gyűrűben. "Az utolsó negyedben eluralkodott rajtam egy érzés, hogy bármit csinálok, sikerülni fog, és így is lett." – nyilatkozta a lefújást követően LeBron James. A Lakers hihetetlen helyzetből fordított, a harmadik negyed végén a Clippers még 98–77-re vezetett, ám James 7:34 alatt 29–8-as rohamot vezényelt az utolsó játékrészben, és a végét is jobban bírta idegekkel a Lakers.