Dudaszó: LeBron James egy lépésre került a 40 000 ponttól, újabb Lakers-győzelem

Los Angeles Lakers-Washington Wizards 134–131

Azt követően, hogy a Los Angeles Clippers ellen 21 pontos hátrányból fordított, és nyert a Lakers, a Wizards ellen sem maradtak el az izgalmak. A negyedik negyed végén 126–126-ot mutatott az eredményjelző, a hosszabbítást viszont a hazaiak bírták jobban, 8–5-re megnyerték. Anthony Davies 40 ponttal és 15 lepattanóval zárt, LeBron James pedig 31-et dobott, azaz már csak 9 pontra van attól, hogy az NBA történetében elsőként elérje a 40 000 pontos határt. A nagy mérkőzésre a címvédő Denver Nuggets ellen kerülhet sor, a két csapat magyar idő szerint vasárnap 02:30-kor csap össze egymással. A Wizardsnál Jordan Poole dobta a legtöbbet a Lakers gyűrűjébe, szezoncsúcsot jelentő 34 pontot.

LeBron James is only 9 points shy of making history

Don’t miss him in action this Saturday on ABC at 8:30pm/et against the Nuggets! pic.twitter.com/wcDwUX8W4Q

— NBA (@NBA) March 1, 2024

Denver Nuggets-Miami Heat 103–97

Michael Porter Jr. 30 ponttal segítette a Denvert győzelemhez, ami különösképp amiatt volt fontos, mert Jamal Murray bokasérülés miatt elhagyta a pályát. Porter a mezőnyből 23 kísérletből 12 alkalommal célzott pontosan, négy hárompontost is beszórt, valamint leszedett 11 lepattanót. A Miami nagyot hajrázott a negyedik negyedben 99–97-re is feljött, miközben már csak 11 másodperc volt hátra, ám Nikola Jokics ekkor bedobott két büntetőt, és ezzel gyakorlatilag lezárta a mérkőzést. Jokics 18 ponttal, 11 lepattanóval és 7 asszissztal zárt, így nem ért el sorozatban ötödszörre tripla duplát. A Heatnél Bam Adebayo 22, Jimmy Butler 21 pontot dobott, Thomas Bryant pedig a mérkőzés előtt átvette a bajnoki aranygyűrűjét, igaz játszani nem játszhatott, mivel eltiltását tölti.

New York Knicks-Golden State Warriors 99–110

Stephen Curry formája kissé ingadozó az utóbbi hetekben, most azonban a szebbik arcát mutatta a Warriors szupersztárja. 31 pontot dobott, 11 lepattanót szedett, azaz dupla duplát ért el, a mérkőzés után pedig úgy nyilatkozott, hogy minden este más és más, ám a Madison Square Gardenben valahogy mindig magára talál. Curryn kívül a Warriorsban 25 ponttal zárt Jonathan Kuminga, de Klay Thompson 16 pontja is nagy szerepet játszott abban, hogy a Warriors végig vezetve nyerni tudott. A csapat sorozatban a hetedik idegenbeli mérkőzését is megnyerte, ennél jobb sorozatot csak a 2018–2019-es idényben állított fel, amikor egymás után 12 találkozón diadalmaskodott. A Knicks-nél Jalen Brunson 27 pontot dobott, a csapat pedig 4–8-ra végzett februárban azt követően, hogy a januári mérlege impozáns 14–2 volt.

AZ NBA LEGUTÓBBI JÁTÉKNAPJÁNAK VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJA IDE KATTINTVA TALÁLHATÓ!