Dudaszó: LeBron James átlépte a 40 000 pontos határt!

Az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) legutóbbi játéknapjának szöveges összefoglalója.

Megszerezte a 40 000. pontját az NBA-ben LeBron James, a Denver Nuggets elleni hazai mérkőzésen tett fel egy ziccert. A Los Angeles Lakers klasszisa már eddig is csúcstartó volt az NBA-ben szerzett pontok tekintetében, ám ezzel újabb jelentős mérföldkövet tudhat maga mögött. Bánatára az ünneplésébe belerondított, hogy a címvédő Denver Nuggets volt az ellenfél, amely Nikola Jokics dupla duplájáva (35 pont, 10 lepattanó) végül idegenben is nyerni tudott. Jokics mellett a 10-ből 10 mezőnykísérletéből kosárba találó, Michael Porter Jr., és a szintén dupla duplával (24 pont, 11 assziszt) záró Jamal Muray is jó napot fogott ki.

A Brooklyn Nets Mikal Bridges 38 pontjával lelépte az Atlantát, egymás után a második egymás elleni mérkőzésen nyerve így a Keleti konferenciában még play-in helyen álló Hawks ellen. Cam Johnson 23 ponttal zárt, Nic Claxton 12 pontja mellett 13 lepattanóval segítette a Brooklynt, míg az Atlantánál Dejounte Murray 20 pontja, 11 asszisztja és 6 lepattanója sem volt elég.

AZ NBA LEGUTÓBBI JÁTÉKNAPJÁNAK VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJA IDE KATTINTVA NÉZHETŐ MEG!

Hosszabbítás döntött Memphisben, a Grizzlies viszont hazai pályán sem bírta jól a végét, így kikapott a Portland Trail Blazestől. Anfernee Simons a 30 pontjából 20-at a második félidőben szerzett a Portlandben, amely az utolsó negyedben 9 perc alatt 13 pontos hátrányt dolgozott le, hogy ráadásra mentse a találkozót. Jabari Walker 18 ponttal és 12 lepattanóval segítette csapatát, míg a Memphisben Santi Aldama és Vince Williams Jr. is 21-et dobott.

Jimmy Butler villogott a Miami Heatben, szezoncsúcsot jelentő 37 pontjából 18-at a harmadik negyedben dobott. Bam Adebayo 23 ponttal csatlakozott hozzá, a Heat pedig a legutóbbi 13 mérkőzéséből 10-et megnyert. A Jazz Keyonte George 31, valamint Lauri Markkanen 25 pontjával próbálta versenyben tartani magát, és a harmadik harmad ugyan még döntetlennel (90–90) zárult, a vége a Heaté volt.

Meglepő vereséget szenvedett a Suns hazai pályán, ráadásul Devin Booker bokája egy szerencsétlen mozdulat (rálépett csapattársa, Royce O'Neill lábára) során kibicsaklott. A Rockets ettől nem zavartatva is nyerni tudott, Jalen Green hat hárompontost is elsüllyesztve 34 pontot dobott, Fred VanVleet 24-et, ezzel pedig féken tudták tartani a 30-ig jutó Kevin Durantet. A Rockets repülőrajtot vett, 38–19-re nyerte az első negyedet ,a félidőben 54–44-re vezetett, és végül sikerült megtartania előnyét.