Forma-1 / Motorsport

Alpok-Adria Bajnokság: az eső elmosta Gyutai pole pozícióját

A MetalCom-Adrenalin H-Moto Team élversenyzője, Győrfi Alen után a csapat másik két motorosa, Gyutai Adrián és a most debütáló Nagy Győző ezúttal a brnó-i pályán pattant nyeregbe az Alpok-Adria Bajnokságban. Előbbi ismét közel állt ahhoz, hogy az első, simán megnyert futam után ezúttal Brno-ban is megszerezze a pole pozíciót: a 125GP kategóriában versenyző Adrián az első időmérőn a második helyen végzett, ám hiába állították be a motorját, az eső elmosta a javítás lehetőségét, így az első sorból, ám ezúttal a második rajthelyről vág neki a vasárnapi futamnak. A Superstock 600-ban induló Nagy Győzőt szintén hátráltatta a jó eredmény elérésében a rosszra fordult időjárás, és így a délelőtti kvalifikációs tréningen elért 18. helyről vág neki a versenyének, mégpedig a pontszerzés reményében.

""

Gyutai Adrián

Megint fantasztikusan motorozott Gyutai Adrián az Alpok-Adria Bajnokság 125GP kategóriájának időmérőjén, és nem hiányzott sok ahhoz, hogy az első versenyen elért mesterhármas – pole pozíció, futamgyőzelem és leggyorsabb kör – után ismét ne ő szerezze meg a pole pozíciót. A MetalCom-Adrenalin H-Moto Team 21 éves versenyzője a pénteki szabadedzéseken sehogy sem találta a motorja helyes beállításait, ám az utolsó körökben már sikerült felgyorsulnia, így bizakodva várta a szombati időmérőt, amelyen délelőtt a második helyen végzett.

„Már az első métereken érezhető volt, hogy a Honda elektronikai problémáit sikerült éjszakai a szerelőimmel közösen megoldanunk, de arra viszont nem maradt elég idő, hogy a futóművet is tökéletesen beállítsuk. Ettől függetlenül így is sikerült megszereznem a második helyet, és éreztem, ha az időjárás nem szól közbe, a két kvalifikációs tréning között megoldjuk ezt a problémát is, és behozhatom az előttem végzett cseh versenyzőt. Nagyon örülök ennek a helyezésnek, ugyanis a tavalyi versenyen meg sem tudtam közelíteni az első sor eredményeit, míg most már az idei második pole pozíció sem elérhetetlen a számomra” – fogalmazott Gyutai Adrián.

Sajnos azonban az időjárás másként döntött, és szinte szó szerint elmosta az eső Adrián esélyeit a javításra, hiszen a vízfoltokkal teli pályán esély sem volt arra, hogy megjavítsa riválisa délelőtti idejét. Így, gumispórolás miatt inkább a depóban maradt a csapatával, illetve maradt számára a második rajthely.

„Közösen döntöttünk úgy, hogy nem megyek ki, ugyanis javítani úgysem tudtam volna, ráadásul és csak egy szett esőgumink van, amit tartalékoltunk a versenyre, feltéve, hogy a futam alatt is esni fog. Így a warm-up-on tudunk csak a beállításokon finomítani, de bízom abban, hogy az első futómű beállítását sikerül tökéletesen megoldanunk. Bárhogy alakuljon is az időjárás, mindenképpen a dobogón szeretnék végezni, és mindent megteszek majd az idei második futamgyőzelemért” – jelentette ki Gyutai Adrián.

Csapattársa, Nagy Győző most debütált a 2012-es szezonban, ugyanis a versenyzés mellett ő a MetalCom-Adrenalin H-Moto Team élversenyzőjének, a Superbike világbajnokság Superstock 1000-es sorozatában induló Győrfi Alen főszerelője. A brnó-i szabadedzéseken és a szombat délelőtti időmérőn elsősorban a Yamaha beállítására és a pálya minél jobb megismerésére hajtott a Superstock 600-ban induló motoros, és a 18. legjobb időt érte el a 30 versenyzőz felvonultató mezőnyben. Délután az eső miatt ő sem tudott javítani, de minden esély megvan arra, hogy a pontszerzők között zárjon.

""

Nagy Győző

„Nem ment rosszul a pénteki szabadedzéseken és a szombat délelőtti kvalifikációs tréningen, éppen ezért bosszant, hogy az időjárás miatt esélyem sem volt előrébb kerülni a rajtrácson. Pedig úgy érzem, a második időmérőre tervezett beállításokkal tovább tudtam volna gyorsulni, ám nem kesergek, és mindenképpen érzek magamban és a motoromban annyit, hogy az idei első versenyemen pontszerzőként zárjak” – vélekedett Nagy Győző.

A csapatvezetőként most debütáló Győrfi Alen nagyon elégedett volt mindkét versenyzője teljesítményével, és bízik abban, hogy mindketten képesek lesznek megfelelni az elvárásoknak.

„Nagyon rosszkor érkezett meg az eső, ugyanis mindkét versenyzőnek szüksége lett volna még egy száraz pályás gyakorlásra. Ezzel együtt nem lehetünk elégedetlenek az elért eredményekkel, és meggyőződésem, hogy Adrián képes lesz a dobogóra állni, sőt titokban a győzelmet sem tartom kizártnak, addig győző is pontokat fog szerezni a futamán” – mondta Győrfi Alen.

A csapat negyedik tagja, Kis Viktória iskolai elfoglaltsága miatt kénytelen kihagyni a brnói-futamot.

A rajtsorrend
125 GP: 1. Ladislav Chmelik (cseh, Ducati), 2. Gyutai Adrián (magyar, Honda), 3. Fabian Feldmeier (német, Honda).
Superstock 600: 1. Manfred Koch (osztrák, Yamaha), 2. Luca Tommasini (olasz, Triumph), 3. Mircea Vrajitoru (román, Yamaha),… 18. Nagy Győző (magyar, Yamaha)
A hétvége menetrendje, vasárnap (2012. május 13.)
8:50 – 9:00 Warm up – 125 GP (Gyutai Adrián)
9:10 – 9:20 Warm up – Superstock 600 (Nagy Győző)
11:15 – 11:45 Futam (8 kör) – 125 GP (Gyutai Adrián)
13:00 – 13:30 Futam (8 kör) – Superstock 600 (Nagy Győző)