Forma-1 / Motorsport

Alonso szerint a teljesítménye ébresztőt fújt a fiatalabb versenyzők számára

Kép forrása: Tóth Zsombor/Sport365

Fernando Alonso szerint a 2023-as szezon eleji erős formája „ébresztő volt” az F1 fiatalabb generációja számára.

A kétszeres világbajnok kiválóan kezdte az idényt az Aston Martinnal, és az első nyolc nagydíjon hat dobogós helyezést szerzett.

A 43 éves spanyol pilóta jelenleg a legidősebb versenyző a rajtrácson, és elkötelezte magát, hogy legalább még két szezont versenyez.

Fotó: Tóth Zsombor/Sport365

Alonso szerint az erős teljesítménye meglepte a fiatalabb versenyzőket és szurkolókat egyaránt.

„A tavalyi év ébresztő volt a fiatalabb generáció számára” – mondta Alonso.

„Hirtelen olyan volt, hogy ‘Wow, ez a Fernando Alonso még mindig itt van, még mindig versenyképes, és most már én is támogatni akarom. Amit a szüleim mondtak róla, igaznak kell lennie.’

„Most látom, hogy valódi generációs keveredés van – generációk, amelyek 20 évre vannak egymástól –, akik támogatnak engem és érdeklődnek az F1 iránt. Látom őket a repülőtereken, az utcákon, a pályán, a múzeumomban. Nagyon ritka, hogy egy sportágban olyan sportoló legyen, aki ilyen kapcsolatot ápol két nagyon különböző generációval.”