Tenisz

Álomdöntő Miamiban

""

A torna legutóbbi két kiírásának győztese csap majd össze vasárnap. A meccs egyben a visszavágója lesz a 2015-ös Australian Open fináléjának, ahol Djokovics győzött négy szettben. A felek az ezt megelőző Masters-tornán, az Indian Wells-i viadalon is megütköztek, ahol ugyancsak a skót húzta a rövidebbet.

Djoko lehet egyébként az első játékos, akinek harmadszor is összejön az Indian Wells, Miami dupla pályafutása során, amivel végképp feltenné a koronát idei keménypályás szezonban mutatott teljesítményére, és ötödször kaparintaná meg ezt a trófeát.

A szerb eddig két vereséget jegyez a 2015-ös idényben: Dubajban a Grand Slam-rekorder Roger Federer, Dohában a horvát Ivo Karlovic tudott elbánni vele.

ATP MASTERS MIAMI, férfiak, 1. elődöntő:
Murray (brit, 3.)-Berdych (cseh, 8.) 6:4, 6:4

2. elődöntő
Djokovic (szerb, 1.)-Isner (amerikai, 22.) 7:6 (7-3), 6:2

Női páros, elődöntő:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 7.)-Martina Hingis, Sania Mirza (svájci, indiai, 1.) szombat, 3:00

Női döntő:
S. Williams (amerikai, 1.)-Suarez Navarro (spanyol, 12.) szombat, 19:00 (magyar idő szerint)