Magyar foci

Álomdebütálás: Könyves góljával a magyar válogatott legyőzte Szerbiát

A magyar labdarúgó-válogatott az újonc Könyves Norbert góljával 1-0-ra legyőzte idegenben a szerbeket a Nemzetek Ligája harmadik fordulójában.

A magyar válogatott kezdte a találkozót.

Mind a két kapitány 3-5-2-es hadrendben küldte pályára a csapatát, ennek köszönhetően az első percekben óriási torlódások voltak a középpályán és különösebb izgalmak nélkül csordogált a mérkőzés, többnyire a magyaroknál volt a labda, de a hazai csapat fegyelmezetten védekeztek.

Az iramnak és a zártkapus döntés miatti hangulatnak köszönhetően meglehetősen edző meccs jellege volt a találkozónak.

""
(Kép: Srdjan Stevanovic/Getty Images)

A 11. percben a magyar válogatott csapatkapitányi karszalagját viselő Gulácsi Péter adott rizikós passzt amelyre Gudelj csapott le, és kapura is tűzte a labdát, de a magyar hálóőr vetődve magabiztosan védett.

Az első negyedórában mindössze egy szerb kapura lövést lehetett feljegyezni, kiegyenlített volt a játék.

A 20. percben aztán megszereztük a vezetést!

null

Goal Norbert Konyves, 0-1! #SERHUN pic.twitter.com/XyyTHvhjLW

Egy röviden hazatett labdára lecsapott becsúszva a debütáló Könyves Norbert, aki eltolta a kapus mellett a labdát, majd az üresen maradt hálóba gurított. (0-1)

""

""
(Kép: Patkós Imre/Sport365)

A gólnak köszönhetően picit aktivizálta magát a hazai csapat.

Kétség sem fér hozzá, hogy papíron sokkal erősebb a szerb nemzeti együttes, hiszen olyan sztárjátékosok alkotják a csapatot, mint a Real Madrid támadója, Luka Jovic, vagy a Sevilla játékosa, Gudelj. És a legnagyobb sztár, a norvégok ellen győztes gólt szerző Milinkovic-Savic most nem is játszik. De nem csak a keret tekintetében, hanem a világranglistán elfoglalt helyezése is előkelőbb, hiszen a 31., míg a magyar válogatott az 52. pozíciót foglalja el.

A magyar csapat nem hagyta, hogy a szerb együttes kibontakozzon. Bár a 29. minutumban eljutottak helyzetig a hazaiak. Tadic tesztelte Gulácsit, de lapos lövését védte a magyar kapus.

Ugyan Marco Rossi tanítványainak az első fél óra után csupán egy helyzete akadt, de azt ki is használta.

Szűk tíz perccel az első félidő vége előtt Kalmár próbálkozott lövéssel.

""

A hátralévő időben már nem változott az eredmény, így 1-0-ás magyar vezetéssel vonultak szünetre a csapatok.

A szerbek nem igazán jelentettek veszélyt a magyar kapura, egy-két kósza távoli lövésüket Gulácsi magabiztosan védte. A magyar letámadás nem annyira ízlik a házigazdának, Könyves Norbert harciassága pedig gólt és vezetést ért.

Cserével folytatódott a mérkőzés. Hangya Szilveszter helyett Holender Filip állt be a második félidőre. Így már Holenderrel, Nikoliccsal és Könyvessel együtt három szerbiai születésű játékosunk volt egyszerre a pályán.

Az első igazán veszélyes szerb lehetőségre az 50. percig kellett várni, amikor a csereként beküldött Radonjic beadását Tadic még megmentette, de az ő lövése pontatlanra sikerült.

""

A második félidőt egyértelműen mozgalmasabban, pörgősebben kezdték a csapatok. Legalábbis a hazaiak. Két szöglet után veszélyeztettek, előbb Gacinovic próbálkozása pattant mellé a blokkról, majd egy újabb lövés vágódott szögletre egy magyar védőről.

A magyar válogatott előtt is adódott egy nagy sansz. Kalmár zseniálisan ugratta ki Nikolicsot, aki átemelt az üresen álló Holenderhez, de utóbbi nem találta el a kaput. Micsoda történet lett volna, ha Könyves után Holender is lőtt volna egy gólt a Szerbeknek…

Marco Rossi változtatott is a csapatán, Bese helyett Orbán, míg az álomszerűen debütáló Könyves helyére Szalai Ádám állt be.

Érezhető a szerb fölény, sőt…Csupán centikre volt a hazai együttes az egyenlítéstől. Negyed órával a vége előtt a szerbek jelezték, hogy nem elégedettek az eredménnyel és összehozták a legnagyobb lehetőségüket. Egy centerezés után Vlahovic érkezett tökéletes ütemben a kapu elé, bevetődve lőtt, a kapufa tövéről pattant ki a labda.

""

A 86. percben Tadic piszkált bele egy középre lőtt labdába, ami kipattant Gulácsiról, de a csereként beállt Schäfer András tisztázott.

A játékvezető 3 percet hosszabbított.

A szerbek igazán az utolsó 20 percben nyomtak, mintha addig nem jutott volna el a tudatukig, hogy hátrányban vannak. Marco Rossi ezen az őszön már a harmadik idegenbeli meccsét nyerte meg.

Szerencsés, de megérdemelt győzelmet aratott a magyar csapat, amely egy sokkal erősebb és komolyabban jegyzett válogatottat tudott legyőzni.