Tenisz

Alcaraz tovább menetel, Sinner hátrányból fordított Sanghajban

Kép forrása: Zhe Ji/Getty Images

Carlos Alcaraz kemény küzdelemre kényszerült, Jannik Sinner pedig szetthátrányból fordítva jutott tovább a Rolex Shanghai Masters negyedik fordulójába.

Carlos Alcaraz kemény küzdelemre kényszerült, amikor megszerezte tizenegyedik egymást követő győzelmét, ezzel bejutott a Rolex Shanghai Masters negyedik fordulójába.

A világranglista 2. helyezettje megvillantotta legjobb teniszét, amikor 7-6(5), 6-3-ra legyőzte a hazai pályán játszó szabadkártyás Wu Yibinget, megszerezve ezzel idei 50. győzelmét.

Miután a héten megnyerte szezonbeli negyedik címét a China Openen, Alcaraz továbbra is veretlen azóta, hogy meglepetésre már a második fordulóban kiesett a US Openen, most pedig már a 100. győzelmét is megszerezte keménypályán.

„Ő éppen visszanyeri a formáját. Sérülésből tér vissza, de a játéka mindenképpen a legjobbak között van” mondta Alcaraz Wu-ról. „Ha így folytatja, biztos vagyok benne, hogy gyakrabban fogom látni őt. Nagyon örülök, hogy továbbjutottam.”

„Nem mondanám, hogy meglepett, de ez volt az első alkalom, hogy ellene játszottam. Nagyon könnyedén verte meg [Nicolas] Jarryt, 6-2, 6-2-re, ami lenyűgöző. A legjobb játékomra kellett összpontosítanom. Nem vagyok hozzászokva azokhoz az érzésekhez, amiket a pályán tapasztaltam. Ő nagyon erős játékos, keményen üt, így úgy éreztem, nem én uralom a játékot.”

Alcaraz a nyolc közé jutásért a következő fordulóban Gael Monfils vagy a tokiói döntős Ugo Humbert ellen lép pályára.

Fotó: HECTOR RETAMAL/AFP

Jannik Sinner lenyűgöző küzdőszellemet mutatott, amikor szetthátrányból fordítva jutott tovább a Rolex Shanghai Masters negyedik fordulójába.

A világelső sikerrel vette a Tomas Martin Etcheverry által jelentett akadályt, és 6-7(3), 6-4, 6-2 arányban győzött 2 óra és 39 perc alatt, ezzel 2-0-ra javította mérlegét kettejük párharcában.

„Nagyon kemény meccs volt, fizikailag és mentálisan is, ezért nagyon boldog vagyok, hogy sikerült továbbjutnom” – mondta Sinner, aki 2024-ben a hetedik címére hajt Sanghajban. „Úgy éreztem, hogy nagyon nehéz szettet veszítettem el. Megvoltak a lehetőségeim [a szett megnyerésére], de ilyen dolgok előfordulnak.

„Néha meg kell várni a lehetőségeidet, amit most is megtettem, próbáltam mentálisan nyugodt maradni, és ma ez volt a kulcs.”

Sinner a negyeddöntőbe jutásért Roberto Carballes Baena vagy Ben Shelton ellen lép pályára.

Ha Sheltonuval találkozik, aki a 16. helyen áll a világranglistán, akkor egy izgalmas visszavágója lesz a tavalyi negyedik fordulós összecsapásuknak, amelyet az amerikai döntő szett tie-breakben nyert meg.

Az első kiemelt Sinner, aki a második fordulóban Taro Daniel elleni győzelmével megszerezte pályafutása 250. győzelmét, jó eséllyel pályázik az idei hetedik címének megszerzésére, miután a múlt héten alulmaradt Carlos Alcarazzal szemben a China Open döntőjében.