Tenisz

Alcaraz stílusosan biztosította be az európai csapat ötödik Laver-kupáját

Kép forrása: Getty Images

Carlos Alcaraz lenyűgöző teljesítményt nyújtva győzelemre vezette az európai csapatot a berlini Laver-kupán.

Az az európai csapat egy elképesztő hajrát produkálva, megfordította a párharcot és végül 13-11-es győzelmet aratott a 2024-es Laver-kupán.

A világranglista 3. helyezettje 6-2, 7-5-re legyőzte Taylor Fritzet egy mindent eldöntő egyéni összecsapáson. Ezzel biztosította, hogy az európai csapat 2021 óta először emelhesse magasba a nívós csapatverseny trófeáját.

Alcaraz, aki a nap korábi szakaszában Casper Ruud társaként fontos páros győzelmet aratott Ben Shelton és Frances Tiafoe duója ellen, túl nagy tűzerővel rendelkezett az alapvonalról az első számú amerikai játékos, Taylor Fritz számára.

Ruud és Alexander Zverev mellett – utóbbi 6-7(5), 7-5, 10-5-re győzte le Frances Tiafoe-t, és ezzel kiharcolta a döntő mérkőzést – Alcaraz gondoskodott arról, hogy Björn Borg ötödik Laver-kupa címével fejezze be hétéves csapatkapitányi pályafutását. Borg az esemény első négy kiadásán is győzelemre vezette a kékeket.

„Ez nagyszerű. Nyilvánvalóan azzal a céllal jöttünk ide, hogy megnyerjük a Laver-kupát” – mondta Alcaraz a pályán adott interjújában. „Nagyon-nagyon boldogok vagyunk, hogy elértük a célunkat. Majdnem kikaptunk, de Sascha nagyon jó teniszt húzott elő, és esélyt adott nekem a győzelemre az utolsó mérkőzésen”.

A spanyol mindkét szettben kétszer vette el Fritz adogatását az Uber Arénában aratott 90 perces diadala során.

Miután a második mérkőzéslabdájánál egy fogadhatatlan szervával lezárta a találkozót, Alcaraz csapattársai berohantak a pályára, hogy együtt ünnepeljenek vele és a csapatkapitánnyal, Borggal.

Bár a második szettben elvesztette az előnyét, amikor Fritz 2-4-ről 4-4-re kiegyenlített. Nem sokkal később Alcaraz kiváló adogatás fogadásokkal megszerezte a negyedik egyben utolsó brékjét.

Ezt követően pedig szinte hiba nélkül adogatott, és bebiztosította az európai csapat első Laver-kupa címét 2021 óta. Alcaraz pedig rekordot jelentő 8 ponttal járult hozzá az európai csapat végső sikeréhez.