Paris 2024Tenisz

Alcaraz megállíthatatlan, a címvédő Zverev búcsúzott

Kép forrása: Getty Images

Carlos Alcarazt keményen megszorongatták, de a spanyol így is megtalálta a győzelem módját, és már csak két mérkőzésre van az olimpiai aranyéremtől.

A spanyol a második szett elején bekövetkezett hullámvölgyből felállva végül 6-3, 7-6(7) arányban legyőzte az amerikai Tommy Pault, és bejutott az elődöntőbe a párizsi olimpián, ezzel garantálva magának az éremért való játékot.

A 21 éves játékos úgy lépett pályára, hogy három egymást követő két szettes győzelmet aratott egyesben.

A második számú amerikai, aki korábban Montrealban és Torontóban is legyőzte már Alcaraz-t, komoly kihívás elé állította a spanyolt. Azonban, ahogy azt a szurkolók már jól megszokhatták, Alcaraz a kulcspillanatokban ismét emberfelettien játszott.

Alcaraz a második mérkőzéslabdájával bebiztosította a győzelmet, és ezzel az ötödik spanyol lett, aki az 1988-as szöuli olimpia óta bejutott a férfi egyes elődöntőjébe.

Alcaraz 22 nyerőt ütött a 2 óra 1 percig tartó győzelme során, és vagy a norvég Casper Ruuddal vagy a kanadai Felix Auger-Aliassime-mal találkozik az elődöntőben.

A világranglista 3. helyezettje a legfiatalabb elődöntős férfi egyesben Novak Djokovic 2008-as pekingi szereplése óta.

Alcaraz most már 4-2-re vezeti Paul elleni mérlegét, miután a múlt hónapban Wimbledonban is legyőzte a világranglista 13. helyezettjét.

Alcaraz idén júniusban már diadalmaskodott a Philippe Chatrier pályán, amikor megszerezte első Roland Garros-címét.

A párizsi olimpián szerepel először, és már biztosan esélye lesz arra, hogy éremért küzdjön.

Ha megnyeri az elődöntőjét, akkor az aranyért, ha pedig veszít, akkor a bronzért játszik majd.

Lorenzo Musetti folytatta kiváló formáját, amikor 7-5, 7-5-re legyőzte a világranglista 4. helyezettjét és az olimpiai aranyérem címvédőjét, Alexander Zverevet.

Az olasz ezzel bejutott a párizsi olimpia elődöntőjébe, ami garantálta számára az éremért való játék lehetőségét.

Musetti éppen az umagi ATP 250-es salakpályás verseny döntőjében szerepelt, amikor szombaton megkezdődött az egyéni verseny Párizsban. Miután a döntőben kikapott, a 22 éves olasz játékos Horvátországból Franciaországba utazott, és azóta szárnyal a párizsi salakon.

Musetti az első három mérkőzésén Gael Monfils, Mariano Navone és Taylor Fritz mellett haladt el, mielőtt megszerezte volna első Top 5-ös győzelmét a szezonban Zverev ellen.

A világranglista 16. helyezettje, aki három hete Wimbledonban első Grand Slam elődöntőjébe is bejutott, 20 nyerőt ütött Zverev ellen, és ezzel az első olasz játékos lett, aki bejutott az egyéni elődöntőbe azóta, hogy a tenisz 1988-ban visszatért az olimpiára Szöulban.

A 2 óra 4 perces győzelmével Musetti 1-1-re kiegyenlítette a Zverev elleni párharcát.

Az elődöntőben a szerb Novak Djokovic vagy a görög Stefanos Tsitsipas lesz az ellenfele. Ha nyer, akkor bejut az aranyéremért zajló finélába, míg vereség esetén is legalább a bronzéremért küzdhet.