Tenisz

Alcaraz győzelemmel tért vissza a US Open-kudarcot követően

Kép forrása: Angel Martinez/Getty Images for ITF

Carlos Alcaraz és Tomas Machac egy-egy szettel állt, amikor a 23 éves cseh játékos görcsök miatt kénytelen volt feladni a Davis-kupa döntőjének csoportkörös összecsapását.

Roberto Bautista Agut 7-6(1), 6-4-re nyerte az egyéni nyitómérkőzést Jiri Lehecka ellen, ezzel biztosítva, hogy Spanyolország később 2-0-s győzelmet arasson Csehország ellen a B csoportban.

Alcaraz 7-6(3) arányban elvesztette a nyitószettet, de a második szettben domináns, 6-1-es játszmával kiegyenlített.

Machac a döntő játszma nyitó játékában, 1 óra 38 perc játék után feladta a valenciai találkozót. Machac nem tudta folytatni, a térdére görnyedve nehézkesen a háló felé igyekezett, Alcaraz pedig együttérzően átölelte ellenfelét.

„Azt hiszem, egy nagyon nehéz és kemény első szett után tudtam, hogy erősnek és pozitívnak kell maradnom és minél hosszabb labdameneteket kell játszanom” – mondta Alcaraz. „Azt hiszem, több meccset játszott az amerikai szezon során. New Yorkban szintén kemény meccseket vívott. Aztán idejön az ember, mások a körülmények, minden más. Nehéz megszokni.”

A világranglista 3. helyezettje kiválóan játszott és mindössze négy pontot veszített az első szervája mögött. A US Open második fordulójában elszenvedett veresége óta először játszott tétmérkőzést.

Machac karrierje legjobb Slam-eredményét érte el Flushing Meadowsban, ahol a negyedik fordulóig jutott, mielőtt elbukott a későbbi elődöntős Jack Draperrel szemben.

A 21 éves Alcaraz 2022 szeptembere óta először játszik a Davis-kupában.

„Különleges érzés számomra itt Valenciában, a Davis-kupában játszani. Tavaly kimaradtam. Idén nagyon izgatott vagyok miatta” – mondta Alcaraz.

Spanyolország következő mérkőzése pénteken Franciaország ellen lesz. Csehország csütörtökön Ausztráliával találkozik.

Az A csoportban az olasz Matteo Berrettini és Matteo Arnaldi segített hazájának 2-0-ra legyőzni Brazíliát.

Berrettini a fiatal tehetség, a 18 éves Joao Fonseca ellen nyert 6-1, 7-6(5) arányban.

A 23 éves Arnaldi egy izgalmas, 3 óra 39 perces csatát nyert meg 7-5, 6-7(4), 7-6(5) arányban Thiago Monteiro ellen.