Tenisz

Alcaraz és Sinner is győzelemmel kezdett Sanghajban

Kép forrása: HECTOR RETAMAL/AFP

A friss pekingi tornagyőztes Carlos Alcaraz és az első kiemelt Jannik Sinner is sima győzelemmel kezdett nyitómérkőzésükön a Rolex Shanghai Mastersen.

Három nappal azután, hogy egy háromszettes, epikus mérkőzésen legyőzte Jannik Sinnert, és ezzel megszerezte első pekingi címet, Carlos Alcaraz szombaton ott folytatta, ahol a kínai fővárosban abbahagyta a Rolex Shanghai Mastersen.

A spanyol játékos zsinórban 10 egymást követő győzelemnél jár miután 6-2, 6-2-re legyőzte a fiatal kínai csillagot, Shang Juncheng-et.

„Nem vagyok hozzászokva, hogy nálam fiatalabb játékosok ellen játsszak” – mondta a 21 éves Alcaraz, aki két évvel idősebb Shagnál. „Az utóbbi időben jól játszik, nemrég megnyerte első ATP-címét Csengduban, szóval biztos vagyok benne, hogy fel fog kapaszkodni a ranglistán. Örülök, hogy meg tudom nyerni az ilyen mérkőzéseket.”

„A hálónál azt mondta nekem, hogy megtiszteltetés volt ellenem játszania. Ezek az ilyen dolgok, amiket hallok a fiatalabb játékosoktól, nagyszerű érzés.”

Mindig szeretne látványos játékot nyújtani, Alcaraz már a mérkőzés harmadik pontjánál lenyűgözte a sanghaji közönséget. A spanyol játékos megnyerte az első kilenc pontot, és onnantól kezdve vissza sem nézett. Az Infosys ATP Stats szerint Alcaraz mind a hét pontot megnyerte, amikor felment a hálóhoz, és a hét breaklabdájából négyet sikeresen értékesített.

A mérkőzés fénypontja a második szett elején érkezett, amikor Alcaraz hátralépve egy hátsó ütésével mentett meg egy pontot. Alcaraz nyerte azt a hosszú labdamenetet, majd egy breaklabdát is hárítva, 3-1-es vezetést szerzett.

Ahogy a győzelem felé közeledett, egy erőteljes fogadása mosolyt csalt az egyébként végig becsületesen küzdő Shang arcára is, aki azon volt, hogy az első kínai férfi játékos legyen, aki Top 3-as játékost győz le.

Alcaraz a sanghaji harmadik fordulóban egy másik kínai sztárral találkozik, és az első összecsapásukra készülhet Wu Yibing ellen.

A harmadik kiemelt azóta nem kapott ki, hogy a US Open második fordulójában meglepetésre vereséget szenvedett Botic van de Zandschulptól. Mivel mindössze három meccset játszott az észak-amerikai keménypályás szezonban Cincinnatiben és New Yorkban, a spanyol játékos elmondta, hogy frissnek érzi magát az ATP Tour szezon utolsó szakaszára.

Fotó: HECTOR RETAMAL/AFP via Getty Images

A világelső Jannik Sinner lett az első játékos, aki az idei szezonban elérte a 60 győzelmet, miután szombaton 6-1, 6-4-re legyőzte a japán Taro Danielt a Rolex Shanghai Masters nyitómérkőzésén.

Sinner továbbra is káprázatos szezont produkál, és ő lett az első 2000-es években született játékos, aki elérte a 250 győzelmet.

Ezzel jó úton halad afelé, hogy túlszárnyalja tavalyi rekordját, amikor 64 győzelmet aratott – ez az Open-éra legmagasabb győzelmi száma egy olasz férfi játékostól.

„Ma elég kényelmesen éreztem magam” – mondta a 23 éves játékos, aki frissen érkezett a pekingi döntős szereplése után. „Fizikailag is jó formában vagyok, ami számomra nagyon fontos. Természetesen igyekszem holnapra javítani a teljesítményemen, de ma igazán jól adogattam, különösen a fontos pillanatokban, és jól is mozogtam.”

Sinner idén már 14-0-s mérleggel áll a nyitófordulókban, és mind a 2024-ben játszott 13 tornán bejutott a negyeddöntőbe. 51-0-s mérlege van a világranglistán a Top 20-on kívüli játékosok ellen, mióta tavaly Cincinnatiben vereséget szenvedett a 66. helyen álló szerb Dusan Lajovictól.

Az olasz következő ellenfele a 31. kiemelt Tomas Martin Etcheverry lesz a harmadik fordulóban.

Lehetséges, hogy egy sanghaji visszavágóra is sor kerülhet a 14. kiemelt Ben Shelton ellen, egy évvel azután, hogy az amerikai legyőzte őt az ATP Masters 1000 tornán, amely az első találkozójuk alkalmával.