Ferencváros-Partizani Tirana 1-1 (1-1, 1-1), büntetőkkel 1-3
Budapest, Groupama Arena, 8800 néző, vezette: Kristo Tohver (észt).

FTC: Dibusz – Dilaver, Leandro, Hüsing, Ramírez – Pintér (Nagy D., 46.), Gera, Trinks (Djuricin, 65.) – Lovrencsics , Böde, Varga R. (Sesták, 46.). Vezetőedző: Thomas Doll.
Cserepad: Jova, Nalepa, Gyömbér, Nagy D., Radó, Sesták, Djuricin.

Hoxha – Ibrahimi, Arapi, Krasniqi, Kalari – Ramadani – Vila, Trashi, Batha (Ekuban, 25.), Torassa (Atanda, 71.) – Fili (Bardhi, 82.). Vezetőedző: Adolfo Sormani.
Cserepad: Xhika, Bardhi, Hasa, Volas, Atanda, Ekuban, Ismailaj.

G.: Gera (13. – 11-esből), ill. Hüsing (40. – öngól)

Sárga lap: Böde (22.), Ramírez (50.), Gera (52.), Dilaver (102.), ill. Krasniqi (12.), Torassa (35.), Atanda (73.)

Az első mérkőzésen: 1-1.

Különösebb előzmény nélkül már az első negyedóra végén előnyhöz jutott a magyar bajnok: a bal oldalon előre törő Ramírezt buktatta a 16-oson belül Krasniqi, a büntetőt Gera magabiztosan értékesítette.

Szinte rögtön egyenlíthettek volna a vendégek, de Leandro hibáját követően Fili tiszta helyzetben mellé emelt. Lassan bátrabbá vált a Partizani, a 29. percben Trashi centerezését követően a csereként beállt Ekuban újabb ziccert hibázott el. A félidő hajrájában egyenlített az albán csapat: egy jobb oldali beadás után a menteni igyekvő Hüsing ballal a saját kapujába lőtte a labdát.

Első félidei játékával elmaradt a várakozástól a Ferencváros, amely összesítésben is egyenlő állásból (2-2) kezdhetett neki a második játékrésznek. Thomas Doll kettős cserével igyekezett frissíteni csapatát, s bár lendületesebb lett az FTC, ez csak helyzetekben mutatkozott meg, gólokban nem. A játékrész elején és végén is akadt nagy hazai lehetőség, az albán kapus azonban védett.

A 2×15 perces hosszabbításban már egyik fél sem tudott helyzetet kialakítani, így következett a tizenegyespárbaj. A Ferencváros részéről egyedül Nagy Dominik talált a kapuba, Gera, Sesták és Ramírez lövését a kapus hárította. A Partizani csapatából a kapus Hoxha, Trashi és Ekuban volt eredményes, Vila pedig mellé helyezett. Az utolsó párnak már nem kellett lelőnie a büntetőket.

PERCRŐL PERCRE:

Tizenegyespárbaj:

A szemtelenség csúcsa, amit a Fradi kapusával műveltek a BL-ben – videó

4. kör: Ramírez… ezt is hatástalanítja Xoxha! VÉGE!!! BÜNTETŐKKEL AZ ALBÁN CSAPAT JUTOTT TOVÁBB A BL-BEN BUDAPESTEN!

120.: Kettő perc.

115.: Az albánok lazán passzolgatnak hátul a Groupamában, nincs már erő letámadni őket.

106.: Gera eresztett meg egy átlövést, Hoxha lekapta a labdát, mint a legyet.

105+3.: Djuricin kísérletezett, jócskán mellé-fölé.

105+2.: Vila átlövése elszállt a kapu fölött másfél méterrel.

105.: Három perc.

103.: Ezúttal Ramadani ágyúzott kevéssel fölé 20-ról.

102.: Dilaver-sárga mezhúzásért.

100.: Trashi durrantott kintről egy méterrel fölé, Dibusz figyelt.

98.: Djuricin 16-ről lőtt, lepattant, de fogta Hoxha.

97.: Előbb Ekubant, majd Ibrahimit, most pedig Ramadanit kell ápolni.

96.: Ekuban csúsztatott pontosan Dibusz kezébe.

94.: HOSSZABBÍTÁS LESZ!!!

91.: Bödéhez pattant, aki laposan tüzelt 15-ről, Hoxha leért a bal alsóra!

90.: Négy perc.

82.: Csere: Fili helyett Bardhi.

74.: Lovrencsics emelte be a szabadrúgást, Böde fejese kijött Xoxháról, aztán tisztáztak az albánok!

73.: Atanda-sárga.

72.: Böde játszott be jobbról Djuricinhez, aki a rövid oldalon belsőzött nem sokkal mellé!

71.: Csere: Torassa helyett Atanda.

68.: Ramírez kósza lövése nem jött ki Xoxháról.

65.: Csere: Trinks helyett Djuricin.

61.: Sesták maga elé tette mellel, aztán egy pattanás után ráküldte 12-ről, fölé!

59.: Sesták beadása zúgott el centikkel a kapu előtt!

56.: Sesták előretörése után Trinks kapta üresen a 16-os vonalánál, de blokkba lőtt!

53.: Trashi csavarta fölé a 25 méteres szabadrúgást pár méterrel.

52.: Gera kapott sárgát kezezésért.

50.: Ramírez-sárga.

50.: Jobb oldali FTC-szöglet után Hüsing fejese csúszott le, méterekkel mellé.

47.: Lovrencsics kanyarintott be, Böde üresen érkezett középen, de egy méterrel melléfejelt félmagasan!

46.: Folytatás! Kettőscsere a Fradinál: Pintér helyett Nagy Dominik, Varga Roland helyett Sesták.

45+2.: Vége a félidőnek! Gera villámértékelése: Sok a hiba, össze kell kapnunk magunkat, kell tudnunk változtatni.

45.: Kettő perc.

Ferencváros-Partizani 1-1, Hüsing, 40.p. – hajmeresztő öngól, jobb oldali beadás után akarta kivágni a labdát, de ehelyett a kapu bal oldalába talált.

36.: Hüsing csúsztatott háttal a kapunak Lovrencsics centerezése után, Hoxha kikísérte a labdát.

35.: Torassa-sárga.

33.: Gera átlövése vágódott le szögletre Arapi fejéről.

30.: Trashi beadása után az új ember, Ekuban csúsztatott harminc centivel a hosszú alsó mellé!

27.: Varga bombázott két méterrel fölé a 16-os előteréből.

26.: Bödét buktatták ziccerben, de a bíró valamiért nem ad újabb tizenegyest!

25.: Kényszerű csere: Batha helyett Ekuban.

22.: Böde tette ki a könyökét, sárga lap.

15.: Leandro rövid hazaadása után Fili emelhetett át a kiérkező Dibusz fölött… mellément!!!

Ferencváros-Partizani 1-0, Gera, 13.p. – 11-esből, biztosan a jobb alsóba helyezett, Hoxha vetődött, de nem érhette el.

11.: Ramírezbe szállt bele Krasniqi a 16-oson belül, TIZENEGYES! Sárga lapot is kapott az albán védő.

8.: Óvatosan kezdtek a csapatok. Ramírez tudott elmenni most a balon, laposan játszott be, kivágták bedobásra.

19:30. Elkezdődött.

""

A Ferencváros 1-1-es döntetlenről indulva fogadja az albán Partizani Tiranát a labdarúgó Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörének szerda esti visszavágóján. Továbbjutása esetén az osztrák Red Bull Salzburg várna a magyar bajnokra az utolsó előtti kvalifikációs körben. Kövesd élőben a fejleményeket velünk!