Akit felakasztottak Manchesterben – A futballtörténelem legnagyobb árulói, 8. rész
Carlos Tévez 1984. február 5.-én született Buenos Airesben Carlos Alberto Martinez néven, szülei pedig nevelőklubja, az All Boys és a Boca Juniors közötti konfkliktus okán változtatták meg nevét Tévezre.
A támadó kiskora óta egy égési sérülés nyomait viseli magán, amely a nyakától indulva a mellkasáig terjed, a hegek egy baleset emlékei, amikor a kis Carlos beleesett a forró vízbe, és két hónapig ápolták az intenzív osztályon. Amikor a Boca Juniorshoz került, a klub felajánlott számára egy szépészeti műtétet a hegek eltüntetésére, ám Tévez visszautasította azt, mondván hozzátartoznak a múltjához és jelenéhez is.
Az "Apacs" becenévre hallgató csatár három évet húzott le a Bocánál, gyorsan berobbant az argentin futball élvonalába, 75 meccsen 26 gólt lőtt, mielőtt 2004-ben elhagyta volna a La Bombonerát, hogy a brazil Corinthianshoz szerződjön. Az argentin klasszisért 15 millió eurót fizetett a Cor a Bocának, ez lett minden idők legdrágább átigazolása Dél-Amerikában. Tévez ötéves, 6,85 millió fontos szerződést kötött az ügyeit képviselő Media Sports Investments-en keresztül. A csatár igazi vezére lett a Corinthiansnak, 2005-ben brazil bajnoki címet szerzett csapatával, ráadásul az év játékosának is megválasztották, 1976 után ő lett az első nem brazil játékos, aki részesült ebben a megtiszteltetésben.
2006-ban aztán elérkezett az ideje, hogy Tévez áttegye a székhelyét Európába, ám óriási meglepetésre nem az őt szerződtetni kívánó topklubok egyikébe szerződött, hanem a West Ham Unitedba, pedig többek között a Barcelona, az Inter, a Juventus és a Real Madrid is vitte volna. Az viszont senkit sem lepett meg, hogy csak egy szezont húzott le a Kalapácsosoknál, mert 2007-ben már nem tudott ellenállni az óriásklubok hívásának. Végül a Manchester Unitedot választotta, igaz, klubváltása finoman szólva is bonyodalmasra sikeredett a szerződése körüli hercehurca miatt, ügyében később a Nemzetközi Sportdöntőbíróság hozott döntést, ezután pedig már szabad volt számára az út a MU-ba.
Eleinte jól is ment számára minden az Old Traffordon. Meghatározó tagja lett a csapatnak, gólokat lőtt, bajnok, és Bajnokok Ligája-győztes lett Sir Alex Ferguson csapatával. Az idill egészen Dimitar Berbatov 2008-as érkezéséig. A bolgár támadó jött, látott, és megnyerte a Tévezzel szembeni csatát, az argentin fokozatosan kiszorult a kezdőből, elvesztette Sir Alex Ferguson bizalmát, 2009 nyarán pedig olyan lépésre szánta el magát, amivel élete végéig beírta magát a MU szurkolóinak feketekönyvébe, ugyanis elfogadta a gyűlölt városi rivális, a City ajánlatát, és 47 millió font ellenében az Eastlandiekhez szerződött.
Vitathatatlan, hogy karrierje szempontjából jól döntött, hiszen ezidáig 65 meccsen 43 gólt termelt a City színeiben, ám 2011 őszén sorozatos botrányokkal hívta fel magára a figyelmet, a Bayern München elleni BL-meccsen nem volt hajlandó pályára lépni, amiért Roberto Mancini kizárta a keretből és vaskos pénzbüntetésben részesítette. Ezt követően, bár Tévez többször megbánta tettét, egyre valószínűbbé vált, hogy nincs maradása az égszínkékeknél, a nemzetközi sajtó pedig már azt is tudni véli, hogy a Milanban folytatja pályafutását.
Egy azonban biztos: Tévezt utálják, de már nem csak a United, hanem a City szurkolói is. Ennek jeléül például őszi botránya után kukásautóra festették a portréját, amelybe minden drukker beledobhatta utált Tévez-mezét, bár az angol focifórumokon olyan véleményeket is lehetett olvasni, hogy egyesek magát a játékost hajították volna ki a kukába, sőt, néhány még vérmesebb City-drukker képletesen "ki is végezte" az argentint, óriási visszhangot keltett ugyanis egy fotó, amelyen egy Tévez-mezes, felakasztott és felgyújtott bábu volt látható egy kanálisban.