Magyar foci

Akár tíz fölött is rúghatott volna a Balmazújváros az Ózdnak

Az újvárosiak azonban egy rakás helyzetet elpuskáztak, az Ózdnak büntetőből sem sikerült a kapuba találni.

Balmazújváros- Ózd 5-0 (3-0)
Balmazújváros: Barna László- Sárközi Szabolcs, Holb Tamás, Tornyai Viktor, Németh Ádám (Tóth Zoltán)- Szabó Márton, Szűcs László (Sarus Balázs), Kónya Márk, Kállai Gábor (Forgács Gergő)- Nagy Róbert, Belényesi Miklós. Edző: Szalánczi Tamás.
Ózdi FC: Jakab – Kertész (Sóskúti), Balogh S., Bakos, Tóth K., Füleki (Oltyán), Kovács Á., Danyi (Bíró), Csák, Al-Mohamed, Füredi. Edző: Zimmermann Tamás.

Nagy lendülettel kezdett a hazai gárda, aminek már a 6. percben meg lett a gyümölcse. Kállai balról ívelt be, Belényesi mellel még le is vehette a játékszert, és a bal sarokba gurított. 1-0.
A gól felboríthatta a vendégek taktikáját, ugyanis már kevés volt a kontrákra játszani. Így aztán változatos, gólhelyzetekben bővelkedő mérkőzést láthatott a nagyérdemű.
1-0-nál 10 másodperc alatt mind a két kapu előtt adódott egy-egy ziccer, de ami még közös volt bennük, hogy mindkettő ki is maradt. Füleki a kifutó hálóőrt találta el, míg Belényesi már a kapus mellett is elvitte a labdát, de az üres kapu helyett az oldalhálóba lőtt.

Remekül játszották meg Szalánczi Tamás tanítványai a széleket, s a beadott labdákból sorra adódtak a lehetőségek, de vagy elhibázták azokat, vagy a vendégportás mentett bravúrral. De a 30. percben már ő is tehetetlen volt.
Nagy Róbert jobboldalról adott be, s a labdát Belényesi a rövid saroknál a kapuba perdítette. 2-0.
A hazaiak nem elégedtek meg ezzel az eredménnyel, s tovább pörögtek, melynek közönség is nyertese lett.
A 42. percben egy remek kontra után Nagy Róbertet a tizenhatoson belül buktatták. 11-es. A büntetőt Szűcs László magabiztosan értékesítette. 3-0.
A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Nagyszerű, szélen végigvitt újvárosi támadások, az alapvonal előtt bejátszás, csak a befejezéseknél már nem koncentráltak eléggé, s ordítóbbnál ordítóbb helyzeteket hagytak ki.
A 68. percben a balról bejövő labdát Kónya Márk 16 méterről, ballal a jobbalsó sarokba bombázta. 4-0.
A második játékrész második ózdi támadása büntetővel végződött. Oltyánt vágták fel a 16-oson belül. A 11-est a sértett végezte el, de Barna László bravúrral védett.
A 88. percben Sarus Balázs futott el a baloldalon, beadása egyedül érte a hosszú saroknál Nagy Róbertet, akinek még arra is volt ideje, hogy visszavegye a bal lábára a labdát, és úgy a jobb sarokba bombázzon. 5-0.
Vasárnap óriási különbség volt a két csapat között. Ha csak a százszázalékos ziccerek számát nézzük, akkor könnyen lehetett volna kétszámjegyű a különbség. Viszont nagyon rosszul sáfárkodtak ezekkel a hazaiak, s a lelkes, sportszerűen futballozó vendégek számára hízelgő eredménnyel ért véget a mérkőzés. De aki kilátogatott a Sporttérre, az remekül szórakozott (már ha újvárosi volt).