A Manchester City a tőle megszokott lendülettel kezdte az összecsapást, és ez nem csak mezőnyfölényben, hanem gólokban is megmutatkozott. A 13. percben Vieira paszolt Adebayornak, a támadó klasszis mozdulattal lefordult védőjéről, majd a hosszú sarokba gurított. Bő tíz perccel később saját és csapata góljainak számát is megduplázta a togoi: David Silva mértani pontosságú beadását fejelte közelről a hálóba. A vendégek részéről csak kósza kontratámadásokra futotta, a City pedig magabiztosan járatta a labdát, és lehetőleg minél kevesebbet kockáztatott.

Hiába volt a nagy óvatoskodás, a Poznań a fordulás után szinte azonnal szépített. Boyata és Lescott szerencsétlenkedett saját tizenhatosa előtt, az ide-oda pattogó labda végül Tshibamba elé került, aki közelről bevette Hart kapuját. Néhány minutummal később egész biztosan meghűlt a vér a hazai szurkolók ereiben, a vendégek csatára ugyanis könnyen egyenlíthetett is volna, ám nagy helyzetben fölé lőtt. A City kapcsolt, Adebayor meg főleg: David Silva ismét pazar labdával szolgálta ki társát, a támadó pedig ezúttal sem hibázott, néhány méterről helyezett a hálóba. A Poznannak még volt néhány ígéretes kontralehetősége, ám ezekből nem sikerült újabb gólt lőnie, így maradt a 3-1, a City pedig átvette lengyel ellenfelétől a vezetést a tabellán.

A másik találkozón papíron könnyű dolga volt a Juventusnak, hiszen az eddig gólképtelen Salzburg volt az ellenfél. Hogy ehhez képest mennyire máshogy alakult a mérkőzés: az első félidőt átalvó olaszokat a 36. percben Svento büntette. A félidőben Del Neri pályára küldte Kraszicsot, a szerb klasszis pedig azonnal bizonyította a döntés helyességét, hiszen a 48. percben egy bal oldali beadás után közelről egyenlített. A Juve részéről azonban ez puszta fellángolás volt, a Red Bull hősiesen tartotta az értékes eredményt, míg az olaszokban semmi átütő erő nem volt, így meg kellett elégedniük az 1-1-es döntetlennel.

Manchester City – Lech Poznań 3-1 (2-0)

Manchester, City of Manchester Stadium. V.: A. Tudor

Manchester City: Hart, Lescott, Richards, Boyata, Zabaleta (Bridge 85′), De Jong, Vieira, Wright-Phillips 8Jo 77′), Silva (Y. Touré 74′), Adam Johnson, Adebayor
Menedzser: Roberto Mancini

Lech Poznań: Buric, Kikut, Bosacki, Arboleda, Henriquez, Peszko, Injac, Drygas (Rudnevs 55′), Wilk (Stilic 56′), Krivets, Tshibamba
Vezetőedző: Jacek Zielinski

Gól: Adebayor (13′, 25′, 73′), ill. Tshibamba (50′)

Red Bull Salzburg – Juventus 1-1 (1-0)

Salzburg, Red Bull Arena. V.: Szabó Zsolt

Salzburg: Tremmel – Hinteregger, Afolabi, Sekagya, Schwegler, Svento, Schiemer, da Silva (Leitgeb 52′), Pokrivac, Zarate (Jantscher 82′), Wallner
Vezetőedző: Huub Stevens

Juventus: Manninger – Grygera (Motta 80′), Bonucci, Chiellini, De Ceglie – Martinez (Felipe Melo 64′), Sissoko, Marchisio, Pepe (Kraszics 46′) – Amauri, Del Piero