A Washington Capitals és a Detroit Red Wings is javított

A Washington Capitalsnak fontos volt a Carolina Huricanes elleni mérkőzés, ugyanis a fővárosi csapat ki akarta javítani a karácsony előtti botlását, amikor kikapott a nagy rivális Pittsburgh Penguinstől. A találkozó első harmadában Mathieu Perreault révén meg is szerezte a vezetést a Capitals. A következő játékrész elején azonban Jussi Jokinen találatával kiegyenlített a hazai csapat, de David Steckel és a hosszú idő után ismét jó teljesítményt nyújtó Alekszandr Ovecskin góljaival 3-1-re elment a Washington. Az utolsó harmadban csak egy gól született, azt Tuomo Ruutu (Carolina) ütötte.

A Detroit Red Wings is hasonló helyzetben volt mint a Capitals, ugyanis a michigani csapat is karácsony előtt szenvedett vereséget a St. Louis Blues ellen. A mérkőzés első harmadában Henrik Zetterberg és Daniel Cleary találataival kétgólos előnyre tett szert a Detroit, amit a következő 20 percben megduplázott, ugyanis Kris Draper és Tomas Holmström is betalált Niklas Backström kapujába. Az utolsó játékrészben csak a Minnesota Wild szerzett gólt (Brent Burns), de így is magabiztos győzelmet aratott a Red Wings.

Ismét telt ház (21 492 néző) előtt játszhatott a Chicago Blackhawks, mely a Columbus Blue Jacketset látta vendégül. A címvédő az első harmadban Tomas Kopecky, míg az utolsó játékrészben Patrick Sharp duplájával és Dave Bolland találatával könnyed győzelmet aratott a Columbus ellen, mely Derick Brassard góljával legalább szépíteni tudott.

Amíg Chicagóban telt ház volt, addig New Jerseyben és New Yorkban még a jegyek fele sem fogyott el. A Devils mai mérkőzésére 5329-en látogattak ki a Prudential Centerbe (17625 fő befogadóképesség), míg az Islandersre csak 3136-an voltak kíváncsiak a Nassau Veterans Memorial Coliseumban (16250). Egyébként az Ördögök 4-1-re kaptak ki a Kris Versteeg (2 gólpassz) és Colby Armstrong (2 gól) vezette Torontótól, míg az Islanders hatalmas meglepetésre 4-1-re verte meg az Északkeleti divíziót vezető Montreal Canadienst.

A St. Louis Blues és a Phoenix Coyotes is lenullázta aktuális ellenfelét. A Jaroslav Halak (32 lövés/32 védés) vezette Blues a Nashville Predators ellen győzött, míg a Coyotes elsősorban Jason LaBarbera (30 lövés/30 védés) védéseivel verte meg Dallas Starst.

A Winter Classicra készülő Pittsburgh Penguins kikapott az Ottawa Senatorstól. A mérkőzés legjobbja a 44 védést bemutató Brian Elliott és a két gólig és egy gólpasszig jutó Erik Karlsson lett. A Tampa Bay Lightning hosszabbításban verte meg az Atlanta Thrashers csapatát. A ráadásban Vincent Lecavalier döntött Tampa javára. Érdekesség, hogy amennyiben az első két harmad után vezet a Lightning, akkor szinte biztos a győzelme, ugyanis eddig 17-ser fordult elő ilyen eset és 16-1 a mérlege. A Los Angeles Kings egy harmad alatt kiütötte az Anaheim Ducks csapatát. A második játékrészben Wayne Simmonds, Anze Kopitar, Justin Williams és Dustin Brown is betalált Jonas Hiller, majd Curtis McElhinney kapujába. Ebben a harmadban az Anaheim is gólt szerzett (Matt Beleskey). A kanadai rangadón a Vancouver Canucks kétgólos hátrányból verte meg az Edmonton Oilerst.