Kézilabda

A világ legjobb játékosa vezette fel Norvégiát a trónra

""

Álomdöntő. Így harangoztuk be a Hollandia-Norvégia fináléját, és hála a csapatoknak, nem csalódtunk. A 12. női kézilabda Európa-bajnokság fináléja elképesztően magas színvonalú csatát hozott, a 60 perc során a csapatok alig hibáztak, a 7 norvég és a 11 holland hiba igencsak jónak számít, főleg ha megnézzük, milyen rohanós mérkőzést játszottak a csapatok!

Hihetetlen iramban kezdődött a mérkőzés, 5:50-ig már kilenc gól esett, ekkor előbb Silje Solberg, majd Tess Wester is lekezdett labdákat fogni, a 20. percre azonban a Wester mellett az Eb MVP-jének, a győri Cornelia Grootnak a vezérletével a hollandok 13-9-re elhúztak. Ekkor azonban érkezett a norvég kapuba a szintén győri Kari Aalvik Grimsbö, valamint elkezdte szórni a gólokat Nora Mörk is, így a norvégok 14-13-ra fordítottak. A dudaszó előtt Groot egyenlített, 15-15-tel vonulhattak szünetre a felek.

A második játékrész elején Norvégia akarata egyre jobban teret nyert magának, az ellenfél kapujában Wester teljesítménye visszaesett, elől pedig Groot tartotta a lelket csapatában, ezzel szemben Mörk továbbra is gyártotta a gólokat, valamint kétszer Stine Oftedal és Marit Frafjord is hozzá tudott szólni ekkor a mérkőzéshez, így negyedórával a vége előtt 26-21-re elhúztak a skandinávok.

""

Nem adták fel a hollandok, a hajrában a hibátlan Dannick Snelder és Lois Abbingh vezérletével egyre közelebb férkőzött Helle Thomsen csapata, számos Wester védést követően két perccel a vége előtt feljött egy gólra a holland csapat, egyenlíteni azonban nem sikerült, így tovább kell várni az ország első jelentős trófeájára. Szemben Norvégiával, akik 30-29-es győzelmükkel hetedszer lettek Európa-bajnokok.

Nora Mörk a fináléban 12 gólt szerzett, amivel a nyári riói olimpia után az Európa-bajnokság gólkirálynői címét is begyűjtötte, a két tornán összesen 115 góllal (Eb 53, Rio 62) zárta 2016 két legjelentősebb világeseményét, így joggal pályázhat a 2016 legjobb kézilabdázónője címre!

12. női kézilabda Európa-bajnokság, Svédország
DÖNTŐ

Hollandia-Norvégia 29-30 (15-15)
Göteborg, Scandinavium, 11 037 néző
Vezette: Alpaidze, Berezkina
Gólszerzők: Snelder 6, Groot 5, Polman 4, Abbingh, Van der Heijden 3-3, Broch, Goos, Van Olphen 2-2, Malestein, Visser 1-1, ill. Mörk 12, Frafjord 5, Herrem 4, Arntzen 3, Kristiansen, Oftedal, Waade 2-2

A kép forrása: ehf-euro.com