Kézilabda

A Veszprémnek áll a zászló a BL-negyeddöntőben

""

Bár a Bajnokok Ligájában a felek párharcait a magyar csapat nyerte, idén a SEHA Ligában nehezebb ellenfélnek bizonyult a macedón együttes. Három találkozóból kettőn nem bírt egymással a két alakulat (24-24 és 30-30), a legutóbbi összecsapáson, a SEHA Liga döntőjében a Veszprém két góllal jobbnak bizonyult.

A meccset a Vardar kezdte jobban, kétgólos előnyt szerzett, de a Veszprém Momir Ilics vezérletével gyorsan rendezte sorait és kiegyenlített. Az első félidő folytatásában fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban többször is a macedón alakulat tudott egy-egy góllal ellépni. Már az elejétől kezdve mindkét oldalon rendkívül kemény, feszes volt a védekezés.

A Veszprém a 22. percben, 8-7-es állásnál szerezte meg először a vezetést, amely Ilics értékesített hetesével kétgólos lett. Az ezt követő szkopjei időkérés sem segített a hazai csapaton, így a félidő végéhez közeledve Alilovic bravúros védéseinek is hála, már öt volt a különbség a magyarok javára. Ennek köszönhetően az ellenfél spanyol edzője, Raúl González a második idejét is kénytelen volt kikérni. A szünet előtt öt másodperccel még lehetősége volt a macedónoknak egy támadásra, amit a veszprémi védőfal nem vett elég komolyan, így 12-9-es különbségnél került sor a pihenőre.

A fordulást követően a Veszprém igyekezett tartani háromgólos előnyét, de a Szkopje hatalmas iramot diktálva a 8. percben, 16-16-nál egyenlített. Xavi Sabaté a magyarok spanyol vezetőedzője gyorsan időt kért, hogy rendet rakjon a fejekben. Ez sikerült is neki, ugyanis csapata újra meglógott három góllal. Az együttes egyértelműen uralta ezt a periódust a meccsen, a Vardar óriási energiákat megmozgatva futott az eredmény után. Ez a nagy igyekezet meg is térült, mert az 51. percre 24-22-re ismét felzárkóztak. A meccs hajrájára egygólos magyar előnnyel értek a felek. Nagy László a meccs végére tartogatta magát, egymás után kétszer is eredményes volt.

Az 59. percben Palmarsson még betalált és beállította a 29-26-os végeredményt.

Férfi BL, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
HC Vardar Szkopje (macedón)-MVM Veszprém 26-29 (9-12)

A Veszprém gólszerzői: Ilics 9, Palmarsson 7, Ugalde 5, Sulic 4, Nagy 2, Marguc 1, Sliskovic 1.