Kevésen múlt a bravúr.
A BHSE sprintere az idei fedett szezonban kiválóan versenyzett, rendre 6.6 másodpercen belüli eredményeket produkált és 6.52-re javította a magyar csúcsot.
Délelőtt magabiztos teljesítménnyel 6.58 mp-et ért el, amivel futammásodikként biztosította helyét az elődöntőben. Este rögtön az első futamban kapott helyet, mások mellett a szeptemberben szabadtéren 200-on vb-harmadik jamaicai Bryan Levellel.
Az első két helyezett jutott automatikusan döntőbe és Illovszkynak megvolt az esélye, hogy finálés pozícióban végezzen. Pauer Géza tanítványa ugyanis kiválóan kapta el a rajtot és egészen 40 méterig vezetett, azt követően viszont kicsit görcsössé vált a mozgása, s végül a 6.53-at futó Levell, valamint a belga Simon Verherstraeten és a holland Taymir Burnet is előtte dobta be magát a célba.
A belga és a holland ezredre azonos időt futott (6.56 mp), így mindketten döntőbe jutottak, ami azt jelentette, hogy idővel csak egy futó léphetett tovább. Illovszkyt pedig már a második futamban kiszorították a fináléból.
Az M4 Sport helyszíni stábjának úgy nyilatkozott, hogy jó pozícióban volt, de az utolsó pár méter nem sikerült.
„A végén ment el, amit egy picit bánok, mert jó pozícióban voltam, de elgörcsöltem. Ez egyértelműen az én hibám volt, ami bosszantó. Sajnálom, de megyünk tovább és azon leszünk, hogy a hibákat kijavítsuk. Remélem, hogy legközelebb már nem így alakul majd a futásom.”
A 24 éves magyar vágtázó végül a 13. helyen zárta a számot. Pénteken még Molnár Attila lesz érdekelt, aki a férfi 400 méter harmadik elődöntős futamában fut majd 20.58-tól.