A végén biztosította be a győzelmét a Videoton

Felcsúton kezdte az Európa-liga-szereplését a Videoton, új edzővel a kispadon.

Marco Niciloc tanítványainak egyagyon szerény képességű, néha kifejezetten durva csapat védelmét kellett feltörniük, amit a végén, ha nehezen is, de sikerült.

Ez elsősorban a csereként beálló Géresi Krisztiánnak köszönhető, aki adott egy remek gólpasszt Marko Scsepovicsnak, de a légiós tökéletesen nem lehetett elégedett találatával, előtte ugyanis kihagyott egy büntetőt (1–0).

Géresi a ráadásban majdnem ismét gólt rúgatott a légióssal, aki azonban a csodapassz után kihagyta a kihagyhatatlant, egy méterről az üres kapu mellé lőtt. A ráadás negyedik percében viszont Danko Lazovics már nem hibázott ( 2–0).

Videoton Balzan 2-0 (0-0)

Pancho Aréna, 2000 néző, vezette: Jakimovski (macedón)

Gólszerzők: Scepovic (79.), Lazovic (90+4.)

Sárga lapok: Savic (22.), R. Fenech (40.), P. Fenech (45+2.), Kaljevic (45+2.) ill.: Suljic (45+1.), Stopira (60.), Juhász R. (61.)

Kiállítva:

Videoton: Kovácsik – Nego, Juhász R., Fejes, Stopira – Bódi (Géresi, 63.), Varga J. (Pátkai, 54.) – Hadzic, Suljic, Lazovic – Scepovic. Vezetőedző: Marko Nikolic

Balzan: Janjusevic Savic, Oliveira, Serrano, Bezzina – Ljubomirac (Lecao, 77.), P. Fenech, R. Fenech, Effiong (Grima, 90+3.) – Kaljevic, Cadu (Lepovic, 83.). Vezetőedző: Marko Micovic