Amerikai sportok

A Vancouver összetörte a kiscsapat nagy álmát

A Nashville Predators a Nyugati főcsoport-elődöntőjében kétszer is megverte idegenben az alapszakasz legjobb csapatát a Vancouver Canuckset. Normális esetben és jó hazai szerepléssel, már a továbbjutást ünnepelhette volna az 1997-ben megalapított gárda, de a Bridgestone Arénában nyújtott teljesítménye miatt, mégis a kanadai alkulat jutott tovább. A Nashville egyetlen mérkőzést sem nyert meg a rájátszás ezen szakaszában.

A találkozós és a továbbjutás, már az első harmadban eldőlt, ugyanis a 8. percben Mason Raymond, majd a 9. minutumban egy emberelőnyös szituációban Daniel Sedin is bevette Pekka Rinne kapuját. Érdekesség, hogy a szezon legértékesebb játékosának (MVP) a díjára jelölt svéd Sedin, már 6 gólnál jár a rájátszásban.

Mint később kiderült a mérkőzés és a párharc utolsó gólját a második játékrész 4. percében ütötte David Legwand. A centernek is ez volt a hatodik találata a rájátszásban. A második felvonás lövési statisztikája igen érdekes volt, ugyanis a Vancouver 2-szer, míg a Nashville 7-szer találta el a fémketrecet.

A harmadik harmadban egyetlen egy gól sem született, sőt a Stephen Walkom, Steve Kozari bíró kettős, még kiállítást sem adott, így a Vancouver Canucks 4-2-es összesítéssel jutott a főcsoportdöntőjébe, ahol a San Jose Sharks – Detroit Red Wngs (3-2) párharc győztesével játszik. Érdekesség, hogy a Nashville először jutott túl a rájátszás első körén és nem kell szégyenkeznie, hiszen a 2010/2011-es szezon legjobb csapata ejtette ki.