Nemzetközi labdarúgás

A Vadászé lett az ágyú – Mérlegen a Bundesliga, 2. rész

Huntelaar egy kis faluban, Voor-Dremptben született, azonban a család már a fiú hat hetes korában Hummelóba költözött. Két bátyjához hasonlóan, az ötéves Klaas-Jan is a helyi csapatban kezdett el játszani. Tizenegy éves korában figyeltek fel rá a De Graafschap megfigyelői, majd szüleivel megkötötték élete első szerződését. A De Graafschapnál töltött első két évében játszott balhátvédet, balszélsőt, támadó középpályást, sőt alkalmanként kapust is – csak a harmadik szezonjában kezdték el csatárként szerepeltetni. Az 1997–98-as szezonban Huntelaar volt a C csapat első számú csatára, aki élt a bizalommal és 20 mérkőzésen 33 gólt szerzett. A következő szezonban már a B csapatban játszott, és 31 góljával gólkirályi címet szerzett. A gólerős ifjú tehetség ezzel a teljesítménnyel felkeltette a PSV érdeklődését, és 2000 júniusában leigazolták.

""

A PSV ifjúsági csapatában is folytatta remek teljesítményét, első szezonjában 23 mérkőzésen 26 gólig jutott, melynek nem más lett a jutalma, mint az, hogy a következő szezonban bemutatkozhatott a felnőtt csapatban: Guus Hiddink 2002. november 23-án Mateja Kežman helyére állította be az RBC Roosendal ellen 3-0-ra megnyert találkozón. Több mérkőzést azonban nem is játszott a PSV csapatában, hiszen először a De Graafschap együtteséhez került – ahol kilenc mérkőzésen nem sikerült gólt szereznie -, majd ismét kölcsönadták, ezúttal a másodosztályú AGOVV Apeldoorn csapatának, ahol már ismét szórta a gólokat. Rögtön az első mérkőzésén gólt szerzett, majd  második meccsén megszerezte profi karrierje első mesterhármasát is. Huntelaar végül 35 mérkőzésen 26 góllal zárta a szezont, ezzel a másodosztály gólkirálya és az év játékosa is lett, így természetesen a szurkolók imádták – szektort is elneveztek róla.

""

A következő évben 100 000 euróért leigazolta a Heerenveen, és első évében rögtön ott folytatta, ahol abbahagyta: 31 mérkőzésen 17 gólt szerzett, ezzel nagyban hozzájárult ahhoz, hogy csapata kivívja az UEFA-kupában való indulás jogát. Fél évig még maradt a csapatnál, aztán jött az Ajax 9 milliós ajánlata, amit a Heerenveen nem utasíthatott vissza.

A Vadász remekelt új csapatában is 16 mérkőzésen 16 gólt szerzett, így 31 mérkőzésen lőtt 33 góljával holland gólkirály lett.

""

További két és fél évig maradt még az Ajaxnál, mely idő alatt a bajnokságban 76 meccsen 60 gólt szerzett, míg minden tétmérkőzését beleszámítva 111 találkozón 81 találatig jutott.

Nem is lepődött meg a futball világa amikor 2009 januárjában a Real Madrid 20 millió eurós ajánlatot tett az Ajaxnak, mely elegendőnek is bizonyult a csatár megszerzésére.

A királyiaknál eltöltött mindössze fél évét többféleképpen értékelik: van akik szerint ennyi idő alatt is bizonyította, hogy remek játékos, míg mások szerint nem érte meg a vételárát. 20 mérkőzésen lépett pályára – 13 alkalommal kezdőként -, és 8 gólt szerzett, azonban a nyáron nem volt maradása, és végül 15 millió euróért az AC Milan vitte el a hollandot.

""

A Madridban mutatott teljesítménye még vitatható, a Milanban azonban egyértelműen nem játszott jól, hiszen 25 mérkőzésen mindössze 7 gólt szerzett, mellyel mind ő, mind pedig a csapat elégedetlen volt, így a négy éves szerződés ellenére a két fél útja különvált.

Nem bukott azonban sokat az üzleten a milánói gárda, hiszen a Schalke 04 hajlandó volt 13 millió eurót fizetni a hollandért.

""

A Schalkénál töltött első évében többször hátráltatta sérülés is, melynek eredményeképpen több találkozót volt kénytelen kihagyni. A Német Kupa döntőjében azonban pályára lépett, és két góllal vette ki részét az 5-0-ás sikerből. 24 bajnokin lőtt 8 gólja azonban nem bizonyult soknak, viszont a gelsenkircheniek bizalma töretlen maradt a csatár felé, melynek a 2011-2012-es idényben meg is lett az eredménye.

""

Az idei szezonban ugyanis a bajnokságban 32 meccsen lépett pályára, 29 gólt szerezve, melyet még megspékelt öt kupa, illetve 14 európai kupasorozatban szerzett góllal. Összmérlege 47 mérkőzésen 48 gól lett, mely nem jelent kevesebbet, mint hogy mérkőzésenként több mint egy gólt szerzett átlagban. Így hiába lőtt 26 gólt a Bayern Münchenben játszó Mario Gomez – mely az elmúlt 10 szezonból hatszor jelentett volna számára gólkirályi címet -, Huntelaar így is felülmúlta, három góllal, míg a harmadik helyen végző Robert Lewandowski már hétgólos hátrányban végzett. Az ágyú a Vadászhoz került, és az alábbi videóból jól látszik, hogy miért is lett az egyik legeredményesebb gólszerző Európában is a holland.